Jak mám panebože dát nějaký MP3 na stránku.

Jak mám panebože dát nějaký MP3 na svojí stránku a to,aby to bylo legálně? To nestačí,když to mám někde na disku,stáhnutí z nějaký pravěký stránky?!? A stejně když se jich zeptám a oni mi to povolí,jak to sakra někdo může poznat? Teda hlavně,jak to může zjistit Admin? Nic ve zlým,ale usuďte sami,že když někdo dře na nějaký stránce a chce,aby byla hezká a najednou je v........ .Já vím pravidla.......
Je li to nejaka znama kapela, budou nejspis ilegalni... legalni by byly tehdy, kdyby tvy vlastni, nebo nekoho, koho by jejich uverejneni nes ;-)
sweb.cz
sweb suxx
No,to sice jo,ale i když jim to vadit nebude.Jak to může admin poznat?
No,uznejte sami :)
> No,to sice jo,ale i když jim to vadit nebude.Jak to může admin poznat?

No prave, nepozna a proto to pro jistotu smaze (co kdyby nahodou...)
No,tak to je drsný! To se asi můžu s MP3 rozloučit.Maximálně,že bych mu to řekl,ale myslím,že by to bylo asi jedno.Proč by věřil tomu,co někdo řekne co?
A co třeba,když bych třeba zmixoval nějakou písničku v nějakým editoru? To by bylo asi pořád nelegální.......:(
Když jí zmixuješ, tak už je to tvoje tvorba a autorský práva jsou tvoje.

>>Proč by věřil tomu,co někdo řekne co?
no musíš to mít písemně, takže bys mu to musel poslat. Jen slovo opravdu nestačí
Good.Takže když zmixuju Linkin Parky,nemůže mi nikdo vyhradit,že na to nemám práva.....To ujde:)
Tak to by bylo fakt husý hodim na začátek mp3 vteřinovej skreč a už ji možu prodávat ? to se mi líbí .. ;))
Jo to by bylo fakt maso.Je to ale stejnak zajímavý nemyslíte? Dát trocha helia do známý písničky a už je to hnedka jiný a legální,přes to,že se tam nic ani slova atp nezměnilo.Ovšem když už to teda takhle mám být,proč toho nevyužít! Vzhůru do mixování! :o))))
nemate to tak jednoduchy pac co jsem se jednou procital autorskym zakonam tak muzete za urcitycho díla pouzit bez dovoleni jen malou cast (ukazku) jenak musita zadat autora o svoleni s prevezetim a naslednou upravu díla ( hudebního výtvarného)) nevim to jiste je to davno co jsem to hledal ´
ale pak vysledne dilo ja vase dílo a mate na nej autorska praáva
To znamená,že tam může být jenom ukázka?
Ale nepíšou jak dlouhá takže vemu 3 min písničku udělám z ní 2:59 min a je to :)))
i tak by se to dalo vykladat :-)
: Martin

No to máš zásedně pravdu :o) Kde ty a to chodíš?
Ale jinak dík,že jsi mi pomohl.Teď znovu alespoň ožila naděje MP trojek!
Martin: Hm, tak to skutečně nejde - ve skutečnosti můžeš použít jen opravdu zlomek písničky - řekl bych, že to nebude víc jak 10s, navíc se nesmí nějak "nenápadně" nebo sami od sebe spojovat dohromady (což by šlo, že).
Skreč na začátek: Hm, jak už bylo napsáno, potřebuješ souhlas autora :)

Pokud nemáš písemný souhlas autora (příp. držitele práv) tak se s MP3s asi rozluč (a nebo si nachystej opravdu hodně peněz (a nebo fakt dobrý právníky))

A na závěr malá drobnost: nejde jen o mp3s - stejná (podobná) pravidla platí i pro video, text a obrázky :)
Myslel jsem si to.No,co.Ovšem když si udělám úplně svoje vlastní MP3 tak už by to nemělo vadit ne? Vlastní tím teda myslím nějaký trapný mixi nebo něco takovýho.

Co se ovšem týče obrázků,tak to fakt nevím.To na tý stránce snad asi nic mít nebudu.To jako mají všichni tihle lidi co jsou zaregistrovaný na WZ autorský souhlas na to,aby tam ty obrázky mohli mít? To asi ne co? A když už! Když se zeptám autora stránek a on povolí,mám adminovi WZ poslat souhlas? Co on na to? Vyprdne se na mě a nebo bude moc ochotnej a bude tomu věřit či se půjde zeptat autora stránek,jestli to,co jsem mu poslal je opravdu pravda? Ach jo! je to těžký,ale kde jinde bych mohl........ .Tady se mi to zdá tak nějak nejlepší :))
Salam: neřeš to to byl takovej "satirmix" takže to neřeš :)
btw myslim si že na písemnej souhlas nebo bandu právníků se stejně každe vykašle :)
A žádný ale
No asi vykašle.Ale kdo by chtěl dělat stránku znova až mu jí zase smašou :))
to:Kuchvak ..... technický detail ..:)
No to jo.Ovšem pořád jsem se nedozvěděl,jestli když mám úplně svoje vlastní skladby jestli to je nějakej problém,ale odhaduji,že tady problém nebude....Nebo snad i tady je na něco zákon?
Pokud to je tvá vlastní tvorba můžeš si stim dělat cokoliv se ti zamane.
Tak to je dobrý.Ovšem jak z který strany.To totiž nebude sklaba,ale skřet a jiné.

Jo a jen tak se zeptám,abych nemusel dělat novej příspěvek.S těma obrázkama,(Já bych jich měl na stránce totiž hodně) jak poznám,že na ně má autor právo? Nebo to je jako u MP3? Takže bych na ten obrázek,třeba někam dolů napsal jenom Kuchvak a už by byl můj? (Tím jako myslím,že bych na něj měl svoje autorské právo.Třeba jak to dělají na ftipkách) To víte raději se zeptám na víc věcí než,abych zase dělal novou stránku.....
Já si myslím že když autor obrázku přímo nikde neuvede že ho nesmíš použít tak si ho klidně na stránky můžeš dát.. a to podepisování je nesmyl.. akorát se tim ten obrázek ničí..