www.nieco.domena.wz = www.domena.wz

Zistil som ze ak napisem napr. www.blbost.myjava.wz.cz ukaze mi to akoze stranku www.myjava.wz.cz ale presto nie prestne, bo v inom kodovani, cize tam niesu dlzna a mekcene. No ja by som sa chcel opytat ci sa to neda nejako presmerovat na nejaku inu stranku, akoze napisem www.mapa.myjava.wz.cz a otvori sa mi stranka /mapa.php . Akoze subdomena. Ja viem ze o tom pisu v FAQ ale s toho clanku som to nepochopil. Dakujem za odpoved.
Tady ti nikdo nic jineho nenapise. Da se to udelat pomoci PHP.
no a prosim ta nenapisal by si to? to bude nejaky script v subore .htaccess?
Skript v .htaccess?
sak nie script, tak co ja viem co sa to tam pise? nejake ukoni pre server ne? Sak keby som vedel co tak sem nepisem... tak helpni please! ICQ-272201018
Mělo by to jít .htaccessem, jenže jsem tohle trošku zkoušel, a nepřišel jsem na to. Možná někdo jiný :))
http://www.root.cz/clanky/coz-si-tak-trochu-zaprepisovat/
http://www.sovavsiti.cz/2003/mod_rewrite.html
<HTML>do .htaccess:

RewriteEngine On
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^(.*)\.myjava\.wz\.cz
RewriteRule ^(.*) %{HTTP_HOST}$1 [C]
RewriteRule ^(.*)\.myjava\.wz\.cz(.*)$ http://myjava.wz.cz/$1.php [L]

BTW: to www. se pise jako treti domena a ma to sve duvody... dle dobrych zvyku a tradic by se to nemelo pouzivat jako 4 a nizsi domena, na wz to sice jde ale precijen...</HTML>
>> tradYc :)
ja musim byt taky magor jak hovado, ak tomu niekto chape a vude taky dobry ze by mi pomohol nech mi napise na ICQ 272201018 dakujem vsetkym...
<HTML>Sojkovec: jaky tradYc? Tradice se nepise s tvrdym ;)))</HTML>
Richard: Cheatere! Neni fer :-))))
No uz som to pochopil, ale ja som chcel nieco take (asi je to modrewrite), ze ked napisu hocico.myjava.wz.cz tak sa otvori myjava.wz.cz ale ked napisu podmienka1.myjava.wz.cz tak sa otvori myjava.wz.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=25&Itemid=47 Viete mi to nejako jednoducho napisat? Ak je to zlozite tak sa na to vykaslite ja sa to niekde naucim...snad...
to co ti napsal richard ti udela, ze kdyz napises podminka1.myjava.wz.cz, tak se ti zavola myjava.wz.cz/podminka1.php
to uz si snad dokazes modifikovat tak, aby ti to delalo to co chces, ne?
takovejch podminek(ta posledni radka), tam muzes v htaccess mit kolik chces, chapes?
precti si ty odkazy co ti sem postnul tecka a do ty doby neotravuj hloupejma dotazama, prosim
lenze to tak neni! ked som to tam dal tak fachcilo to podmienka1 to ano ale ked tam niekto napisal nieco co ja tam nemam tak to ukaze error stranku, a o to mi islo, ziadna blba otazka,viem co sa pytam...
takze ty chces nahradit error stranku? to udelas tak, ze das na zacatek htaccess tohle:
ErrorDocument 404 /tvojeerrorstranka.php
luki >
jeee, tak diky tobe jsem konecne rozchodil chybovku i u sebe :)
porat jsem se divil, proc mi to .htaccess nefunguje. A ja jsem tam zadaval priponu html misto php...
Doporucil bych jeste zavitat na tuto stranku (.htaccess):
http://tvorba-www.bravepages.com
- je to tu docela dost informativni a prehledny
Vy ste fakt nechapavi, kaslite na to a nepiste blbosti ked neviete poradit...nic v zlom.
lmd: '...ze ked napisu hocico.myjava.wz.cz tak sa otvori myjava.wz.cz...'
'... ked tam niekto napisal nieco co ja tam nemam tak to ukaze error stranku, a o to mi islo......'
jak si mam vysvetlit tohle?
zkus nas nechapavy trosku postrcit.....
ja si to vysvetlil:
"kdyz nekdo napise do adresniho radku na urovni 4.domeny neco, co ja nemam pomoci mod_rewrite podchycene, tak to hodi na error stranku, ale ja bych chtel, aby ho to hodilo myjava.wz.cz"
a na to sem odpovedel 22. 06. 2005 19:56

promin, ale vic uz muj intelekt nezvladne, zkus se trosku vic snazit, kdyz pises dotaz krucinal

witty: diky, aspon, ze nekomu to pomohlo. Nekdy si tu pripadam jak Marpi;-)
nene, ved ti si tam napisal ze "takze ty chces nahradit error stranku?" no ale ved si to pochopil dobre ja to nechcem na error stranku ale na normal index ... Jakoze tak ze si tam napisem napriklad 3 podmienky pri ktorych sa mi otvori nieco ine ako index ale pri ostatnych sa otvori normalne index .Ale diky uz si to pochopil :) Ked ja nechcem otravovat ale co som precital bud som nepochopil alebo som toto nenasiel...
no tak dej jako error stranku normalne index a je to ne?

ErrorDocument 404 /index.php

i kdyz podle meho nazoru to neni asi spravne, uzivatel by se asi mel dozvedet, proc se nedostal na stranku, kterou chtel, ale jenom na index...
no sak sam vidis ze je to blbost, tak to spravit... Ale kaslite na to, ved aj tak by som to vlastne nemohol pouzivat kedze mam iba jednu rekmamu na indexe hore...