Obrázky

Nemohli byste mi prosím poradit nějaký program na zmenšování velikosti formátu obrázků, které chci dát na své stránky (mám digitál a ten dělá třeba 900MB). Nejlíp, kdyby ten program byl stáhnutelný z internetu. Dík.
http://irfanview.com/
Nebo:
http://www.irfanview.wz.cz/
- je tam i instalátor češtiny
Fajn, tak jsem si irfanview stahla...muzete mi prosim poradit, co v nem ted mam s obrazkem udelat? Diky.
> mám digitál a ten dělá třeba 900MB

Ten fotak bych chtel videt :-)
je to kodak easy share dx7590...muzete to zkusit...
tak jsem se na neho podival (teda na obrazky a specifikace)... no 900 MB fotku teda udela asi tezko ;-)
900MB fotku udělá těžko jakýkoliv spotřební foťák a ani se nemusím dívat na specifikace. Veronika zřejmě myslela 900kB.
900MB fotka? Kodak Easy Share dx7590 má zřejmě zabudovaný harddisk:)

veronika: Prostě ten obrázek v programu otevři, zmenši jeho rozměry a pak ho ulož, při ukládání do jpg by měla být taky nějaká možnost nastavení kvality (komprese) obrázku. Bohužel ti to přesněji neřeknu, páč irfan nemám před sebou, ani ho nepoužívám.
>> 900MB fotku udělá těžko jakýkoliv spotřební foťák a ani se nemusím dívat na specifikace.
Já bych spíš řekl jakýkoliv foťák.

Zběžným výpočtem to vychází na 24bitový BMP obrázek o rozměrech 17740x17740 pixelů :-)
Tom:
No právě, umíš si představit ten snímací prvek? :o)
300MegaPixel foťák? Kde ho koupím? :)
je to 5.0 mega pixels fotak! Ale nevíte, jak se v programu irfanview zmenšují obrázky? Díky.
otevřeš ho pak dáš Soubor > Uložit jako.. > vybereš formát do kerýho to chceš předpokládám JPG a dáš uložit
Nebo
File > Save as...> a to samí ..
jo, ted se na to koukam, co jsem napsala, no je to 900kb, no.
> jo, ted se na to koukam, co jsem napsala, no je to 900kb, no.

No, von je to preci jen setsakra rozdil :-))
Jestli má foťák s čočnou jako je hablův teleskop tak proč ne :-)
Az na to, ze Hubbleuv teleskop ma zrcadlo.. :-)
technické detaily .... :-)
jj, možná že z teleskopu bvy mohla vylezt klidně i víc než 900MB fotka..:-)
Jojo a skus si takovou fotku upravit třeba v photoshopu :-)
tyo-co mi řekne program na fotku která se ani nevejde do paměti? :-)
Noo nevím ale typoval bych to na
"Chyba: Fotka se nevejde do paměti" :-)
možná že Irfanview nebo Xnview by si s tim nějak chytře poradily (to jsou totiž podle mě nejlepší graf. viewery a potažmo i editory)
koukám že ti slušně Veroniko nikdo neodpoveděl. dej ctrl+r a tam zadej tvoje rozliseni jaky chces. Bezne na net 800*600 lepsi max 1280*960. Pak das ctrl+s a vpravo je posuvnik kvality pri formatu jpg. tak ten dej asi na 60%. foto 800*600 ma pak asi 100kB....