FTP přístup

Zdravím,

nevím, jestli je chyba ve mně, ale není možné se připojit na server ftp.webzdarma.cz například pomocí total commanderu.
Používání webového správce souborů je značne nepohodlné (zvláště při kopírování většího množství souborů).
Může mi někdo poradit, jak se na to FTP-ko dostat?

díky b4
A jejej. Kolik lidi ještě neví o změně FTP nastavení?


      FTP server : <Vaše adresa> (např.: neco.wz.cz)
      FTP jmeno : <Vaše adresa> (např.: neco.wz.cz)
      FTP heslo : <Vaše heslo>
mutanti prasivy co s tym furt robite !
na ftp sa aj da pripojit ale heslo mi nezobere pritom sem sa mi da prihlasit co s tym kurna je
Tož ono to funguje :-) Ja to sice stejně moc nechápu, ještě před tim přesunem serveru mě šlo FTP na ftp.webzdarma.cz ale to už je změněný přece dýl a nikdo mě neřek že je nějaká změna FTP od toho přesunu...to je jedno hlavně že to jde tak jak píše Tomík vejš
>> nikdo mě neřek že je nějaká změna FTP od toho přesunu
Pokud vím, tak administrátor poslal všem uživatelům informaci o změně. Takže jste asi e-mail nedostal nebo už to nevíte.
Fakt taky zuřím. Provozovatel WZ by si mohl uvědomit, že ne všichni jsou znalci a když už dochází k jistě prospěšné změně, měl by dát k dispozici velmi (!) podrobný návod se žlutým zvýrazněním, jak na změnu. Dejme tomu jsem pochopil, co po mně nyní FTP chce, ale nechápu, proč to nahrává celé stránky znovu, i když každý jistě máme nastaveno nahrát jen změněné soubory. Je-li toho nad 10 MB, to nepotěší. Nebo dělám něco špatně? Buf!
He. Tomik to tam nahore napsal naprosto presne. Ani jsem s tim nemusel moc bojovat a to tez nejsem zadny znalec.

Tedy Tomuiku Diky Ti.
<HTML>> proč to nahrává celé stránky znovu

já nezuřím, jen nechápu, asi mluvíme jiným jazykem (?)</HTML>
Můžete mi prosím někdo popsat - jak pro blbce- jak se dostanu na své FTP? Promin Tomíku, ale z Tvé rady jsem to moc nepochopila ...

Díky!
koukej sem :)

http://kulda.wz.cz/rubriky/ftp.JPG
kulda: hehe, tak pro uživatele XPéček (nebo kýho krámu) by sme to už měli...:)

co je mi ale divný, že žádnej emajl s upozorněnim o změně sem fak dovopravdy nedostal...

hasicka: tak já bych to teda zkusil pro ty blbce:)
když se teď připojujete FTP-klientem (pokud se nepřipojujete přez webový rozhraní - většinou InternetExplorer - te je to, čemu největší lamy řikaj "máme doma internet" nebo častějc "spustim si internet" (ano, pokaždý s malym "i" to řikaj...))...
takže... připojujete se FTPčkem na webzdarma, což znamená, že v nastavení připojení FTP-klienta máte někde napsáno: "ftp.webzdarma.cz"...
aha?
tak to prej už teď neplatí, sem se tu dočet...
takže místo toho musíte napsat "ftp.wz.cz" a potvrdit.
nic jinýho by se měnit asi nemělo, čili ostatní zůstává stejný...
uz sem nikdo nepiste, uz to jde ...
(nastaveni podle Kuldy)
thx...
Vidím, že FTP dělá problémy, tedy návod pro ty, co se nemohou připojit:

RELACE: jakékoliv jméno nového připojení, např.: webzdarma
HOSTITEL: adresa VAŠÍ stránky BEZ HTTP a WWW, např.: nemecek.wz.cz

JMÉNO UŽIVATELE: úplně TO SAMÉ jako v HOSTITELIm např.: nemecek.wz.cz
HESLO: heslo k Vašim stránkám

