hexadicimalni kod z palety windows?

..nezkousel jste nekdo ziskat hexadecimalni kod ( #xxxxxx ) z palety barev ve windows? jde o to, ze jsem si vytvoril stranky sladene do dvou barev ziskanych z palety windows, a nyni jsem konecne nasel ne netu prikaz (ostatne nekdo mi tu tvrdil, ze to nelze, ze barva listy - scrollbars - je dana prohlizecem, coz neni pravda) kterym si nastavim barevnost te listy a za nic na svete nemuzu chytit ty same barvy jako jsou stranky a predelavat cele stranky se mi take nechce.

Zkratka dotaz zni, jak ziskat hexa. kod barev palety windows..
treba nejakym kapatkem?
http://www.datastic.com/tools/colorcop/colorcop.zip - (47 kB)
nebo myslis: - background: Scrollbar;
Pokud barvíš lištu pomocí css, na stránkách nevypisuj kód přímo, ale dej mu do hlavičky link na css soubor, kterej máš někde zvlášť. Pak když budeš dělat změny, projeví se všude, kde máš na tento soubor propojení. To pro příště (takhle je to opravdu snadňejší - stačí přepsat jedno číslo a projeví se fakt všude). Jinak pokud si v obyčejnym malování najdeš tu danou barvu (pokud ji poznáš) tak ve vlastních barvách je i vypsaná číselně. Hodně zdaru
Havel-st s tim programkem jsi me fakt potesil, mas to u me je to presne to co jsem hledal, supr! :)

jinak k tomu scrollbars, nasel jsem si na netu v prirucce tenhle zdrojak, kterej se normalne vlozi do html do sekce <head> samozrejme se musi pohrat s tema barvama misto tech nul a pekne vychytat to stinovani a je to :) a funguje to :)


<STYLE>
BODY {
SCROLLBAR-FACE-COLOR: #000000;
SCROLLBAR-HIGHLIGHT-COLOR: #000000;
SCROLLBAR-SHADOW-COLOR: #000000;
SCROLLBAR-3DLIGHT-COLOR: #000000;
SCROLLBAR-ARROW-COLOR: #000000;
SCROLLBAR-TRACK-COLOR: #000000;
SCROLLBAR-DARKSHADOW-COLOR: #000000;
}
</STYLE>


díky za reakce a odpovedi mejte se
kdyz chces zachovat 3D stinovani v nejake barve, staci jen:
scrollbar-base-color: #cccccc;
chenar: "ostatne nekdo mi tu tvrdil, ze to nelze, ze barva listy - scrollbars - je dana prohlizecem, coz neni pravda"

Pokud znáš pouze IE, tak máš pravdu, ale existuje několik dalších prohlížečů, které tohle neumí (Mozilla, Opera, ...).

To je to samé jako bych řekl: chci kulaté rožky divů, někdo říkal, že to nejde, ale prohlížeč to umí (-moz-border-radius: xx;).
scrollbar color umi i Opera, ale musi si to uzivatal nastavit (pravda, malokdo to udela)
to Marek z Markova

poslys, prijde me bezpredmetny, ze vytrhnes vetu z kontextu a obratis ji proti me, rekl jsem to jen v mezireci, protoze kdyz se tu nekoho na neco ptas a on ti rekne, ze to neni pravda a ty se pak dopatras opaku, stoji mozna za zminku toto nadhodit, samozrejme, ze jsem se tam take docetl o tom, ze nektere prohlizece to neumozni, ale podstatou je, ze to "nejde" nebylo namiste...

(koukam, ze uz radsi nic nezminovat a nebo napsat uplne vsechno) :/
chenar, sorry, měl jsem špatnou náladu... už budu raději mlčet...
Hexa kód barvy si můžeš napsat sám - Stačí si převést RGB hodnotu do šestnáctkové soustavy (třeba programem Kalkulačka)