Problém se znakovou sadou

Na svých stránkách používám kódování Windows-1250. Při použití funkce mail se ale národní abeceda přetvoří na změť divných znaků. Příklad: zašlu tento řetězec "+ěščřžýáíé", ale na mailu obdržím +? nebo +ě?čř?ýáíé. Nevíte co se s tím dá dělat? Pomůže změna znakové sady? A na jakou?
Dík za případnou pomoc. Rob
Už to tu někde bylo. Já to zatím nepoužívám, takže si nepamatuji odpovědi.

Master jistě odpoví.

Tomík.
Pokud vím, tak win1250 je zrovna v mailu naprosto nepoužitelná znakovka... zkus radši ISO-8859-2.
Robert: je uplne jedno, jake kodovani mas na webu, pri odesilani mailu musis kodovani nastavit v zahlavi zpravy.. imho je uplne jedno ze windows-1250, ale doporucit lze iso..
> ...win1250 je zrovna v mailu naprosto nepoužitelná znakovka

Žádná sada není nepoužitelná, je potřeba ji ale definovat v hlavičce.

mail($recipient, "subject", $message, "Content-Type: text/plain; charset=windows-1250");
<HTML>Ne... to nestaci...

jeste je potreba nastavit charset a 8bit kodovani pro predmet (subject):

mail($recipient, "=?iso-8859-2?Q?".imap_8bit("subject diakritika :) ěščřžýáíé")."?=", $message, "Content-Type: text/plain; charset=iso-8859-2");

pokud tam vkladas data z promenne kde jsou v jinem kodovani budto si tento kod predelej na windows-1250 nebo pouzij iconv</HTML>
Jo, na to jsem zapomněl - používám subject bez diakritiky, takže to nepoužívám.
Musím poděkovat za pomoc. Zejména Master mi pomohl vyřešit problém s předmětem a národními odlišnostmi.