certifikát

prosím o návod jak se dostanu k novému certifikátu.Původní mi již vypršel.
certifikát k čemu?
po spuštění internetu zadám do záhlaví stranky :www.webzdarma.cz, potom se zaregistruji a místo klasického přechodu do svých stránek mě překvapí hláška o rizikovém připojení,začně mi čeveně svítit horní lišta a s ní odkaz o chybě certifikátu.Mám vám poslat své už.jméno a heslo pro kontrolu?
děkuji za odpověď
P.
K dotazu se připojuju, certifikát vypršel 20.5.2007.
20.5.2007 ještě nebylo.
roxbury.unas.cz:
"po spuštění internetu" ty spouštíš internet? Možná že by sis měl uvědomit, že Internet není pouze to modré Éčko (nemyslím extázi) na Ploše ale o kapku větší příšera ;)

"překvapí hláška o rizikovém připojení" ono jakékoliv připojení do Internetu s Windows a Modrým Éčkem je rizikové.

"Mám vám poslat své už.jméno a heslo pro kontrolu?" Nic neposílej! Tohle s tvým uživatelským jménem a heslem nemá nic společného.

Jinak: Modré Éčko zveličuje pitomosti a opravdové hrozby opomíjí, takže nevím jak to je v IE, ale zkus něco jako "Přijmout certifikát natrvalo" nebo tak něco a bude to v pohodě ;)

Non_E: "certifikát vypršel 20.5.2007" asi jsem trochu pozadu, ale já mám teprve 17.5.2007 ?!
Jej, to jsem my studenti o zkouškovém - nemáme předhled o čase :-) Máš úplnou pravdu. Počkám tři dny a ozvu se znova ;-)
to: Tom

Zase jeden nabrouseny linuxar. Precti si, prosim, vyborny clanek "Linux is not Windows" (http://linux.oneandoneis2.org/LNW.htm). Promin, ze sem ted taky jeden z tech nabrousenych, neber to nijak osobne, s tebou celkem souhlasim, ale neresi to jeho problem.

Uznavam, ze hlasky typu "spustit internet" apod. jsou poburujici, na druhou stranu ptajicimu-se uzivateli ocividne neni bezpecnost ukradena a shani radu. Snahou nas vsech by bylo mene gramotne lidi ucit a vychovavat, ne je odpalkovavat suchymi odpovedmi "omfg, tak kdyz uz si lama co pouziva IE, tak se nediv, dej prijmout natrvalo a hotovo" (zamerne prehanim).

Rada typu "prijmout certifikat natrvalo" asi nebude ta nejlepsi. I kdyz zase lepsi nez rada zadna, to se musi nechat. Pravdepodobne bude vyhodnejsi prijmout certifikat vzdy docasne pro danou session na ty 3 dny co zbyvaji, a az vystavi novy certifikat, tak ten natrvalo (dokud neexpiruje)

Tady na wz.cz ty certifikaty vubec dost flakaji - viz muj thread o 3 roky! proslem certifikatu pri ftp spojeni pres SSL (https://www.webzdarma.cz/forum/read.php?f=6&i=47977&t=47977). To me teda dost vytaci, lebo uz bych si chtel fakt neco uploadovat..

Takze, az onoho 25. platnost skonci, ocekavam, ze jiz bude k dispozici novy certifikat - a to vcetne toho 3 roky prosleho na "ftp.wz.cz".

Na druhou stranu, za poskytovane sluzby nic neplatim a na moje stranky nikdo nechodi, takze uznavam, ze kvuli mne to urcite nikdo delat nebude a ani se nebudu zlobit. Pokud se nas ale takto najde vic, asi by to stalo za zvazeni..

diky, mejte se
martin:
"Zase jeden nabrouseny linuxar." ? Já Windows proti Windows (téměř) nic nemám. Mě je okem v trnu IE, neboli Modré Éčko, takže to, že dávám přednost kvalitnímu a funkčnímu OS před omalovánkami s tím nemá nic společného.

