Nelze se přihlásit na ftp

krátce, stručně: nemůžu se přihlásit na ftp. přihlašovací jméno i heslo zadávám dobře. po OK se objeví: Výstraha - 530 login incorrect
Zdarec, nechci zbytečně zakládat nové téma a proto se připojuju se stejným problémem, nebo alespoň s velmi podobným, nepomohlo ani hledání tady na fóru, tenhle příspěvej je asi nejblíže mému problému.
Mám účet na wz.cz ke kterému se už nějakou dobu nemůžu přihlásit přes ftp pomocí TotalCommanderu. Nastavení v TC nebylo nijak měněno a přesto se nedá připojit. Neustále se zobrazuje chyba "530 login incorrect" Pokud se, ale přihlašuju ke správě účtu přes web, s těmi stejnými údaji, je vše v naprostém pořádku. Nepomohla ani změna hesla pro přístup k účtu.
Chyba určitě není v nastavení TC jelikož při pokusu přihlásit se k jinému ftp účtu na wz.cz, vše funguje naprosto bezchybně. Byli odzkoušeny i jiné programy pro přístup přes ftp, ale vše se steným výsledkem. Vždy to skončí hláčkou o nesprávném loginu, což je nesmysl pokud se pod stejným mohu přihlásit ke správě účtu. Nemám ani problém se přihlásit k jiným účtům přes ftp pomocí IE nebo FF, jen na hosnice.wz.cz se prostě přes ftp přihlásit nedá.
Nemohu sem ani přiložit log z TC jelikož ke spojení vlastně ani nedojde. Chci požádat moc o radu, jelikož na webu je fotogalerie a posílání fotek po jedně přes web je minimálně zdržující.
Za případné rady jak můj problém vyřešit, všem předem moc děkuju
<HTML>Ani jeden z vás sem nenapsal, jaké údaje vyplňujete do hostitele a přihlašovacího jména.</HTML>
>> přihlašovací jméno i heslo zadávám dobře
>> Chyba určitě není v nastavení TC
v drtive vetsine pripadu, kdy tazatel napise, ze vsechno dela spravne, dela nekde zakladni chybu
zaneta: viz zaneta.melenova@seznam.cz
Ve firefoxu mi ftp taky nejede, nicméně to řeší de*ilní ie6
Při dalším hledání chybi se mi podařilo odhalit, že TC si pamatuje v logu i neúspěšný pokus o připojení. Tedy zde je výpis z onoho logu
----------
Connect to: (09.12.2006 3:31:28)
hostname=ftp.wz.cz
username=hosnice.wz.cz
startdir=
ftp.wz.cz=195.122.194.232
220 ftp server ready
USER hosnice.wz.cz
331 Password required for hosnice.wz.cz.
PASS *
530 Login incorrect.
Retry: Wait 2 sec
QUIT
ftp.wz.cz=195.122.194.232
220 ftp server ready
USER hosnice.wz.cz
331 Password required for hosnice.wz.cz.
PASS
*
530 Login incorrect.
QUIT
Retry: Wait 5 sec
Stisknuto Storno!
----------
Doufám že to napomůže vyřešení mého problému. Ani nadále se mi totiž nedaří se připojit k účtu přes ftp rozhraní a to i přesto že jsem znovu zkoušel změnit heslo. K administraci se přihlašuji uplně bez problémů, stejně jako k jiným účtům na wz.cz, což už je zhora vysvětleno.
Za pomoc všem mockrát děkuji
hostname=ftp.wz.cz
username=hosnice.wz.cz

správně má být:

hostname=hosnice.wz.cz
username=hosnice.wz.cz

viz: http://faq.webzdarma.cz/otazka.php?34
Velice zajimave. Dnes jsem zaregistroval uplne stejny problem ktery je tu popisovan, ale k memu podivu pouze u jednoho ze dvou uctu, ktere mam na webzdarma. Zmenil jsem tedy dle navodu hostname a username za stejne hodnoty a kupodivu to funguje. Ovsem na druhem uctu to funguje po staru, tj. hostname = ftp.wz.cz
username=domena.wz.cz

Umel by to nekdo vysvetlit? Nevidim mezi temi ucty zadny rozdil..)
<HTML>>>Zmenil jsem tedy dle navodu hostname a username za stejne hodnoty a kupodivu to funguje.
Ne kupodivu, to funguje proto, že to je <b>jediné správné nastavení</b> ftp připojení. Že stále ještě funguje starý způsob je věc jiná.</HTML>
Mockrát děkuji, vše funguje jako dřív a tedy bezproblémově. Přiznávám se, že na teto návod jak nastavit TC pro ftp přístup, jsem se neproklikal, hledaní se soustředilo pouze zde na fóru. Nenapadlo mě, že se mohlo něco změnit. Je to podobné jako když se kdysi začala pro přihlašování používat celá adresa webu namísto jména. to jsem vlastně zjistil také zcela náhodou.
Ještě jednou moc děkuji.
<HTML>Zřejmě jsi musel hledat špatně ;-), protože tento návod na ftp je zde zmiňován často, stejně tak tvůj problém už tu byl. Proto jsem se taky ptala, co vyplňuješ jako hostitele a přihlašovací jméno. A mimochodem - toto nastavení platí již <a href="http://www.webzdarma.cz/novinky.html?idx=12">od roku 2004</a>.</HTML>