PHP místo HTML na výstupu

Je to znepokojivé, před malou chvilkou mi server opakovaně místo vygenerovaného indexu vrátil soubor typu "application/x-httpd-php" který obsahoval původní zdrojový kód PHP souboru. Dokázal by to někdo vysvětlit?
(V jiném prohlížeči - MSIE6 - už to nedělal a po restartu inkriminovaného prohlížeče - MFF - také došel výstup jako text/html)
To je rozhodně problém serveru, prohlížeč s tím nemá nic společného - zobrazí, co mu přijde. Taky se mi to párkrát stalo.
Myslím, že by někdo moh nakonfigurovat server, aby radši neposlal nic než aby poslal PHP zdroják. Bude to asi něco jako že vypadne PHP parser a tak to skrz něj projde v nezměněný podobě. To by se snad dalo ohlídat, ne? Vzhledem k tomu, že ve skriptech bývají minimálně přihlašovací údaje k databázi, mi to přijde jako high-rated potential security risc!
Může za to přetížení serveru. Je to sice hnusný, ale nic s tím nenaděláme.
Mám takové tušení, že to bylo jako chyba opravováno v nějaké vyšší verzi PHP... už vážně nevím!?
<HTML>A vis jiste ze to byl zdrojak php a ne prazdny soubor? Otevrel jsi to?</HTML>
Ano, dokonala kopie souboru ze serveru vcetne vsech poznamek, podminek, atd. Absolutne totozna s puvodnim souborem (proto tomu rikam kopie).