Nejde přístup na FTP

Jinak http jde normálně.
Patrně jde o tu novou změnu.

Nemůžu se dostat na ftp://crosspetr.wz.cz
Problém bude asi v mém uživatelském jméně (crosspetr.wz.cz).

Normálně jsem se přihlašoval v pohodě, až dnes to nejde. Je chyba na mé straně?

Díky za odpovědi.
Ahoj, zkus to pres programek SmartFTP, kde zadas do:
Address: crosspetr.wz.cz
Login: crosspetr.wz.cz
Password: xxx?xxx
Port: 21
a vypnes Anonymous
Jestli to nepujde a pripojeni mas OK, tak je chyba nejspise na strane WZ
M: I kdyz to nepujde, neni chyba na strane WZ
Nejsi ty nejaka vlezdoprdelka? Chyba muze byt i na strane WZ! nerikam ze je, ale muze byt. Nikdo neni bezchybny!
M: neni, jakto, ze me vse jde? Protoze nemam proxy (branici FTP a SSL), ani firewall, ktery by mi branily se pripojit, ani spatne nastaveny prholizec (cookies, SSL apod.)... Napred hledej chybu ve svem nastaveni a nastaveni pripojeni k siti... Je to tim, ze lidi vubec netusi, oc jde, a hned obvinujou WZ, ac je problem uplne nekde jinde.
Ten clovek neni hloupy! mne taky vse jde, ale pri mnozstvi, ktere wz spravuji je mozne, ze se nekde neco skobrtne a hned je problem na svete. To samozrejme plati u vsech poskytovatelu a dokonce o vsem, co je tak rozsahle, a kde se delaji zacas nejake upravy, servis, udrzba atd.. Jestlize mu to fungovalo vcera a nic nezmenil, tak neni duvod, aby mu to nefungovalo i dnes. To vse jen v pripade, ze ma pripojeni v poradku, coz jsem na zacatku uvadel. Jestli nekdo nepochopil "pripojeni mas OK, bla bla bla", tak to neni muj problem.
RADA: Jo a to ze nemas firewall nebo jinou ochranu je sice tvuj problem, ale v dnesni dobe to neni moc dobre ;)
<HTML>> Normálně jsem se přihlašoval v pohodě, až dnes to nejde. Je chyba na mé > straně?

urcite aspon v tom, ze jsi nenapsal co to presne pise za chybu
to se pak tezko radi (zejmena ostatni - neadminove - nemaji zadnou moznost jak o tom neco zjistit takze nema smysl s takovymi nekonkretnimi dotazy do fora vubec psat)

ale abych jen nekritizoval, uvedl jsi uziv. jmeno a to je plus, spousta lidi neudela ani to :-)</HTML>
Chalani, za školy mi to jde se tam v pohodě přihlásit. Z domu to šlo půlroku v pohodě, až včera 26.02.04 se to zmrvilo.

Chybovou hlášku připojím až se tam pokusím nalogovat z domu. Jak říkám, nic jsem neměnil najednou ten pešek.

Přístupový heslo mají asi 3 mý dobří kámoši, tak jsem si říkal, že ho nejspíš změnili, ale když mi to ze školy jde v poho, tak to nepřipadá v úvahu. Takže se mrknu, jestli s tím doma něco nevymslím.
Me taky nefunguje pristup pouze pres ftp na darkover.webz.cz. Pise hlasku Login Incorrect a pritom normalni pristup pres http funguje v poho. Pouzivam FTP Commander, adresa ftp.webzdarma.cz, Port 21 a porad to same. Drive to slo s timhle nastavenim, tedka uz ne. Poradi nekdo?
Darkover: It's always the same... adresa ftp serveru je stejna jako username, i na uvodni strance WZ je na to upozorneni
Přes půlroku se mi šlo přihlásit s: ftp://crosspetr.wz.cz
username: crosspetr.wz.cz
heslo: XXX
Až nyní to píše!: "Při otevírání této složky na serveru FTP došlo k chybě. Přesvědčte se, zda máte oprávnění přistupovat do této složky.

Podrobnosti:
200 Type set to A
200 PORT command successful
425 Unable to build data connection: Connection time out"

Tak a teď babo raď. Místní admini mi poradili zakožit novej účet, což pochopitelně nechci.
Mně pomohlo pouze vypnout firewall :-)
Ja osobne se prihlasuju pres TC a pred adresu nedavam ftp:// a jede mi to bez problemu.
Už několik dní se mi nedaří připojit k ftp://morrisland.wz.cz - tedy připojení k serveru jako takové proběhne, ale při otevírání kořenového adresáře (příkaz LIST) dojde k nějaké chybě a spojení/nespojení se ukončí. Při pokusu o přenos souborů taky dojde k chybě. Zkoušel jsem to na různých účtech na různých serverech (chyba tak bude pravděpodobně u mě). Používám WS_FTP95 LE, ale Total Commander dělá to samé. Firewallem to není, vypnutí nepomohlo.

z výpisu FTP klienta:

! Receive error: Blocking call cancelled

! Retrieve of directory listing failed (0)
A co pasivni rezim?
co to?
Fajn, objevil jsem to a funguje to - díky!
Nejde mi připojit se přes ftp z domu.
Ve škole to normalně funguje, ale když se přihlásím setejným způsobem přes Win commander tak to hodí:
Příkaz Port selhal
Poradí někdo?
dík