ftp

Tak pomoci navodu se mne podarilo s Total Commanderem premistit soubory od sebe na webzdarma, ale nevim jak pokracovat jak to editovat abych mohl obnovit svoje stranky. Ach jo s tim webovym rozhranim to byla parada. Prosim poradte nekdo
<HTML>>>jak to editovat
Udělej u sebe na pc změny, které chceš a ten změněný soubor pak nahrej v TC ftpčkem na web.</HTML>
Tak zmeny jsem udelal, stranky jsou nachystany, ale jak je dostat na web porad nevim
>> Tak pomoci navodu se mne podarilo s Total Commanderem premistit soubory od sebe na webzdarma
>> stranky jsou nachystany, ale jak je dostat na web porad nevim
tak to si dost protirecis, nezda se ti?
jo protirecim mam v tom zmatek. Takze jeste jednou. V pc u sebe to mam nachystany, tak jak bych to chtel na webu. Mam to v TC a nevim jak to hodit na web
Jan Krejci:
v TC se připojíš ke svému FTP zde na WZ a soubory jednoduše zkopíruješ od sebe sem. Jednodušší už to snad být nemůže, ne?
tak fakt nechapu, jsem pripojenej, mam otevrenej TC na jedny strane ftp na druhy svoje soubory, oznacim to, dam kopirovat, prepsat a furt to tam neni, furt beze zmeny
<HTML>To se mi taky stává (i když teda ne v TC), ale když vlezu do nějakýho adresáře a zase se vrátím zpátky, tak už pak soubor vidím.</HTML>
jo v TC soubor vidim, ale na webu je to beze zmeny
Zkus znovunačíst stránku. F5
<HTML>Nebo líp CTRL+F5, tím se stránka načte znovu ze serveru.</HTML>
tak ja to asi vzdavam, nic se nemeni a kdyz chci otevrit webovou ftp stranku chce po mne jmeno uzivatele a heslo. To mu spravne napisu a odpovi "421 Login Timeout (25 seconds); closing control connection" nebo "Login incorrect". Uz z toho silim nevim co s tim
Jan Krejci:
1) webová ftp stánka určitě nebude, to mi věř =)
2) Co je to FTP: FTP je speciální protokol určený pro přenášení souborů přes internet (jako ptřeba HTTP je na prohlížení stránek).
3) Jak s tím pracovat:
3a) otevři si IE (TC já stejně jako IE nerad, ale s IE umim), do adresy zadej "htp://ftp.honzakrejci.wz.cz".
3b) Bude to po tobě chtít login a heslo.
3c) Jako login zadej honzakrejci.wz.cz
3d) jako heslo zadej své heslo, kterým se přihlašuješ na WZ.cz
4) Klikni na připojit a chvíli počkej.
5) Pokud jsi vše udělal správně, tak se ti chca nechca musí otevřít kořenový adresář tvého webu.
6) Dál s tím pracuješ jako s běžným průzkumníkem, jenom s několika omezeními.
Tak kdyz napisu http://ftp.honzakrejci.wz.cz tak mne automaticky vyjedou moje stranky, stejne jako kdyz napisu www.honzakrejci.wz.cz, takze taky nic :(
<HTML>Musíš napsat jen ftp://honzakrejci.wz.cz</HTML>
jo a pises htp, takze nevim jestli fakt htp nebo je to preklep a ma byt http. Kazdopadne jsem vyzkousel oboje, s http to zobrazi normalne moje stranky a s htp to napise: "Firefox nemuze otevrit tuto adresu nebot protokolu htp neni prirazen zadny program" (pouzivam jako prohlizec Mozzillu firefox) a v IE (jestli je to teda zkratka INternet Explorer) se to zobrazi taky normalne, ale htp se automaticky prepisuje samo na (nevim proc) hcp a pak pise, ze stranku nelze zobrazit. Jestli jsou jeste nejake dalsi moznosti rad si necham poradit
Kdyz pisu jen ftp://honzakrejci.wz.cz tak hlasi to co jsem napsal o 5 odstavecku vys. Jmeno i heslo je urcite dobre