PHP nebo MySQL ?

mam docela problem (mozna by se hodil do PHP, ale myslim, zejde o WZ):

Script pusteny na WZ mi vypise tuto chybu:
Fatal error: [] operator not supported for strings in /3w/wz.cz/g/gjm2003/index.php on line 71

a na radku 71 je tohle:
$out[] = "Přihlášen";
..., jenze doma mi to funguje f poho ... i na WZ to obcas beha ..., jenze ted se to nejak nechyta... :( ...

kdo mi poradi proc ? ... treba mira ?!?!?!
no priznam se, ze tuhle hlasku jsem sice jeste nevidel, ale vyznam by mel byt jasny ne?
v prekladu: tento operator s retezci neni podporovan, pokud chces toto pouzit jako spojeni retezcu, pak misto toho pouzij operator tecky, pokud chces pridavat prvek do pole, musis to pole vytvorit pomoci array()
bude to tim, ze mas doma hodne starou verzi php, nekde je o tom noticka i v manualu
tez jsem tuto hlasku jeste nevidel, ale zrejme to bude tim ze $out nemi pole a i kdyby bylo bylo by dobre oznacit poradovy index napr. $out[2] = ....
jde o to, ze ze tringu muzes cist pres [] - tj $string[0]==prvni_pismeno; $string[1]==druhy_pismeno atd. (to samy umi i $string{0},...) - jenomze tohle je pristup jenom pro cteni, protoze by moh' vzniknout konflikt:

$str='ahoj';
$str[2]='u';

nojo, jenomze, co ted vlastne chci? udelat string 'ahuj', nebo array(0=>'ahoj', 2=>'u') ?