velkost suborov

Cauko! Vysvetli mi prosim niekto preco je velkost suborov medzi PC a Serverom v TOTAL Comandery odlisna? a pritom to fachci tak jak ma!
asi to bude tím, že server používá jiný souborový systém než PC a pro uložení shodného souboru potřebuje jiné místo
Podle mě jsou věci ukládané na vzdálený server pře internet nějak kódovány, což zvětší jejich velikost... Asi... ;-÷
Brejlounek: Soubory nejsou nijak kodovany.

Pravdu ma ds. Je to zpusobeno odlisnym souborovym systemem. Windows (tedy u vas doma) ma system NTFS nebo FAT. Kdezto Linux (zde na WZ) obsahuje ext2, ext3, ReiserFS, JFS, nebo mnoho dalsich. Kazdy souborovy system jinak zachazi se soubory a jinak je alokuje.
Viz Wiki: http://cs.wikipedia.org/wiki/Souborový_systém
a to je divny... doma mam fat32. na serveru urcite neni. ale pro vsechny soubory mi total ukazuje stejnou velikost doma a na serveru. no prijde mi to tak spravny. prece kdyz vytvorim nejak velky soubor, ktery ma presne x bytu, tak nezavisle na tom, na jakym souborovym systemu je ulozenej, by mel mit porad stejne bytu, ne? cïli porad stejnou velikost. ze potom na discich s ruznyma fs zabira vic nebo min mista (podle velikosti alokacnich jednotek a prace s nimi) je vec jina. ale prece se nemuzou nejak generovat nebo ztracet uzitecny data ze souboru. jedine ze by se nekde ukladal komprimovane (jako je komprese v ntfs) a zobrazovala by se u nej ta zkomprimovana velikost. to nevim, jestli se to takhle chova. doma ntfs nemam, tak nemuzu vyzkouset.
Nemůže to být třeba tím, že na disku máš soubory bez reklamy, a po nahrání na server se tam automaticky vloží reklama, a tím pádem sou větší? Mělo by to dělat asi 1300 bytů.
jeste je treba rozlisovat velikost souboru a prostor souborem obsazeny, to jsou dva rozdilne udaje (obsazeny prostor je vzdy vetsi nebo roven velikosti souboru)
jo, reklama je jedna z moznosti. druhou moznosti je zmena koncu radku z windowsovskyho crlf na unixovy cr (nebo lf, ted nevim... no kazdopadne je to o bajt min) u textovych souboru. jinak me nenapada nic, cim by se ta velikost souboru menila
Tonik: Zmena radkovani nema vliv na operacni system. Zpusob volby radkovani se provadi v editoru. Sam operacni system nevi, jestli je tam radkovani UNIX nebo DOS ci MAC. Jinak UNIX - LF, DOS - CR+LF, MAC - CR.
Tomík: ano, os je to uplne jedno. ale ftp klienti mivaji funkci, ze pri prenosu radkovani meni.