index.html nespusti odkaz

Na strankach http://fellow-retriever.wz.cz se mi spusti index.html, ale odkaz na dalsi stranky neprobehne. Poradi nekdo?

Dekuji Drny
Mně se zobrazují všechny stránky kromě http://fellow-retriever.wz.cz/zajimavosti/zajimavosti.html

- nechápu, proč používáš framy, když je vlastně k ničemu nepoužíváš
- na většině podstránek chybí definice použité znakové sady
- na podstránkách chybí odkazy na hlavní stranu
- zkus to bez tabulek jen s pomocí CSS
Mas pravdu, framy zde nepouzivam, protoze jsem tyto stranky upravil z jinych kde je mam. Tobe se tedy ty stranky spusti? Hmmm, zkusim zrusit si cookies a uvidim. Zajimavosti jsem opravil. Odkaz na hlavni stranku chybi - doupravim.
Zajímavosti už jedou.

Podíval jsem se ještě dovnitř kódu nasipsi.html a zde jsou další připomínky:

- <title>Untitled</title> - asi by bylo vhodné tam dát něco jiného
- <BODY BACKGROUND="..\prostredni\podklad.jpg"> - místo obrácených používej normální lomítka, jinak pozadí neuvidím
- tag <br> slouží k přechodu na nový řádek, ale v typografii se moc nepoužívá. Daleko vhodnější je odstavec <p>. Pokud by se Ti zdálo, že máš moc odstavců, tak je spoj, ale odřádkování není prostě to pravé.
- <div align="center" > <font size="4" face="Arial, Helvetica, sans-serif"><br> <b>Na�i psi</b><br><br> </font></div> - tak tuto zrůdu je potřeba nahradit <h1>Naši psi</h1> a bude to OK.
- <table width="100%"... - ta tabulka tam vůbec nemusí být
No, Gecko se z toho zdrojáku vzpamatuje, Opera a MSIE ne (ty zobrazí jen reklamu).

Důvodem je:
Začátek stránky reklama a až pak hlavička stránky.
(a to ještě špatně: <DOCTYPE není nic, má být minimálně <!DOCTYPE)?

Ale mimoto je špatně hlavně to, že se reklama vkládá do stránky s definicí rámců. Musí být vložena až do nějakého rámce.
Přiznám se, že do souboru s definicemi framu mě ani nenapadlo se podívat. Předpokládám, že se jich Drny co nejdříve zbaví.

Jinak ta stránka vypadá docela zajímavě. Chce to jen doladit po technické stránce a bude z toho dobrý web.
Kite,
dík za pomoc, smažím se reagovat na Tvé podněty, ale je toho hodně. Neživím se psaním HTML ale jsem systémák pro sítě. Pokud použiji <Hx> musím nadifinovat font předem? Dále <p> mi dělá veliké mezery nezi řádky ....
Na tag <h1> nemusíš font buď definovat vůbec, anebo jeho definici umístíš do CSS, například takto:

h1 {
font-family: Arial, Helvetica, sans-serif;
font-size: x-large;
font-weight: bold;
}

<p> sice dělá velké mezery mezi řádky, ale to je také z velké části zaviněno tím, že děláš jedno- až dvouřádkové odstavce. Kdybys dělal odstavce čtyř- a víceřádkové, ani by Ti to nepřišlo mnoho. Ovšem tato mezera se dá zmenšit:

p {
margin: 0px;
}

Výhodou tohoto řešení je, že to nadefinuješ jen 1x pro celý web a pak už jen používáš.

Pokud si o tom chceš něco přečíst, tak oblíbený odkaz http://www.jakpsatweb.cz
Proč jsi použil <h2> místo <h1>? Jestli byl nadpis moc velký, dá se zmenšit právě přes CSS. Centrování jsem neuvedl, takže pak by definice <h1> v CSS vypadala takto:

h1 {
font-family: Arial, Helvetica, sans-serif;
font-size: x-large;
font-weight: bold;
text-align: center;
}
... a nezapomeň do každé hlavičky doplnit
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=windows-1250">
... a taky na začátek dát <!DOCTYPE... , např:

