Index.html

Prosim vas pomozte mi stranka sa mi nechce zobrazovat a pritom tam mam index.html a akusal som to aj premenovat a vselico ine a nejde ked zadam adresu tak mi vypise ze nepovoleny pristup pismenka su vsetky napisane malymi a ani tak mi to nezobrazuje jak je to mozne?
máš ten soubor v kořenovém adresáři?
Ano mam aj tak nic
Imho tam soubor index.html není, protože jinak tak 404ka vysvětlit nejde. Zkoušela jsem i různě velká písmena, co kdyby, ale nic, všude 404ka. Jseš si 100%ně jistej, že to je nahraný v kořenovým adresáři a opravdu se to jmenuje index.html?
Michal:

BTW kořenový adresář je úplně ten první, když si najedeš do Administrace a Správce souborů. Tak tady musí být umístěn. Ne v jiné další složce. POZOR na to!
Pozor, když si ukládáš stránky v programu kde je vytváříš tak tu která je poslední a ukládá všechno tedy i rámy nazvi index.htm a přehre s ní ten index.htm co máš na serveru, ten je totiž prázdný. Nemáš na něm základ stránky. Potom to bude makat.
Jo ještě maličkost. Musíš tam nahrát ne jen tu stránku indexovou ale i ty co se ti postupně ukládali, jinak bude prázdno. A ještě něco
V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ NESMÍŠ DÁVAT DO NÁZVU STRÁNKY, KTEROU UKLÁDÁŠ,
ČÁRKY A HÁČKY A MEZERY, to ti nepovolí přístup ke stránce. Místo mezer použij _
schonland: " když si ukládáš stránky v programu kde je vytváříš tak tu která je poslední a ukládá všechno tedy i rámy nazvi index.htm" ?

existují (naštěstí) i stránky bez rámů a taky jiné programy než používáš ty, takže s tímhle obecně pravdu nemáš, resp. to neplatí zdaleka pro každého.
No chlapci zatial bez vysledku ten subor index.html je v korenovom adresari na milion% som neni zase blby.Dalej ja ramy nepouzivam je to zastarale a vobec sa mi to s nimi nepaci na inych serveroch to funguje bez problemov vzdy ked idem na stranku musim napisat www.dvdtovhs.wz.cz/index.html inak sa mi zobrazi ze mam nepovoleny pristup alebo nieco podobne
Hosi prave teraz som to skusal znova a uz to ide neviem fakt ze co s tym bolo ale aj tak dik za pomoc
Az se naucis pravopis a udelas poradny web, tak teprve rad.. Diky.


Autor: schonland.wz.cz (schonland.wz.cz)
Datum: 20. 05. 2005 22:38

Jo ještě maličkost. Musíš tam nahrát ne jen tu stránku indexovou ale i ty co se ti postupně ukládali, jinak bude prázdno. A ještě něco
V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ NESMÍŠ DÁVAT DO NÁZVU STRÁNKY, KTEROU UKLÁDÁŠ,
ČÁRKY A HÁČKY A MEZERY, to ti nepovolí přístup ke stránce. Místo mezer použij _
trelowney: Presne tak! Nejhorsi je, ze za...a svyma blabolama vsechny diskuse, co tu jsou.
Místo mezer používat _? Varuji, to není SEO friendly! Místo podtržítek jsou lepší spojovníky -
Ty si lama omg tak to přepis na index.htm !a ne html!taky jsem se sekl...


nemaš zač čau
no z toho co tady čtu, moc moudrej nejsem, problém mám naprosto stejnej, ale používám rámce. všechny jiné stránky mám nahrané index.html mam v kořen adresáři a stejně se chová jako že tam není... ostatní stránky jdou zobrazit v okně, když na ně kliknu ve spravování souborů. ale index nic... pořád jen 404.. tušíte někdo kde je chyba. díky moc
Nedostanu se sice do zdr. kódu, ale problém může být, že soubory, který nahráváš do rámcu můžou být s diakritikou a pod. Trochu s tím bude souviset:

http://faq.webzdarma.cz/otazka.php?16
velká/malá písmenka, rozdíl mezi \ a / v oddělování adresářů a ještě pokud je v hrefu něco jako file:///C:/cosi.... tak to taky fungovat nebude viz faq.webzdarma.cz.
index.html, index.htm,index.php,default.htm,.......


dokonce myslím, že obecně má index.html přednost před index.htm
Ale asi záleží na nastavení serveru.
Velikost písmen se obecně rozlišuje v Linuxu a Unixu, ale na tom jede většina serverů. Ve Win vidíš všechno správně a na serveru se to nenajde.
Dá se nějak nastavit v .httaccess jiné jméno souboru, ale nevím, jestli to povolují a je to asi i zbytečné.
Nejdůležitější je mít ten soubor opravdu v kořenovém adresáři a malými písmeny.