phpMyAdmin - změnili jste kódování češtiny?

Na webu používám kódování win-1250 včetně databáze. Teď mi ale najednou phpMyAdmin vnucuje kódování utf-8 a o ničem jiném se se mnou nechce bavit. A místo některých znaků se mi zobrazují otazníky...

Dělali jste s tím něco? Případně co mi poradíte? Podobné příznaky jsem měl na localhostu, když jsem nainstaloval nejnovější verzi MySQL. Průšvih je, že porovnávání v tabulkách jste taky konvertovali do latin2_czech_cs což asi bude dělat potíže, když mám vše ve win-1250.
http://www.webzdarma.cz/forum/read.php?f=5&i=6407&t=6407



čumni sem....jsme na tom podobně :-)))
<HTML>> Na webu používám kódování win-1250 včetně databáze

to sice není ideální řešení (předchozí verze fungovala správně jen s latin2, ale byla tam možnost data překodovávat mezi latin2 a cp1250), ale přesto by to mělo fungovat ve vašich skriptech správně

> Průšvih je, že porovnávání v tabulkách jste taky konvertovali

nee, průšvih je v tom, že jste latin2 nepoužíval - tahle verze tam musí mít něco nastavené, takže logicky tam je teď to předchozí nastavení, ale s vašimi daty jsme proboha nic nedělali

druhá věc je, že si phpmyadmin myslí, že to je latin2 a tím pádem vám to zobrazuje špatně - neměňte ale to nastavení tabulek, protože by to zároveň překódovalo jejich obsah

vymyslím k tomu nějaké řešení a pošlu to sem, pokud ale platí, že to je problém pouze při práci s phpmyadminem tak to nevidím tak urgentní</HTML>
No mě to tedy, rozhodilo i stránky, rovněž používám standartně win-1250;

doufám že nebudu muset přepisovat celý sytém stránek :-O to by mě fakt asi švihlo, ale chtěl bych to nějak promtně vyřešit ....
<HTML>MichalekII: není to poprvé co vidím používat BLOB na texty - nedělejte to, např. i kvůli tomu, že se vám nepřekodují ty texty (opraveno a jde to - jestli ne, napiste konkretne kde)

jinak s timhle kodem a nastavenim databaze to driv fungovalo? (netvrdim, ze ne - opravdu se ptam)</HTML>
Předem moc děkuji, zdá se že to již funguje na 100% ...

Ano do dnes to fungovalo správně, přiznám se že to nejak spatlávám a upravuju už několik let ;-), vlastně se na techto stránkámch učím co a jak a některé věci bych dnes udělal jinak, ale jaksi není času a sil začit znovu uplně od začátku ....

Pokud se dobře dívám do nastavení jste mi přidal tento řádek:

$vysledek=MySQL_Query("SET CHARACTER SET cp1250_latin2");
... a teď se koukám, že i pozměnil strukturu databáze, právě jsem se chystal zazalohovat DB a pustit se do toho BLOB
<HTML>nee, jen jsem měnil BLOB na TEXT u té jedné tabulky, nic jiného (to překodování tam už bylo, toho jsem si právě všiml takže mě zajímalo, jestli to v té předchozí verzi fungovalo)</HTML>
To co jste vyděl jistě fungovalo, teď jsem se díval do svích poznámek, ale bohužel jsem si nepoznačil kdy a proč jsem to tam dával, ale mohu vás ujistit, že jen tak z bůhdarma jsem to tam nepřipsal, už jen proto, že to běžně nepoužívám ...
... tedy zda to mělo nějaký vliv na data uložená data v datatabázi nevím, ale každopádně skript fungoval, bez chybových hlášení ....
skripty před nakopírování testuji na vlastním serveru (MySql 4.0.24_Debian-10sarge1) a tam toto překodovani mam take nastaveno
Díky moc za odpověď.

Ještě dotaz: co by bylo nutné udělat pro přechod na cs-utf-8 (existuje verze phpRS, která by to měla podporovat).

Ještě jednou dík.
Vazeny Miro,

Mne se to dobre zobrazuje na www stránkách, ale spatne v
mysql.webzdarma.cz, stejne tak to nejde exportovat - zalohovat, at tam dam cokoliv.
Vzdy jsem vsude mel nastaveno, kde to slo, w1250 (notepad).

Existuje nejaky zpusob, jak to zazalohovat a editovat na mysql.wz.cz, aby to nemelo ty smesne otaznicky?

Jinak vsechno v poradku, kazdopadne diky za pomoc a wz celkove.

s uctou
jk
Ano, to mně dělá taky.
Na stránkách používám cp1250, do db ukládám cp1250 a když jsem si do upgradu na 4.1 v phpMyAdmin zvolil cp1250, mohl jsem editovat i phpMyAdmin, ž a š v pořádku, a stejně tak export byl v pořádku.

Nyní nikoliv. Na stránkách v poho, tudíž v db taky v poho, ale v phpMyAdmin, i když zvolím přihlašování s cp1250, mám místo ž a š otazníky (tudíž phpMyAdmin zobrazuje tvrdě v latin2 a jak nastavit ZOBRAZOVÁNÍ A EDITACI v cp1250 nikde nevidím), a hlavně nejde export - exportuje taky s otazníkama.

Obé problémy se mi zatím ani SQL dotazama nepodařilo vyřešit. I když jsem na netu a v threadech na tomto fóru hledal řešení. Nedaří se...
Jarku, presne tak. Chtelo by to nejake reseni. Pokud se na nejakem pracuje, prosim o info. diky
jk
http://www.webzdarma.cz/tmp/mysql-upgrade-src.php

pokud jste pouzivali jine kodovani nez latin2, stahnete si ten skript, upravte uzivatele a heslo a vase kodovani (cp1250 nebo utf8) a spustte (pres php na wz)
Děkuji moc za pomoc s řešením. Díky Mirovi už je to OK. :-)
Dekuji rovnez :-)
Sorry, pruda nekonci.

MySQL vrátil prázdný výsledek (tj. nulový počet řádků). (SQL-dotaz:
SELECT *
FROM `adresar`
WHERE `PRIJMENI` LIKE 'klim%'
LIMIT 0 , 30

- hmmm to neni dobre. V adresari mam mnoho pribuznych. Vypis je ukáže, ale vyhledávání ne. Kde je chyba?
Diky JK
Pro jine zajemce: Nakonec jsem to udelal tak, ze jsem to cele exportoval. Vsude zmenil kodovani na utf8 vcetne razeni. Znova to uploadnul a funguje to. Docela pruda pri tolika tabulkach, co mam. Ale kazdopadne to funguje. Stejne jsem rad, ze WZ existuje a tak hezky funguje. :-)
<HTML>pozor na to, že některá porovnávání jsou case sensitive a některá naopak - poznáte to podle <b>ci</b> (case insensitive) resp. <b>cs</b> na konci toho názvu</HTML>