pridat foto z php scriptu

Potrebujem pridavat fotky ako subory - 'nieco.jpg' do adresara 'image', priamo z php kodu pomocou formulara. odpoved je
'copy() has been disabled for security reasons'.
pridavanie fotiek cez ftp funguje.
Vie niekdo poradit ako na to?
<HTML>Pro upload používej funkci move_uploaded_file().
Fce copy je na wz zakázaná.</HTML>
Fajn, dakujem . urobi sa korektne zapis do databazy aj do struktury webu sa subor zapise , ale nie tam kde potrebujem. Ja potrebujem zapisat do $ciel = "\3w\webz.cz\s\skalopex\alopex_moj\images\\$fotka";
ale je to hned v adr skalopex, kde je aj index.php. Ako ho posunut o dalsie dva adresare?
move_uploaded_file ($_FILES['myimage']{'tmp_name'}, './dir/subdir/more_subdirs/file_name.jpg');
Dakujem Vam za pomoc. vsetko uz funguje OK.
Ahoj. Muzete mi pls dat script na upload souboru? Me to nechce a nechce fungovat
<HTML>A co kdybys nám ten svůj skript ukázal a řekl, jakou chybu to píše?</HTML>
pre Michal Lohninsky:
pouzivam formular na vyber suborov <form ENCTYPE= "multipart/form-data" action="xyz.php"method="POST">
po submite som mal funkciu ktora mi isla na localhoste:
copy($the_file,miesto_kam_chces_ulozit_subor), ale na tomto servri je zakazana takze nefunguje. Ako mi odporucila Thalia pouzil som :
move_uploaded_file($the_file,miesto_kam_chces_ulozit_subor) a uz to funguje. Vdaka Ti Thalia.
pozor: $the_file je hodnota z <INPUT NAME="the_file" type="file" size="60"> z horeuvedeneho formulara.
Ak ti to staci fajn, ak nie este napis.
dekuju za tu fci move_uploaded_file ... ale nechapu proc tady nejde copy ?
<HTML>Z bezpečnostních důvodů.</HTML>