š a ž

Když už sem tady na té diskuzi tak se zeptám... Jde nějak zařídit abych místo těch čterečků mohl normárlně napsat š a ž protože pokud je napíši normálně jsou na stránce divné znaky...
ano, jde.

no dobre... pouzivej jedno kodovani, v tom stranky pis a uvadej ho v metatagu v hlavicce stranek. na upravu stranek nepouzivej editor tady na wz.
Mě to funguje obráceně- š a ž se mi zobrazí správně jenom tehdy, když je napíšu v editoru na wz. A nezáleží jestli zadám v hlavičce ISO nebo windows.
Editor na WZ funguje v iso8859-2. Pokud ho chceš používat, přejdi na toto kódování.

Jinak doporučuji FTP.
Víte, to, že tady na WZ nebere editor kódování mi dříve nevadilo, ale teď když chodím na školu, kde je zakázán přímý přístup na port FTP mi to začíná HODNĚ vadit. Kvůli tomuto problému odpadají možnosti Total Commander jako FTP klient a další a musím se spolehnout právě na intergrovaný editor tady. Jenže: celé (teď už velice rozsáhlé) stránky jsou psány v kódování windows-1250. Já vím, teď mi řeknete, předělej kódování, ale tolik problémů naráz, to bych nezvládl. Proto se ptám: nešel by ten editor malinko upravit, třeba jen když se otevře tak by tam byl select a tam na výběr několik základních kódování (myslím ty 3 základní) a po zvolení kódování by se stránka obnovila už s kódováním správným. Dělám trošku do PHP a myslím, že by to bylo technologicky možné. Díky za odpověď, s pozdravem ElectriX
Nemusíš měnit kódování. Jen nepoužívej EDITOR na WZ. Stránky si zedituj na svém disku v libovolném kódování a pak přes Správce souborů na web nahrej.