<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/html4/loose.dtd">
Kite,

zkusil jsem CSS (poprvé v životě) a vypadá to OK. Stačí dít LINK pouze v INDEX.HTML a platí to pro všechny ostatní stránky?
Ne, je potřeba ten link dát do každé podstránky. Může jich být za sebou i víc, ale zpravidla se dává jen jeden. Formát liknu je asi takový:

<link rel="StyleSheet" href="style.css" type="text/css">

Máš stránky strukturované do adresářů, takže možná budeš muset předsadit "../", pokud bude stylopis v nadřazeném adresáři.
Kite,

můžeš mi, prosím, zkontrolovat je již stránka nasipsi.html OK?
Ještě něco ke stylistice a odstavcům v http://fellow-retriever.wz.cz/nasipsi/nasipsi.html . Snažíš se o zachování chronologie, něco jako v dějepisu a přeskakuješ mezi Viki a Charliem. To se blbě dává do odstavců a proto Ti vycházejí tak krátké. Zkus posloupnost odstavců:
- V roce 1998 jsme si pořídili první fenku ...
- Viki absolvovala první výstavu ...
- Druhá výstava Viki ...
- V létě roku 2003 jsme si pořídili štěňátko ...
- Charlie měl na klubovce v Budějovicích ...
- Je mi jasné, že četností v počtu ...

Šest odstavců je víc než dost. Když ještě dáš vlevo nějaké navigační menu jako na titulní stránce, tak to bude akorát.

To je samozřejmě jen můj momentální nápad, udělej si to po svém.
Dík, za připomínku, ale ten text není můj, dělám to pro známé, tak se s mini budu muset dohodnout.
Jinak nejsem schopen pokud zruším framy rozeběhnout stránky. Když dám do INDEX.HTML href=..... tak mi to nejede ....
- doplň si ještě <!DOCTYPE
- align=center už je zbytečně navíc
- přehoď řádky </head> a <link ..., kaskádové styly patří do hlavičky
- místo <div> dej značku <body> - totéž i na konci
- až na to kvantum odstavců je to OK. Chápu, že chceš zachovat chronologii. V tom případě by se hodil lépe seznam s odrážkami
Na to přijdem.

- odlož si někde stávající index.html - časem ho smažeš
- nakopíruj prostredni/prostredni.html do index.html - pozor, vše je malými písmeny
- nahraď v index.html všechny "../" za "./" - i když by to nemělo vadit
- odkazy z podstránek můžeš směrovat na "/", "/index.html" nebo na "../index.html". Každý způsob má určité výhody, ale fungovat by z první úrovně měly všechny.
- tímto postupem vyřešíš i problém s reklamou
To písmo BODY { font : x-small ... je moc malé. Doporučuji raději medium nebo přinejhorším small.

Podívej se, jestli náhodou nemáš v browseru přednastaveno největší písmo. Hodně webmasterů tam má nastaveno největší písmo a pak na své stránky umisťují blechy, aby to vypadalo tak akorát.
Kite,

máš naprostou pravdu, index již běží. Není uvnitř asi moc OK, ale nejdříve upravím všechny ostatní stránky jako si mi poradil nasipsi.html. Můžeš se ještě podívat na fotogalerii. Já jsem používal skript, který mi fungoval na IIS ale tady nejde. Jde o to že pokud klikne někdo na fotku fotogalerie, tak ta se zvětší v jiném okně. Na LINUXu to asi nejede :-(((
fotky v galerii se neotviraji protoze na webzdarma.cz nepodporuje asp (narozdil od IIS)
Tady skutečně ASP nejede, ale dá se to přepsat do JavaScriptu nebo použít standardní odkazy s target="_blank". Ten JavaScript najdeš na nějakých galeriích. Já sám s ním nemám zkušenosti, musel bych to vyhledat.
Určitě jede akorát máš špatně adresu nebo tak
Tak už jsem to našel, mohlo by to vypadat asi takto (netestováno):

<script language="JavaScript" type="text/javascript">
<!--
function foto(titulek, obrazek, sirka, vyska){
popup = window.open(obrazek,titulek,'toolbar=no,scrollbars=no,location=no,directories=no,status=no,copyhistory=no,resizable=no,width='+sirka+',height='+vyska).focus();
}
-->
</script>
Mike: ASP na linuxovém serveru, který nepodporuje ASP, jednoduše nepojede.