Problémy s FTP

Zdravim, uz asi 3 dny se nemuzu pripojit v IE pres ftp. Drive to fungovalo bez problemu - mohla jsem kopirovat sem a tam a tedka kdyz zadam to samy, tak m to nahlasi v IE:
Při otevírání této složky na serveru FTP došlo k chybě. Přesvědčte se, zda máte oprávnění přistupovat do této složky.
Podrovnosti:
200 Typoe set to A.
500 Illegal PORT command.

Muzete mi prosim poradit, co s tim? Diky Martina
Martina: pasivni rezim...
2Sojkovec:

pasivni rezim nepomaha :(
Sojkovec: jsem neznalec, co s tim pasivnim rezimem? Diky moc! :-)
Někde v nastanení najdi Použít pasivní režim
Já dělal normálně v IE jako ftp.něco.wz.cz
Mě to píše, že hostitelský počítač nebyl nalezen. Do připojení jsem zadal všechno, co tam má být být.
total comander
--------------------
- jde kopirovat ze serveru na disk
- když chcu zkopcit na server nejakej adresar se souborama vytvori se jen ten adresar a pak napise chybu

IE
--------------------
- nejde nic kopirovat na disk ze serveru
- nemužu kopirovat na server (ani ty adresare se nevytvori)
- jedina možnost je ( otevrit soubor)

- mam nastaweny pasivni prenos v total commanderu i IE
- žadnej firewall

PS: Pres IE sem mohl delat wse dokud nezastawili stranky kvuli reklame

newite tedy cim to? prosim poradte
> Sojkovec: Pouzit pasivni rezim, nepouzivat proxy server, vypnout firewall....

Tak to je pěkně blbá rada. Používám aktivní režim, používám proxy server, používám firewall. FTP normálně jede. Vypnout firewall může jen ten, kdo neví, k čemu vlastně firewall slouží.

Pouze horliví administrátoři webzdarma bezdůvodně zablokovali FTP přístup některým klientům a přestali zobrazovat jejich WWW strinky (error 403) - včetně mne na http://pit.wz.cz. Mám na nich své školní stránky a nemyslím si, že bych nějakým způsobem porušoval předpisy pro hosting, protože ještě DNES DOPOLEDNE se mi jejich banner ZOBRAZOVAL.

Jediný důvod, proč by se nenačítaly zobrazené bannery je ten, že jim NEFUNGUJÍ POČITADLA a nás pak buzerují, že nemáme přístupy.

Byl bych docela rád, kdyby provozovatel serveru umístil na titulní stránku prohlášení, CO SE VLASTNĚ NA JEJICH SERVERU DĚJE.
Diky za radu, zadala jsem pasivni rezim a uz je vse OK. Akorat mi vrta hlavou, proc to driv chodilo i bez toho pasivniho rezimu a pak ze dne na den to prestalo chodit.
nejaka zmena konfigurace tveho poskytovatele pripojeni k internetu. nebo jsi si zapla firewall, nebo ti ve firme nekdo neco predelal, jako treba zmenil pravidla na firewallu atd atd.
uz 2 mesice to nejde! zkusil vsichni nastaveni ale vsechno na ho..no! myslim ze to je chyba webzdarma.cz
Stránky Ti jedou, FTP včera nějakou dobu nejelo, ale snad to už všem spravili. Zkoušel jsi upload přes formulář?
No já mám taky problém s uploadem souborů.
Firewall vypnutej, pasivní režim, proxy žádnej.
Hází to chybu: Error sending data on open socket
Předtím to fungovalo OK, nic jsem neměnila a teď mě to nechá nahrát občas maximálně nějako hodně malej soubor (tak pod 20kB)
Katka: Rekl bych, te tam nekde proxynu v ceste mas..
Svojkovec: je nějaký způsob jak to 100% zjistit? Každopádně jsem nic neměnila. Vše fungovalo tak jak má a teď ne.
<HTML>to pit
> NEFUNGUJÍ POČITADLA a nás pak buzerují, že nemáme přístupy.

nech si laskave tyhle svoje rozumy, zbytecne se zhazujes i kdyz jinak vypadas rozumne

staci rict, ze ti to nejede a vytaci te to, ja to pochopim

v patek byl nekolikahodinovy vypadek casti webu, omluvili jsme se za to, chapu, zes to nemohl vedet, proto rikam, ze staci zachovat nervy a ohlasit, ze ti to nejede (pripadne jeste lepe vsimnout si desitek dalsich, kteri to udelali uz pred tebou a usetrit diskusi od zbytecnych vylevu)

jestlipak najdes dost odvahy se omluvit ty za tyhle pomluvy a famy?</HTML>
<HTML>to katka:
> Error sending data on open socket

ja tomu rozumim, ale na to se stejne neda odpovedet nijak konkretne,
skoda, ze jsi rovnou neposlala treba svoje uziv. jmeno abych ti mohl rict, ze tam mas treba prekrocenou kvotu (ciste teoreticky) atp.</HTML>
to Mira:
Překročená kvota to neni. Nejde to ani na jednom z účtů na který jsem to zkusila.
např. hartnett.wz.cz
Myslím, že v tom má prsty poskytovatel připojení.
Katka: zpusob je, ale na dalku muzu jen hadat...
Svojkovec: a není na některých stránkách popsáno jak to zjistit?
Zeptej se toho, kdo te pripojuje...
> > NEFUNGUJÍ POČITADLA a nás pak buzerují, že nemáme přístupy.
> nech si laskave tyhle svoje rozumy, zbytecne se zhazujes i kdyz jinak vypadas
> rozumne staci rict, ze ti to nejede a vytaci te to, ja to pochopim

mira: Nejsem vytáčecí typ. Tvrdil jsi, že tam ti lidé přístupy nemají. Porucha se může stát kdykoli. Místo toho, aby jsi napsal, že je někde problém a že ho řešíš, ses s uživateli hádal, že nesplnili podmínky registrace.

> v patek byl nekolikahodinovy vypadek casti webu, omluvili jsme se za to, chapu, zes
> to nemohl vedet, proto rikam, ze staci zachovat nervy a ohlasit, ze ti to nejede
> (pripadne jeste lepe vsimnout si desitek dalsich, kteri to udelali uz pred tebou a usetrit
> diskusi od zbytecnych vylevu)
> jestlipak najdes dost odvahy se omluvit ty za tyhle pomluvy a famy?

Chtěl jsem vysvětlit ostatním uživatelům, že chyba není na jejich přijímači a hledal jsem možnou závadu. Napsal jsem to trochu ostřeji, abych vás přinutil k přemýšlení, kde ta chyba vlastně je, že za to uživatelé nemohou. Netrefil jsem se v přesné diagnostice místa závady.

Omlouvám se, pokud jsem někomu z vás způsobil újmu a přijímám vaši omluvu, kterou jste zveřejnili v pátek.
Mi to už nějakej ten měsíc také nejde. Nevezme mi to heslo. Je zajímavé, že přes web rozhraní mi to jde. Nechápu to, protože ftp všeobecně mi jde kamkoliv jinam. Veřejné servry, volný, prostě ostatní ano, ale webzdarma ne...
MAB: posli log ftp klienta a bude to myslim jasne

tip: spatne nastavena adresa ftp serveru