Chat a chatování

Chtěl bych se zeptat (asi hlavně Miry), je možné zde mít stránky s chatováním - vždy asi max. 15 lidí ? Když ne, tak proč by to nešlo a kde byste to doporučili udělat. Když ano, jaké by mělo být omezení, aby to fungovalo a nebylo zrušeno.
Chat mit muzes, zadne takove omezeni neni, ani na pocet lidi, takze bud v pohode a ten chat si tam dej
No mě se jen jedná asi také o vhodnou formu toho chatu, nemáš nějaký odkaz na zdroj ? Jde to do databáze nebo jak ? Normální diskusi už mám, tam to je jasný, že databáze je nejvhodnější, ale u chatu to nevím a nechci dělat zbytečnej binec. Prostě s chatem nemám ještě žádnou zkušenost z hlediska admina na webu, tak budu vděčnej za každý upozornění předem.
Ja se v PHP moc nevyznam ale jen sem slysel zedelat chat do databaze je horzne debilita...
Dík, já si to taky myslel. Projdu starší příspěvky, myslím, že to tam bylo napsaný.
Chat v db má jedno omezení: omezení počtu dotazů 6000/h.
Chat vypisovanej ze souboru má riziko náhodnýho smáznutí souboru

Tak si vyber ;-)
> náhodnýho smáznutí souboru

To jako nějaký zlý skřítek chodí po disku na WZ a náhodně maže soubory? ;)
Náhodně určitě ne... on se těmi soubory živí a nejvíc mu chutnají ty, které jsou potřeba pro běh chatů :-)
:-)
No, bez použití flock() je klidně možné "náhodné" smáznutí obsahu souboru...
Díky za rady, na toho skřítka si dám pozor. Nemáte nějaké odkazy a vzory chatů, ať mohu přebírat a vymýšlet. Furt se nudím a nemám nic na práci :-)
Skřítek-to tady vážně je? To by mě docela zajímalo, můžete o tom někdo napsat víc, o co jde?
Chat-myslím, že v daném případě by celkem stačil ch. přes db.