vkládání reklamy dolů do stránek z absolutně pozicovaných divů

Zdravím,

Je nějak možné umístit do stránek dělaných z absolutně pozicovaných divů reklamu dole?

vznik problému:
Měl jsem stránky udělané každou z celé jedné velké tabulky přes celou stránku FrontPagem. Reklama se vkládala dolů v pohodě.
Před pár dny jsem se to rozhodl překopat, a na rady z jakpsatweb.cz o nevhodnosti tabulkového designu jsem je celé předělal do absolutně pozicovaných divů a použil kaskádové styly, tentokrát už ale pořádně v PSPadu.
Naivně jsem předpokládal, že se i po této úpravě bude reklama zobrazovat dole, když ji tak mám nastavenou, jenže (asi logicky) absolutně pozicované divy nebere v potaz, takže se mi zobrazuje na každé stránce navrchu přes obsah mých stránek. Tak jsem tam zase nakopíroval své staré tabulkové stránky, a přemýšlím k čemu bylo těch 12 hodin strávených nad předěláváním do divů.
Napadá mě řešení v tom, že si tedy nechám zmršit reklamou pouze úvodní stránku, a na ostatních to bude v pohodě. Ale to se mi moc nechce.
no hned na začátku bych ti doporučil nepoužívat absolutní pozicování, když už si překonal tabulky tak si to mohl udělat rovnou pořádně
jinak co se týče reklamy, dej ji taky do divu a ten si opět absolutně napozicuj dolů
ale jak říkám já bych to absolutní pozicování nedělal....
No super, hlavně že na jakpsatweb.cz se o relativním pozicování píše "používá se většinou jako taková legrácka", holt nemám všemu věřit.
S tím absolutním napozicováním reklamy dolů to stejně nefunguje a reklama ze zobrazuje stejně nahoře, nebo dvakrát. No nic, moje chyba.

Můžu se tedy zeptat jakým způsobem bych měl ty stránky udělat bez použití tabulek nebo absolutně pozicovaných divů? Relativními divy? S nimi zas nejde udělat levé menu. Co sem zkoušel tak dva relativní divy se vedle sebe nesnesou, a ten druhý v pořadí se vždy podsouvá pod první. Nebo se asi budu muset vykašlat na levé menu a nějaký slušnější design, nevím.

Každopádně díky za ozvu. Petr
podívej se sem, to je dělaný relativními divy:
http://cestou-necestou.wz.cz/valleisarco.htm
je zapotřebí použít float (css), tak si nastuduj css a prohlídni třeba ten můj zdroják

jinak ta reklama napozicovat jde, jen to udělat správně

možná kdybys napsal kde máš ten zdroják a někdo se na to podíval tak ti taky poradí....
s absolutním pozicováním bych to viděla takhle: Jeden všeobjímající div, by měl relativní position. Ostatní, v něm umístěné, napozicuj absolutně, když chceš - jejich absolutní pozice se budou vztahovat nikoli k body (k obrazovce), ale k tomu vnějšímu relativnímu divu (který může být široký a vysoký jak chceš). Reklama by se IMHO měla vložit automaticky až za tenhle relativní div, tj. pod něj, tj. na konec stránky.
Ad Knorek:
Dobře, tuhle stránku (kterou stejně nikdo nenavštěvuje a nic tam není), jsem dal do té nové úpravy v absolutně pozicovaných divech:
http://www.petr-balej.wz.cz/ostatni.htm
Pokud někdo poradí, jak tam umístit na spodek tu reklamu tak budu rád.
Díky za inspiraci.

Ad dis: dobře, zkusím i tohle Neměl jsem to totiž celé v jednom divu.

Jinak díky oběma, zkusím co radí "dis", ale zdá se mi, že tam byl nějaký zádrhel, myslím, že jsem to tak už dříve zkoušel, ale uvidíme, ozvu se jak jsem dopadl.
tak sem v těch tvých stránkách tu reklamu absolutně napozicoval bez problému dolů, pokud bys trval na této variantě, viz.
http://kampromobil.wz.cz/ostatni.htm
jinak verze dis je dobrá, pokud chceš trvat na těch absolutních divech
Tak jsem zjistil, že ani jeden z uvedených způsobů není možný. Proč?
Když jsem to podle "dis" uzavřel do všeobjímajícího relativního divu s width a height 100%, tak to na vnitřní obsah vůbec nereagovalo, a ten relativní div se prostě vždycky jen roztáhl na obsah okna, a těsně pod ním byla reklama, jenže když byla stránka delší než ono aktuální okno, tak byla reklama po rolování dolů ve výsledku přímo v textu.
Stejně pak když použiji absolutní napozicování od vrchu na 500px, tam mi to při delším obsahu, než je 500px zůstává přes text delší stránky.

Tááákže, jsem se obával, že v mém případě prostě nelze vymyslet nějaké rozumné řešení, protože obsah absolutních divů prostě nikdy nic respektovat nebude.
Ale nakonec jsem to zdá se vyřešil s částečnou pomocí Vás obou. Tím, že jsem tu reklamu vložil také do divu, ale přímo na konec textu v samotném obsahu. Doufám, že tím neporušuji pravidla, tím že jsem ji trochu z leva prostorově omezil a nemůže být potenciálně roztáhnutelná na celých 100% šířky stránky? Ale když je stejně také na šířku nějak pixelově omezená a celou šířku nepotřebuje a zobrazuje se celá v pohodě, tak snad ne.
Můžete se už mrknout jak to nakonec dopadlo. Není to nic moc, ale hlavně že jsem se zbavil tabulek.

Díky za Váš čas, který jste mi věnovali, myslím že to vedlo k uspokojivému výsledku.

Petr
a pozicoval jsi tu reklamu v disině případě nějak?Pokud ano a ani to nešlo tak myslím že bys mohl třeba tomu relativnímu divu dát konkrétní šířku a overflow

jinak bych ti asi doporučil použít klasický layout, z relativně pozicovaných obtékaných divů.
V disine případu ať jsem ji napozicoval relativně, nebo vůbec tak se vždy zobrazovala hned pod oknem, bez ohledu na to jestli obsah stránky ještě pokračoval, nebo ne. Takže to bylo na nic.

Když dám všeobjímajícímu relativnímu divu konkrétní šířku (nebo ikdybych nedal) a přidal overflow s hodnotou auto nebo scroll, tak se mi sice reklama bude zobrazovat dole, a nebude mi to rušit obsah stránky, ale zase mi tu pak vznikne druhá lišta navíc. Jedna původní - se kterou vlastně vyroluju tu reklamu, a v levo od ní pak druhá, na obsah mých stránek. A to je dost zmatečné, protože pak člověk neví, čím má vlastně hýbat aby se na stránce v textu posunul dolů, a nenajel jen na reklamu.

Myslím, že tak jak to je teď, je to prozatím docela postačující. Časem to určitě zkusím celé překopat do něčeho normálnějšího v podobě relativně obtékaných divů.

Takže díky moc,

Petr