"Uznavam, ze hlasky typu "spustit internet" apod. jsou poburujici" ... nejen pobuřující. Todle když vidím někde napsané, nebo když mi to někdo řekne, tak mám chuť ho přihlásit zpátky do pomocné školy. Jen tak pro zajímavost: http://en.wikipedia.org/wiki/Internet ;)

"ptajicimu-se uzivateli ocividne neni bezpecnost ukradena" a přitom používá prohlížeč, ve kterém jsou díry tak velké, že by jimi projel i autobus :)

"takze, az onoho 25. platnost skonci, ocekavam, ze jiz bude k dispozici novy certifikat - a to vcetne toho 3 roky prosleho na "ftp.wz.cz"." nebuď takový optimista! Vsaď boty že to tak nbude a půjdeš domů bosej ;)
Ony vůbec ty certifikáty jsou ohromě veselá věc. Když jsou platné fungují, když vyprší fungují taky.

"Rada typu "prijmout certifikat natrvalo" asi nebude ta nejlepsi. I kdyz zase lepsi nez rada zadna, to se musi nechat." nevím jak ty, ale já těch svých 50MB na WZ mám na hostování pochybých stránek s pochybným obsahem a vzhledem ktomu, že Pentagon mi tam žádné super-tajné dokumenty (nejlépe ty, které se po přečtení samy zničí) nekopíruje, takže jsem svou ohnnivou lišku přinutil přijímat od WZ i prošlé certifikáty a mám klid.
Tom:

tak se nam tady z toho stava pomalu 2 man show, coz takhle si vymenit IM ID's? :)

Hele, ty si proste ty narazky nemuzes odpustit ze? ("omalovanky.." :)

To, co jsem chtel rict je, ze je mnohem lehci nekoho odpalkovat, nez mu poskytnout adekvatni pomoc - coz se v praxi deje dost casto, bohuzel. Ja taky nesnasim MS Exploiter, ale.. tahle debata nema smysl :)

a boty rozhodne nevsadim, protoze je mi, stejne jako Tobe, jasne, ze novy certifikat nebude. Takze se asi taky budu muset smirit s Pentagonem vrtajicim se mi v obsahu.

Jinak, protoze nemas zadne omalovanky, tak beztak pouzivas jabbera, takze moje ID je "crysman@jabber.org" :)
{ 2 Man show :) }
Martin:
"coz takhle si vymenit IM ID's?" přes tydle věci mě pořád někdo otravoval a když jsem měl režim "Nejsem doma" (nebo jak se tomu říká), tak do mě všichni hustili, proč nikdy nejsem použitelnej, takže jsem to radši zrušil a teď když do mě někdo reje proř nemám IQC, Jabber, IM a spol., tak se vymlouvám že s tim neumím a mám svatej klid =)

"Hele, ty si proste ty narazky nemuzes odpustit ze? ("omalovanky.." :)" a ještě řekni že to není pravda. Mám k dispozici Win Vista a podle mě to Aero není nic jiného než omalovány, protože to je dobrý akorát tak na machrování před kamarády že máš "hezkej" OS. ¨Je sice pravda, že mám Beryl, ale ten je narozíl od Aera truchu použitelnej: pokud potřebuju něco přepsat z jednoho okna do druhého a nejde to zkopírovat jako text, tak si prostě dám okna přes sebe, jedno zprůhledím a v klidu koukám a píšu zároveň.

"je mnohem lehci nekoho odpalkovat, nez mu poskytnout adekvatni pomoc - coz se v praxi deje dost casto, bohuzel" no jo, ale tady ti bohužel nikdo nepomůže tak jak by jsi chtěl. Bohužel i já, jinak zastánce WZ musím říct, že to tady jde pomalu ale jistě do ha*zlu a šance, že by s tím admini něco udělali je takřka nulová. Možná, že se ti to zdá jako "odpálokování", ale já jsem se snažil říct něco takového: pro mě není účet na WZ tak důležitej, abych nutně potřeboval platný certifikát. To radši než se s tím vztekat a ničit si nervy přinutím FF přijímat i neplatný certifikát a mám svatý klid. Jo, kdyby šlo o IBanking, tak to je jiná, ale tohle?!

Takže malé shrnutí a rada na závěr:
Žij blaze a kvůli WZ a jeho certifikátům se nenech připravit o nervy, nestojí to za to!


Hau, domluvil jsem bledá tváři :)
Fanfára :-) Sním či bdím, ale vidím nový certifikát?!?
Super. Ještě prosím obnovte certifikát pro FTP, kterej už je taky fousatej (neplatnej od 21.4.2003) a bude to v cajku :-)