A to je všechno, příjemný upload!
AHOJ LIDI,
TAKY JSEM BYL NASRANEJ, ALE ONI TO TU NEKDE PSALI.
PRI PRIPOJOVANI NA FTP TREBA PRES TOTAL COMMANDERA UZ NEZADAVAME HOSTITELE: ftp.webzdarma.cz ALE PRIMO SVOJI DOMENU, TEDY NAPR: blbec.chytrak.cz
TEDA DOUFAM, ZE TO JE TEN PROBLEM A MATE STEJNY PROBLEM - ZE NECTETE JEJICH VZKAZY.
MIMOCHODEM, UZ TO NAPSAL Mikin, JAK TED VIDIM, TAK SORRY
Děkuji za vysvětlení, udělala jsem dle rady, nicméně Total comander se vždy zasekne na tabulce Adresář LIST, pod tím je pouze storno. Tak už vážně nevím...
Asi ano, mluvíme jiným jazykem :o). Ale vážně, jestliže je dejme tomu, jak pozoruju, polovina lidí zmatená, něco není v pořádku a administrátoři WZ možná mohli udělat více proto, aby tomu tak nebylo. Před tím jsem toto fórum nesledoval, můžete mi, prosím, odpovědět, jestli je opravdu nutné počítat s tím, že se změnou se celý web musí nahrát znovu, resp. jestli to jde udělat, aby se nahrály pouze změněné soubory? Zkrátka po úpravě FTP to začne nahrávat všechno. Prostě nerozumím... Používám FrontPage 2002 a FTP. Díky!
pro i-divadlo:
jestli je zmatena polovina lidi z tech co sem pisou tak to je sice blby, ale porad jeste existuje zbylych 99% uzivatelu serveru, kteri ty problemy (asi) nemaji

ano, uznavam, ze tenhle web by mohl/mel byt vice "blbuvzdornych" (s prominutim, nemyslim to ve zlem, ale vystizneji to asi vyjadrit nejde), v dalsi verzi uz to bude vypadat hodne jinak (muzete se tesit na obrazkove step-by-step tutorialy atp. :-)

k vasemu dotazu: jestli tomu spravne rozumim, problem je spis pri praci s programem frontpage 2002? ja ten program nikdy nevidel, ale videl jsem nektere jeho dila, takze se obavam, ze to je mimo moje moznosti chapani

kdyz jste se ptal v microsoftu tak vas odkazali sem? opravdu by vam s tim meli pomoct spis tam
Tak sem nastesti problem nasel taky sam v tomhle foru nez sem otravoval adminy na e-mailu - tam uz maj asi nastavenou automatickou odpoved a obsahovani v textu FTP na tuhle informaci :))

i-divadlo : Problem bude urcite ve FPagi a sice je to logicky: Pokud svuj web nahrajes na nejaky server a ten ted zmenis, FPage spravne predpoklada, ze menis server, tudiz ze na nem nic neni a nahrava cely web. To ze se jenom zmenil ftp server a ze na nem uz obsah mas mu pude vnutit asi tezko a pokud jo, tak ti asi poradi u Mrkvosoftu, tady asi moc ne. Tot duvod proc to nahrava cely.

K tomu LIST se uz vyjadrovali v jinym tematu - Nastavit Pasivni rezim - pri pripojovani to v klientovi nekde nastavit, ve WindowsCommanderu / Total Commanderu je to dole pri Editaci pripojeni, takovy zaskrtavaci policko. Browser by to mel zvladat taky, myslim ze ten prochazi pasivne bez nastavovani, pokud kecam, sorry, pres browsery na FTPko nechodim :)

cuz
Když se přihlašuji do FTP, abych si následně např. z aktualizoval stránky. Při přihlašování se napíše hláška: 530 Login incorrect a dál mě to nepustí. Tzn. že se nemohu přihlásit a nemohu tak aktualizovat své stránky. Do FTP se přihlašuji přes Windows Commander. Může někdo poradit?
Spatne jmeno a heslo.. Nebo spatny FTP server :)
Hm....pro maly natury a vojebany mozky,co sou trochu vedle..:)
Mohli byste nekdo rict jak to udelat postupne? Presne jako pro dementy......
pr:Zmacknu takovy modry E,jak je za nim na vobrazku modrej papir.....atd...
nejak tak :DD
Hm....pro maly natury a vojebany mozky,co sou trochu vedle..:)
Mohli byste nekdo rict jak to udelat postupne? Presne jako pro dementy......
pr:Zmacknu takovy modry E,jak je za nim na vobrazku modrej papir.....atd...
nejak tak :DD
Mam stejny problem, pripojeni pres commander nefunguje stejne tak jako se nemuzu lognou primo na strankach wz - dostanu vzkaz ze nejsem zaregistrovana ci ze jsem blokovany uzivatel....oboji je nesmysl.Pomuze nekdo?
díky, poklade!
se s tím trápím 2 hod, měním heslo, rozšteluju celý počítadlo a vono nakonec tohle!