Podpora PHP 5

Chtěl jsem se jen zeptat, zda-li se na serveru chystá podpora PHP 5, přeci jen čtyřkové verzi za chvíli končí official podpora...
To vi jen vedeni. Treba se nekdy dockame.
No ona uz je pry ve vyvoji sestka, tak jestli nechcou skocit az na ni ;-). Ale ta petka by byla dobra, je to uz polnohodnotny objektovy jazyk, narozdil od ctyrky...
Ono tema prechodu z ctyrky na petku by zde vyvolalo nanejvys flame. Jak PHP4, tak i PHP5 maji sve vyhody, ale take sve nevyhody.

Zde v podstate plati pravidlo - pokud vse funguje a neni to nutne, tak to nechame tak, jak to je. Jestli bude ukonceni podpory podnet k prechodu, nevim.
Vetšina dobrých AJAXových aplikácii ide pod PHP5 "asi" najlepšie, ale PHP4 na AJAX xD, zmrštený pohľad, napodobniť dobrý portál v PHP4 a (My)SQL je možné ale veľký a kvalitný portál ?
Pavel Klimunda:
"Ale ta petka by byla dobra, je to uz polnohodnotny objektovy jazyk"
Uáááááááhahahahahahahááááááááááááááááááá .... ( Brutální smích :)

Jenom pro tvou informaci - objektový model pětky je děravý jako cedník.


YaD:
"Vetšina dobrých AJAXových aplikácii ide pod PHP5 "asi" najlepšie, ale PHP4 na AJAX xD, zmrštený pohľad, napodobniť dobrý portál v PHP4 a (My)SQL je možné ale veľký a kvalitný portál ?"

Tomu se říká pokrok. Na velké projekty se vždy používá to nejnovější co je k dispozici. Ne, že by se to ve starších verzích nedalo napsat taky, ale profíci přece jdou s dobou a používají to "nejlepší" co je k dispozici.
Nic proti WZ, ale "velký a kvalitný portál" na hostingu typu WZ? Není to trochu úsměvná představa?
>> napodobniť dobrý portál v PHP4 a (My)SQL je možné ale veľký a kvalitný portál?
Proc by nemel byt kvalitni portal v PHP4?
>>Nic proti WZ, ale "velký a kvalitný portál" na hostingu typu WZ? Není to trochu úsměvná představa?

Smíšna xD

>>Proc by nemel byt kvalitni portal v PHP4?

class, private, public a este jeden (PHP5)
class, public (PHP4)

len tak pre male porovnanie keby som isiel do detailov tak PHP4 zapáliť
Proc si vsichni mysli, ze kvalitni aplikace musi nutne byt v "OOP"? Kvalitni aplikace musi zajistovat plnou funkcnost, integritu, bezpecnost a dalsich veci. A to lze provest i bez pouziti trid. Jasne tridy zajistuji jednodussi a lepsi tvorbu rozsahlych projektu. To vsak lze provest i klasicky. Zalezi jen na programatorovi, jak si se zdrojaky pohraje.
Takze vymluva, ze kvalitni aplikace lze pouze v PHP5, neberu.
Tomík: nehledě na to, že až bude ta "6" tak bude zase povyk, že "5" je k ničemu
Tomík: jsi můj člověk ;)
No mě by stačilo kdyby bylo aktualizováno PHP4.3... na PHP4.4... tuto verzi totiž vyžaduje Joomla! 1.5RC3, která na starší verzi 4ky funguje s chybama :-(
<HTML>Já jsem toho názoru, že rozsáhlejší aplikace bez objektů dělají jen amatéři.
Je to jako chodit pěšky a tvrdit že jízda na kole je na nic, i když problém bych viděl spíše v lenosti se to naučit. OOP se do PHP cpe už dlouho a je na něj kladen čím dál tím větší důraz. Nechápu sice proč, když je to přece na nic, ale budiž. Nikdo netvrdí, že se nutně musí aplikace objektově orientovat, že tam musí jedno dědit od druhého atp. To v PHP většinou ani není potřeba. Nám stačí obrovská výhoda kterou přináší třeba jen vlastnost jako zapouzdření dat. Díky tomu napíšeme objekt, který pracuje s daty které mu patří a které mu přiřadíme. Nikam se nemotají globální proměnné, nebo tuny parametrů funkcí. Samozřejmě v PHP je toho důležitou součástí nemotat mezi data se kterými pracujeme výstupní kód (html,..), to pak vznikne paskvil ve kterém se nikdo nevyzná. Třeba taková návštěvní kniha... tu dnes umí každý. Pokud patříte k těm, kdo celou knihu píšou v rámci jednoho souboru (nepočítám css,js) pak se prosím o výhodách/nevýhodách php5 raději vůbec nebavte.
Tento příspěvek vyzní nejspíš dost kontroverzně, ale nemám rád lidi co pomlouvají něco o čem nic neví.</HTML>
Mno, přišel jsem na to, že tu neběží PHP 5 až jsem zkoušel stránku. Vůbec mě nenapadlo, že by bylo možné, že tu pětka není ani volitelně. Njn, ale neplatím to, tak si můžu jen povzdychnout...
Myslím, že ten příměr se hodně nepovedl. Jízda na kole člověku přirozená není, chůze ano. A ten problém je právě v lenosti chodit pěšky.
Doba již pokročila a PHP5 nikde. Vždycky když chci něco připsat na web, tak to namísto jednoho řádku (PHP5) musím přepsat do 4 a více. Nehledě na to, že nemůžu používat objekty.

dočkáme se někdy PHP5?
<HTML>Ano.</HTML>
Joelp: skutečně je v PHP5 potřeba psát 4x méně řádků? To mám asi nějakou vadnou verzi.
(prosím moderátora o nápravu - viz http://ds.mysteria.cz/phpinfo.php)
<HTML>Moderátora prosit můžeš, ale přímo nepomůže. Co vím, je, že na některých doménách se PHP5 testuje. Týká se to mysteria.cz a některých dalších. Všude jinde je zatím PHP4.</HTML>
Nípal: chápu, takže to bude tou testovací verzí, už se těším jak pak ubydou řádky...
<HTML>:) Pochybuju, že kvalitního kódu budeš psát místo megabajtů kilobajty ;)</HTML>
Tak to jste mě naštvali! Už abych začal psát několikamegabajtový converter php4 to php5 (pracovní název CutItAllTo5). Začnu tím, že se začnu učit php :-)