ako zacat s php?

take jednoduchsie stranky viem urobit... ale chcel by som sa naucit PHP.. viete mi poradit nejaku dobru stranku kde su popisane navody ako v knihe ci prirucke? nieco pre zaciatocnikov
Běž na einstein.cz . Tak jsem začínal já. Na svůj comp se vůbec ab-sol-ut-ň-ě nepokoušej nainstalovat php, protože tě to zničí. Přečti si základy na einsteinu a testuj přímo na webu(k tomu se hodí mít nějaký FTP, třeba totalcommander.cz). Nezapoměn, že php soubor má příponu php. Na tom se dají strávit doslova hodiny. A good luck.
>> Na svůj comp se vůbec ab-sol-ut-ň-ě nepokoušej nainstalovat php, protože tě to zničí.
proc? teda samostatne apache + php + sql asi jo, ale prece existuji veic jako easyphp, triada a tak podobne, kde staci klikat na tlacitko dalsi, dalsi, dalsi...
>> teda samostatne apache + php + sql asi jo

Me to tedy neznicilo, a to jsem jeste BFU, dokonce jsem zprovoznil i OpenSSL, a vse funguje, tak jak ma. Kdyz vyjde novejsi verze toho a toho, je aktualiazce vic nez snadna.
Sojkovec: este tam melo byt mozna. a nejsi bfu.
eee este tam melo byt imho: a imho nejsi bfu.
diky hosi.. cakal som viacej odkazov na stranky.. no ja racej padam sprtat co to vlastne to apache + php + sql
a co je to BFU? fo kelu aj so skratkami :-D
apache je webovy server
php je pak "pridavek" k apachi, aby se provadely php skripty
sql to so databaze, do toho nedelam
odkazy: ok, easyphp: http://www.easyphp.org/ , nekde se tam da sehnat i cestina
bfu: http://tonik.webz.cz/index.php?ukaz=zkratky , taky muzes pouzit treba google: define BFU nebo jinak si to vyhledat
Ja jsem zadny problemy s instalaci Apache na svuj pocitac nemel. Jde jen o to spravne prepsat dva radky....

Doporucuji stranku www.jaknaweb.com, kde najdes uz spoustu hotovych skritpu, ze kterych da take hodne naucit.
No jo, dva řádky. Ale které? Jasně, že to nainstalovat jde, ale když třeba člověk předtím nebyl programátor, ale byl lama, a pod slovem windows si před měsícem představoval dveře, je jednodušší, když se nejdřív naučí a pak zprovozní - páč když to děláš najednou, tak nepoznáš, jestli je chyba v tvém scriptu nebo v instalaci a takové problémy já osobně nesnáším...
> Na svůj comp se vůbec ab-sol-ut-ň-ě nepokoušej nainstalovat php, protože tě to zničí.

Ked ma dialup tak ho to vyjde draho
ja osobne se pripojuji k testovani na webu. jde jen o nahrani skriptu o velikosti par kilo a to nezabere zadnej cas. Sam jsem s instalaci napr. php traiadu mel docela slusny problemy az nakonec skoncil v kosi
a jak si to otestujem na webu?
>>> Na svůj comp se vůbec ab-sol-ut-ň-ě nepokoušej nainstalovat php, protože tě to zničí.
>proc? teda samostatne apache + php + sql asi jo, ale prece existuji
>veic jako easyphp, triada a tak podobne, kde staci klikat ...

Když jsem s PHP začínal, tak jsem si tyto programy instaloval samostatně a nezaznamenal jsem žádné větší potíže. Dnes na lokálním Apache provozuji cca 30 domácích webů.
nechapem, ved instalacia napr. php home je otazka par sekund,
a samostatne to tiez nieje tazke

btw,
for Martin
>ja osobne se pripojuji k testovani na webu. jde jen o nahrani skriptu o velikosti par kilo a to nezabere zadnej cas. Sam jsem s instalaci napr. php traiadu mel docela slusny problemy az nakonec skoncil v kosi

ale nie kazdy plati za data, niektory platia aj za cas a nebude sa predsa pripojovat a odpojovat vzdy ked najde dajaku chbu v programe
Já osobně používám PHP 2 Home Edition a jsem spokojený. Testovat na webu mi přijde zvláštní, když instalace triád je celkem primitivní a zvládne ji snad každý :)
tiez si myslim