Zapisovací práva

Zdravím, zajímalo by mě, jakým způsobem mohu pomocí PHP na svém webu vytvářet a mazat adresáře, soubory. Příjde mi, že na to nemám práva. Nedaří se mi ani uploadovat obrázky. Jak na to? Díky.
fce COPY(); je na WZtku zakázána
funkce mkdir, rmdir a unlink a práva si můžeš přidělit
stáhni si manuál PHP nebo online na http://cz.php.net/manual/cs/
Díky chlapi. Nicméně tyhle fce znám. Na localu mi vše funguje. šlo mi o to, aby to fakčilo i na ostrým webu (na wz). Asi právě jak zařídit ta práva. Robby
práva se dají nastavit v Php pomocí:
http://cz.php.net/manual/cs/function.chmod.php
Já nastavuji práva pomocí programu TotalCommander
Nezlobte se, že znovu vytahuji toto téma. Ale...! Rozuměl jsem tedy dobře, jak zde psal Ondra, že fce copy() je tu, na WZ, zakázána? Takže není způsob jak uživateli dovolit uploadovat obrázek na server? By byla škoda. Bych musel jinam :).

Píše mi to varování:
Warning: copy() has been disabled for security reasons in /3w/euweb.cz/p/projekt/..........

V FTP klientovi jsem všechna zapisovací práva povolil.

Díky, Robby.
Pro upload použij funkci move_uploaded_file().
1. Ano, copy() je tu zakázána
2. Pro upload obrázků (vlastně souborů obecně) se přece nepoužívá copy(), ale funkce k tomu přímo určená: move_uploaded_file()
3. Pokud chceš vědět, jak funkci copy() obejít - myšleno pro vhodné použití, prohledej toto fórum s klíčovým slovem copy2
Asi to bylo nekde zmineno, ale - roc je vlastne copy zakazana? "z bezpecnostnich duvodu" neco napovida, ale neni nijak konkretni...
Díky chlapi, díky Thalia a zbi. Fce move_uploaded_file() je zcela ok. Tak mě napadá, jestli tu můžu používat fci pro mazání souborů, ale to zatím počká. Tuším že taky ne.

R.
Toto jsou zakázané funkce:

exec system passthru set_time_limit error_log ini_alter ini_set dl pfsockopen openlog syslog readlink symlink link leak fsockopen proc_open glob copy

Mazat (unlink) samozřejmě můžeš.
2Robby: jestli to "chlapi" bylo i na mě, tak upozorňuju, že já teda chlap rozhodně nejsem :-)
Thalia: Dyt te vyjmenoval extra - "Díky chlapi, díky Thalia" :D
2Wegguy: a co zbi? Ten byl vyjmenován extra proč? :-)
No, to by mě taky zajímalo! :-) Že bych byl marťan?
Co ja vim, treba je to snek?