ssl a zabezpeceni stranek vubec..

Zdravim, jen takova drobnost :)
Je mozne nejakym zpusobem umistit do .htaccess public a private key a pouzivat ssl pro pristup na alespon cast svych stranek ... pripadne jak vy resite rozumne zabezpeceni (casti) svych stranek?

Dik, tomaso
Není to tak dávno, co tu admini na (mojí :-)) prosbu zprovoznili:
http://www.webzdarma.cz/forum/read.php?f=2&i=11280&t=11247

SSL se možná dočkáme. Pak budou použitelný i sessions. Ovšem jestli to bude jako s opravou chyby "odesílání emailů pomocí rand(1, max(email))", tak to nebude patrně nikdy...
<HTML>ssl stejne jako ssi nebo ssh jsem osobne na freehostingu nevidel, krome pristupu do administrace</HTML>
Docent Tečka: Tvé jedovaté sliny mi poleptaly monitor ;))
To hanyZ: he? co jsem Ti udělal?!

To Richard: Tím jsem myslel, že pokud by se oficiálně přistoupilo k příplatku za nadstandardní služby, zrovna tohle by IMHO mohlo být jednou z nich. Na freewebech je zázrak i ten Digest (byť se jedná o jeden modul navíc a drobné nastavení), a já za něj mirovi i upřímně poděkoval :-)
To hanyZ: Možná jsem to už pochopil ;-)

Pokud se jedná o mou poslední větu, takticky tlačím adminy K VYJÁDŘENÍ, a nejsem jistě sám. Nejde o opravu, ale prvotně právě o vyjádření. Zatím jsme se ale jaksi nedočkali, takže občas svůj příspěvek "propletu" s upřímným zájmem na řešení této věci... Nic příjemného to totiž opravdu není a mohlo by to nalézt i trochu pochopení, protože aniž bych tu byl déle než rok, tedy neznaje všechny problémo-taje zdejšího freehostingu, troufám si tvrdit - AFAIK - že je to jeden z mála reálných nedostatků zde, ovšem v mnoha ohledech dost zásadní a nepříjemný.
Tečka: To jsem rád, žes mě snad pochopil. Rád se vyjadřuju v jinotajích :) "Odesílání e-mailů pomocí funkce rand" je opravdu hezky jedovatá poznámka, pobavila :))
vy jste ale trouby... na pipni.cz nabizi freehosting s SSL. Bohuzel ta domena druheho radu... neni jina, takze ji budete muset zaplatit...
Pavel: Ty jsi ale trouba, freehosting na pipni.cz je krajně nespolehlivý a myslím to upřímně! Nedávno jsem skrz ICQ vyslechl vemi podrážděný lament jednoho "spokojeného" uživatele, který si už balí svých pět švestek ...
>Pak budou použitelný i sessions

Nechápu, copak sessions nefungují?
TAky žiju v přesvědčení, že když WZ umí PHPko, že fungují i sessions....
Tady prece sessions funguji.
Taky mam ten názor
JAK SI MUZU SAKRA DOSTAT DO NASTAVENI VLASTNI STRANKY ABYC TAM NORMALNE NECO MOH DOSTAT PRES HTML?
PROSIM LIDI ODPOVEZTE
magoR: Třeba se přihlásit na hlavní stránce wz.cz a VYPNI SI CAPS LOCK!
Sessions: Samozřejmě, ale bez SSL jsou přenášeny nezabezpečeně...
Jak je možné, že se mi jeden kluk dostal do stránek a přejmenoval soubor, když nemohl znát mé heslo ?
sessions vam tady funguji?
to tedy nezbyva, nez zavidet, u me zrejme vyhlasily stavku :-)
<HTML>nesmysl... trosku to popis a uvidis ze to rozchodime ;)</HTML>
mas pravdu, nesmysl... v kodu byla dost hloupa chyba :-)
akorat mam pocit, ze se pri refreshnuti stranky sessiona vyprazdni...
<HTML>Mates: to bude nejspis tim, ze jsem v zadnem tvem phpku nenasel session_start();
;)</HTML>
to jsi ani najit nemohl, nic takoveho tam neni...
takhle... doma na serveru mi sessiony chodi i bez prikazu session_start(), jakmile jsem se ho tam pokusil "vmacknout", stranka nahlasila chybu... proto jsem si zvykl neco takoveho vubec nepouzivat...
a pokud jsem v obraze - v php.ini mam session.auto_start nastavene na "1", a toto je zrejme dalsi odlisnost mezi mym nastavenim php a mezi nastavenim, ktere ma webzdarma.
No, budiz... zkusim to tedy predelat a trochu synchronizovat v zajmu zachovani poradku...
Ale jeste mi ted vrta hlavou... jestli si dobre vzpominam... kod php by nemel byt pri zobrazeni zdrojoveho kodu stranky vubec videt.
Prozrad mi tedy, jak je mozne, ze jsi se k nemu dostal? Jedna moznost me napada, ale pockam si, az co "vypadne" z tebe. :-)
<HTML>pokud ti to hlasi chybu je to proto ze to pouivas po poslani vystupu...</HTML>
tak ted uz to vypada vcelku prijatelne, hmm?
moc dekuju :-)
Richard: mohl bych te jeste pozadat o mensi pomoc? session.auto_start jsem doma vypnul a v prislusnych souborech pridal prikaz session_start(); ... ovsem neco je asi spatne.