soubor jde stáhnout ale né celý

Chtěla jsem dát fotky z nějakých akcí na své stránky, tak jsem je vždy zazipovala a dala na server. Na stránky jsem napsala odkaz, když se na něj klepne, můžou si kamarádi fotky stáhnout.
Problém je, že se stáhne jen část souboru (do 10 MB), takže to pak nejde otevřít.
Ale nad 150 MB jsem nešla, poradí mi někdo?
Myslím, že to není ze starny serveru žádná schválnost, největší dostupný soubor: Zari_07.zip jsem stáhl bez problémů (FF - DownThemAll)- nyní kolem 14 hodiny by mohl být server i dost vytížený a stahování probíhalo v pohodě. Takže pokud stahování neproběhne OK tak bych z toho nevinil server a přikládal bych to momentální situaci v "internetu" při nepovedeném stahování
Osobně si myslím, že ukládat jpg na serveru jako zip archiv je docela zvrácenost a jediné co to může přinést je problém s manipulací s tak velkým souborem - archi má 48928 KB vlastní soubory 49602 KB - úspora zanedbatelná. Na druhou stranu má JPG formát cosi jako kompresi, kterou jde snížit velikost souboru např. P1010086.JPG z 754 KB na 281 KB

Moje rada je:
neukládat soubory JPG na server jako zip a provést u nich optimalizaci velikosti