porad stejna pisnicka s FTP

Cau,
mam znamy problem s FTP, pripojim se, ale nemohu se dostat do adresare ani nic zkopirovat. uz se to tu probiralo hodnekrat, ja jsem zkoumal snad cele forum a nic.

uz jsem provedl:
-prepnuti na pasivni rezim
-vypnuti sw firewallu
-pouziti jinych FTP klientu (Total Commander, BulletProof...)
-pokusy bez zabezpeceni i s nim (port 21 i 353)

a porad nic. Mail na podporu zustal bez odezvy, v celem foru jsem jinou radu nenasel. Pripojuji se pres T-Mobile GPRS nekdy pres jejich wi-fi, nevite nekdo co s tim?
<HTML>tohle je chybove hlaseni? k tomu se neda rict absolutne nic
zkuste to podle http://wz.cz/navod/ftp/ a poslat logy spojeni</HTML>
Takhle to tedy vypada pri pripojeni. Vse je v poradku az do prvniho nacteni struktury adresaru, to uz trva nezvykle dlouho, ale nakonec se povede. Kdyz zmenim adresar na jiny...CWD svatba_pavliku, tak to trva jeste dele, ale nakonec i to jeste projde.
No a pak chci neco nakopirovat to se bud po neuveritelne dlouhem cekani provede, ale vetsinou se po nekolika minutach necinnosti rozpadne spojeni...to uz v logu zachytit nedokazu, protoze se v tu chvili spojeni uzavre a log zmizi.
Je to takhle lepsi?
----------
Connect to: (18.8.2004 11:18:11)
hostname=mystifikacia.mysteria.cz
username=mystifikacia.mysteria.cz
startdir=
mystifikacia.mysteria.cz=81.31.7.86
220 ftp server ready
USER mystifikacia.mysteria.cz
331 Password required for mystifikacia.mysteria.cz.
PASS *
230-Access granted for mystifikacia.mysteria.cz.
Last login on 2004-08-13 08:22:21 from 80.187.136.96.
230 Quotas: using 21172.00 of 50000 KB (42.34% used)
SYST
215 UNIX Type: L8
FEAT
211-Features:
MDTM
REST STREAM
SIZE
AUTH TLS
PBSZ
PROT
211 End
Connect ok!
PWD
257 "/" is current directory.
Adresář
TYPE A
200 Type set to A
PASV
227 Entering Passive Mode (81,31,7,86,162,212)
LIST
150 Opening ASCII mode data connection for file list
Stahuje se
Čekáme na server...
CWD svatba_pavliku
<HTML>Jo, diky, to je lepsi, ale bohuzel o moc chytrejsi z toho nakonec stejne nejsem. Nastaveni mate asi v poradku, na jine ftp servery se dostanete? Muzete zkusit pripojeni na tento ucet z jineho mista?</HTML>
jojo... plne souhlasim..!
po uploadu (pres webove rozhrani), to napise hlasku,"soubor xx se nepodařilo uložit." )
a pres FTP se mi vubec nepodari otevrit vytvoreny adresar.. :((
moderátor: zrovna jsem si to vcera domluvil zkusit to s nekym z jineho typu pripojeni, jestli to tim neni, ale nejhorsi na tom je, ze to asi tak do zacatku cervna fungovalo bez problemu.

krokan: covece, ja mam ale pocit, ze pres web mi to funguje, nechtel bych se plest..ale kazdopadne takovy pristup mi vubec nevyhovuje.
Koloděj: Ten log je cely? Zjevne bude problem nekde ve firewallu...
ten log úplně celý není, změna adresáře se ještě povede:
----------------------
226-Transfer complete.
226 Quotas: using 21200.00 of 50000 KB (42.40% used)
PWD
250 CWD command successful.
Adresář
PASV
227 Entering Passive Mode (81,31,7,86,145,104)
LIST
150 Opening ASCII mode data connection for file list
Stahuje se
Čekáme na server...
------------------------
ale už tam je chyba, protože na tohle se čeká 5 minut. No a pak se pokusím něco nahrát a zkysne to na hlášce TYPE I, kde to stojí a kvůli nečinnosti se rozpadne spojení.
firewall nemám, takže nevím. jedině ovšem, že by to byl antivir (NOD32), on tam možá taky má nějaký rezidentní moduly.
ach jo, jsem to ale pako! FW jsem samo vyhodil pri prvnich problemech a i antivir, ale to mi teda nedoslo ze ta mrcha, kdyz i kdyz ji vypnu, tak porad zustava aktivni jeden schovanej proces, ktery nema ani ikonu dole v systemove liste.

takze to bylo antivirem, diky vsem za spolupraci, ta poznamka o firewallu me k tomu navedla. kolegove, komu taky ftp nefunguje, zkuste se podivat i na rezidentni moduly antiviraku kontrolujici provoz webu.
>> tak porad zustava aktivni jeden schovanej proces, ktery nema ani ikonu dole v systemove liste.

Ve WinNT maj firewally a antiviry jeste samostatne sluzby (services, demony), ktere pracuji, i kdyz jejich ridici programy nejsou spusteny...