Reklama

Ahoj! Je mi to trapné obtěžovat s asi nejdiskutovanějším tématem, ale po bezesné noci si fakt nevím jiné rady.

Na návrhu stránky http://bonuscr.wz.cz jsem chtěl mít reklamní banner na všech stránkách dole. Nastavil jsem si to v administraci, přidal "upozornítko" <!--WZ-REKLAMA-1.0-->, ale reklama se mi zobrazovala za horním nadpisem. Postupně jsem "upozornítko" umisťoval všude možně, ale bez uspokojivého výsledku.

Po projití FAQ a velkého množství témat s reklamou na fóru jsem pochopil, že můj problém má co dělat s absolutním poziciováním prvků na stránce. Bohužel se musím přiznat, že jsem v tvorbě www absolutním laikem, tuto stránku jsem "stvořil" (nebo spíše zpotvořil) jen intuitivně podle starší pixyho knížky o CSS, takže rady typu "změň absolutní poziciování na relativní" mi zní stejně jako "přestaň v Banachově prostoru při integrování unimodelární grupy používat Mongeovu projekci" ;-)

A tak Vás prosím, abyste mi řekli, zda existuje nějké jednoduché řešení typu dej si "upozornítko" do indexu tam a tam, které bych zvládnul sám, či zda je nutné kompletně "překopat" celo stránku.

Děkuji za Váš čas a nápady.

Zdraví

headlong.
<HTML>Ano, je to tím absolutním pozicováním. Kromě zrušení absolutního pozicování můžeš taky ještě napozicovat absolutně i ten banner. Obal ho třeba divem:
<div id="reklama">tady kód reklamy</div> a do css přidej
#reklama {position:absolute; top: 500px;} - odsazení od vrchu (top) nastav dle potřeby, aby byl banner dole vidět.</HTML>
Děkuji moc za pomoc, Thalio. Večer to vyzkouším, snad to zvládnu ;-)