Nepíšou se mi čárky nad "ž" "š" a "ť"

Když je napíšu, zobrazí se jinak, jinými znaky. Nevíte čím to je? Je to chyba WZ, nebo moje?
Ano, chyba je na tvé straně:

1) Chybí DOCTYPE
2) Chybí jakákoliv metadata, takže tady máš šablonu, jak by měla správně vypadat:

<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN"
"http://www.w3.org/TR/html4/transitional.dtd">

<HEAD>
<META HTTP-EQUIV="Content-Type" CONTENT="text/html; charset=iso-8859-2">
<META NAME="Keywords" CONTENT="">
<META NAME="Author" CONTENT="vaše jméno">
<TITLE>titulek</TITLE>
</HEAD>
<BODY>


</BODY>
Je to dáno jiným kódováním znaků. Nejpoužívanější jsou 2 znakové sady: Standardní ISO-8859-2 a nestandardní Windows-1250. Ty píšeš novelu v ISO, ale nedefinoval jsi použitou znakovou sadu. Mně se například Tvoje novela zobrazí správně.

Pokud chceš, aby se zobrazila správně všem, dopiš mezi tagy a <body... hlavičky:

<head>
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=iso-8859-2">
<title>La novela de toda mi vida</title>
</head>
SUPEEEEEEEEEEER, už fungujou, DĚKUJU!
Značku <body...> musíš dát až ZA </head>
Jedeme dál:
- Chybí DOCTYPE, viz příspěvek Petra Bláhy
- za nadpisem se nedává <br>, ale to je spíš kosmetická záležitost
- Odstavce máš vytvořené pomocí <br><br>. Je lepší si zvyknout psát takto:

<p>
text odstavce
</p>

Má to výhodu v tom, že se to dá stylovat

# jsou vidět scény, jak:<br>
# Vivian se dává dohromady s Alejandrem<br>
# Rebeca dál zvrací<br>

Ty <br> na konci asi patří do zdrojového kódu místo do textu.
Proč se za nadpisem nedává BR? Jako že se tam má hodit margin pomocí CSS nebo co máš na mysli?
nadpis se dava do tagu <h1>nadpis</h1> prip. <h2>mensi nadpis</h2> apod. - funguje to myslim az do h6. pak se to odradkuje samo a <br> neni potreba...
To jo, nejsem kretén, ale když pak chci ještě další prázdnej řádek...?
Sorry, já sem si hned řikala že tenhle dotaz mi od tebe ňák nesedí, ale vyznělo to tak:) Když tam chceš další prázdnej řádek, tak bych tam osobně dala klidně <br> - ale nevím jestli se to tak má dělat... Ten margin v css by byl asi lepší, opravu nevím...
Tak ať se vyjádří Kit,co měl na mysli!
<br /> je věc, která se dá správně použít spíš zřídka - například ve verších, nebo při zápisu adresy:
<address>
Jan Novák<br />
Višňová 21<br />
12345 Zadní Lhota<br />
</address>

Pokud jde pouze o nějaké optické odsazení za nadpisem, máme v zásobě široký arzenál různých paddingů, marginů a borderů. Ty přece existují právě k tomuhle účelu, a nemícháš tím formu do obsahu...
A navíc, šířku marginů můžeš nastavit na chlup přesně podle svých představ, což se o <br /> říct nedá.
"<br />
</address>"

to poslední br má jaký smysl?
Eh, žádný, sorry. Copy & paste.
# Tak ať se vyjádří Kit,co měl na mysli!

Už to bylo řečeno. Stačí u nadpisu nastavit v CSS správný margin a už další <br> nemusíš dávat. Tagy <br /> je nutné šetřit.
je to rychlejší
Taky mi nejde a mam tam:

zkousela jsem se vyznat v ISO nebo v ruznech jinejch kodovanich ale stejne to nechapu...ted tam mam (uplne na zacatku):

<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=">

<center>

Diky predem...
Napiš v čem tvoříš stránky a my ti (snad) napíšeme co tam máš napsat za charset!
Musím se přimluvit za lidi: Kit, Freya, Petr, atd. Ve Wordu (doufám, že v tom stránky nikdo nedělá) třeba enter udělá novej odstavec.) BR (lehkej enter) se používá v rámci jednoho odstavce (ta adresa je dobrej příklad). Většinou to nechápou lidi, který to dělay ve WYSIWYG editoru. Ale fakt je to zrůdnej zdroj, když někdo chce třeba udělat delší konec stránky, a ve zdroji má <br><br><br><br>; to se děje i u profiků. Ať žije Kaskádink stylšít (CSS)!
Ono se to v tom css občas dělá dost blbě, naprat tam 5x <br> je sice prasárna, ale máš to za vteřinku, dělat to v CSS může být na dlouho...
ja by se teda nejlip udelala vertikalni mezera? ja bych to asi udelal divem
<div style="height:xpx;"></div>
je to rychly a snadno se to doladuje
Neměla bys používat px, pač to nejde zvětšovat :o)
Ale no tak... to je informační šum :-)

V px by nemělo být hlavně písmo, vertikální mezeru si totiž nejspíš nepřečtu ani při dvojnásobném zvětšení ;-)

Není důvod zaprasovat HTML prázdným divem. Stačí přidat margin-top nebo margin-bottom nějakému prvku, který už tam je.
:o) ale když ten text hodně zvětšíš, tak ta mezera neni vidět :o)
nejste už trochu OT? Zdá se mi, že tohle má být o háčkách nad z, s a t.