Problem s prihlasenim na FTP

caues, mam problem...po nejaky dobe se mi vzdycky zkurvi pristup na ftp, proste jeden den to jde a druhej den se uz nepripojim. skonci mi to u "get directory" a v logu:
.
.
Connect ok!
PWD
257 "/" is current directory.
Get directory
TYPE A
200 Type set to A
PORT 213,220,244,153,9,186
200 PORT command successful
LIST
150 Opening ASCII mode data connection for file list
Download
Waiting for server...

a konec...objevi se mi akorat root, ale pokud kliknu na slozku, nebo se snazim cokoliv downloadnout nebo uploadnout, tak mi to proste nejde. Tenhle problem mam akorat (co vim) u wz a ftp od chella. jinak ostatni servery mi fungujou, takze s firewallem asi nic nebude. Active/passive uz jsem taky zkousel a furt nic. Nejvetsi prdel je, ze se to "spravi" az reinstallem woken, coz mi neprijde jako dobrej zpusob. Nemate nekdo navrh, co bych moh zkusit? Uz vazne nevim jak dal ;)
Diky za jakoukoli radu :)

btw pouzivam totalcmd, ale v jinejch programech je to stejny...
Reinstall + get Linux :o)
jinxx: Tomu by moc nerozuměl, Linux není pro lamy ;) Krom toho na FTP wz se dá dostat i z Windows a úplně v pohodě - stačí nastavit pasivní režim.
> Linux není pro lamy ;)

Divil by ses. Dnešní distribuce jsou už na velmi dobré úrovni. Člověk, který nikdy nedělal s počítačem, si na Linux zvykne rychleji, než na Windows.

> stačí nastavit pasivní režim

Pokud je špatně nastavený firewall, tak neprojde ani to. Pokud je nastavený dobře (např. pomocí ftp-proxy), tak projde i aktivní režim. Jedu přes ET-DN, tedy přes proxy a aktivní režim FTP mi funguje normálně.
Kite, jsem za fájrvólem a aktivní režim mi nikdy moc dobře nejel. Pasivní režim mi fachá jak po másle ;) Linux vs. Windows necháme bejt, ju? Je to chyba/věc uživatele, co si zvolí.
Já jsem taky za firewallem - sám jsem si ho konfiguroval tak, aby mi jelo i aktivní FTP. Dalším firewallem je proxy providera. Taky projde. Dokonce to jede i přes moji vlastní proxy, ale tu používám jen při browsování. FTP pouštím mimo - přímo přes firewall.
mno, jak jsem rikal...ostatni ftp mi fungujou, takze firewallem to nebude. mam nastavenej defaultne pasivni rezim.nepripojim se ani pres ftp v prikazovym radku...pravdepodobne je muj komp alergickej na wz :(
A máš správně přihlašovací údaje ?
ty jsou na 100% v poradku, protoze se na to ftpko dostanu akorat do rootu, ale pak uz nefunguje nic..kdyz kliknu na nejakou slozku, tak se jakoze zacne provadet prikaz a zamrzne to. v prikazovym radku mi to dokonce napise, ze spojeni bylo ukonceno vzdalenym hostitelem :(
mel jsem podobny pripad a pomohl ten pasivni pristup... ze zacatku jsem se prokousaval pripojenim a pak jsem se dozvedel, ze uz neplati ftp.webzdarma.cz, ale ze tam musim pouzit svoje username ap... to je ale muj problem, protoze se o ty stranky tolik nestaram a uploaduji jenom svatecne, tak 2x do roka... :-) asi jsem ti nepomohl, ale chtel jsem te navest na tu kontrolu prihlasovacich udaju, protoze uz se mi nekolikrat stalo, ze jsem si byl 100% jisty a pak me nekdo vyvedl z omylu...
Mám naprosto stejnej problém ... fakt nevím, co se děje ... ještě před pár týdny bylo vše v pohodě a fungovalo to. Přihlašovací údaje jsou v pořádku, dostanu se jen do roota, pak když chci otevřit složku, příkaz zamrzne.

Nemyslím, že je chyba na mé straně a jestli ano, prosím poraďte, co s tím.

Díky
Suchar: Musí to být někde u tebe mě to funguje
Na zkoušku jsem vypnul firewall, antivir ... zkrátka vše, díky čemuž si myslím, že to nejede...a stále nic.
blbý nastavení..
blbý nastevení, ..... no jo .... ale věděl by někdo jak to nastavit, aby to zase šlo ?

Zajímavé je, že veškerá jiná FTP připojení fungují bez problému. Nejde jen wz.cz

Hostitel: tvoje uživ. jméno
Uživatelské jméno: tvoje uživ. jméno
Heslo: tvoje heslo
mě taky nejde FTP, už sem to psala na jiný forum, ale nikdo nic neporadil. Mě se místo zobrazení okna pro přihlášení objeví že: Požadovaná stránka není dočasně k dispozici. Webový server má pravděpodobně technické potíže ...
a dneska už mi nejde nahrát ani přes rozhraní (na to se aspoň naloguju..)a to není změněno na kompu nic a ještě před týdnem to fungovalo vše normoš.
já tu mám teďka dvojitej problém. FTP mi zlobí wz i jinej, takže to bude zřejmě místní problém (naloguju se a pak PORT command failed; asi to spíš nechám na našeho ajtíka), ale teďka mi nefunguje ani webový rozhraní. naloguju se v pohodě, nechalo mě to i vytvořit adresář, ale kdykoliv tam chci nahrát nějaký soubor, tak mi oznámí, že se ho nepodařilo uložit. co mi ještě zbývá?
Pasivni rezim ti zbyva
díky, pomohlo
mám taky problém s ftp. hlásí to chybu při otevírání složky a mám zkontrolovatzda-li mám přístup. přitom to ješte bylo předevčírem v pořádku. žádný nastavení jsem neměnil. a navíc mi nejde ani změnit heslo přes www.webzdarma.cz
Já mám stejný problém jako zakladatel tohoto threadu, zrovna tak se na FTP přihlásím, ale už nezměním složku, nic neuploadnu ani stáhnu. Obávám se, že ani pasivní režim mi nepomohl. Logovací údaje mám taky v pořádku.
Koloděj
Ze by opravneni? Zkus je napred nastavit na 707