validator

freya ma na strankach online validator na html...
je neco takovyho na xhtml?
validator.w3.org .. univerzalni
a kurna...

to mam v xhtml strict a to mi to nezvaliduje pac pred <!DOCTYPE mam
<?xml

:(
Fatal Error: No DOCTYPE specified!
I could not parse this document, because it does not include a DOCTYPE Declaration. A DOCTYPE Declaration is mandatory for most current markup languages and without such a declaration it is impossible to validate this document.

nevite nekdo o validatoru kterymu tohle nevadi?
Sčot: www.w3.org - univerzalni, a kdyz ti to nahlasi tohle, musis tam v roletce rucne vybrat doctype
ah ja su debil :)
iframe asi neni validni v xhtml strict co :(
ještě aby jo :-)))

Opticky se dá nahradit divem s overflow:auto. Když to zkombinuješ s includováním, máš funkci ifrámů zpátky a validní...
no estli se nepletu tak include je PHP function, ne? a do toho moc nevidim...

zatim si tam necham ten fram a az do toho proniknu tak to includnu...
<? include("neco.php") ?>

- a to je všechno :-)
Já bych nic složitějšího v php stejnak nevyrobila...
Freya: include() a require() je zaklad, ostatni se casem pribali :-))
wau no jestli je to takhle :)

a to staci ten soubor co ted mam jako menu.html prepsat na menu.php nebo tam musim mit na zacatku <?php echo.......?>
a misto tech tecek cely dosavadni body?

a pak jeste validator mi vyhazuje
Line 31, column 2: document type does not allow element "p" here; missing one of "object", "ins", "del", "map", "button" start-tag
<p><a href="http://www.mojehry.cz/gamesrc/mahjongg.swf">Mah-jongg</a>: co dodat.

a me nak neni jasny proc mu tohle vadi... prelozit si to dokazu ale nevim co s tim... :(
<HTML>Freya: co to? ty a PHP? :) bylo na case</HTML>
Sčot >> podobné výroky validátor často hází, když je chybka někde okolo... nemáš třeba <p></p> uvnitř jiného <p></p>? Přepočítal sis všechny začátky a konce divů, jestli souhlasí? Jaké url tam validuješ?

Master >> php vývojářka ze mě tak jako tak nebude ;-)
no na tu chybku se kouknu ale jak je to s tim PHP....

>>a to staci ten soubor co ted mam jako menu.html prepsat na menu.php >>nebo tam musim mit na zacatku <?php echo.......?>
>>a misto tech tecek cely dosavadni body?
myslím, že to bude stačit přejmenovat na .php
Sčot: je to tak, Apache je tak nastaven, ze jen v .php, php3, .inc jdou poustet php skripty, jinak na localu si muzes nastvit libovolvny
2Sojkovec: tak ted sem zmatenej jak goro v tokiu :)

to ze to tak je patri mymu navrhu nebo tomu od Freyi?
tak to vkladani uz se, vyresil...
diky vam obema a www.jakpsatweb.cz :)))))

ted uz mam na vetsine stranek jen jeden eror a to:

Line 54, column 70: there is no attribute "language" (explain...).
....cz/counter_0.php?id=24300" language="JavaScript" type="text/javascript"></sc


je to pocitadlo z blueboardu, je mi jasny ze kdybych mel svje tak je to v poho ale na to zatim nemam... da se tahle chby nak odstranit?

a pak na strance kde mam qbook (taky z blueboardu :) mam porad iframe do kteryho vkladam tu knihu (nechci kvuli ni otvirat novy okno...
jde nak zaridit aby se mi otevrela po kliknuti na odkaz jakoby "do stranek"?

dik
S tou gbook od BlueBoardu: pořiď si Superknihu. Jdou s ní dělat takový vylomeniny, až srdce plesá...protože máš přístup k jejímu html a css ;-)

Mimo jiné ji můžeš třeba taky donutit, aby stránka s knihou vypadala úplně identicky jako stránka tvojeho webu, včetně menu a hlavičky a tak. Akorát to chce pevné nervy, protože vyznat se v té přehršli zbytečných tabulek je docela prácička.
No a pak ji už nemusíš otvírat v iframech ani v nových oknech.
(teď mě napadlo - daly by se z ní vyházet tagy jako <body>, <title> atd., nechat jenom tabulku vzkazů a formulář a includnout to? nevím...)

S tím validačním errorem ti neumím pomoct, dokud neuvidím kód celé té dotyčné stránky...
vsadim se s tebou ze na ty stranky prijdes sama ;)


tak to zkousim includovat do svejch stranek a de to... nefunguje vkladani reklamy a tak mi tam sviti nakej WZ....
ale podarilo se mi includovat knihu ale nebere mi to na ty strace menu... :(
tak uz je tam i to menu :)
ted si du hrat s tema blbejma tabulkama :(
ha tak includovat knihu na stranky asi neni dobry...
aspon teda jak ja to ted chapu tak tomu chybi nakej ten php kod v pozadi....
takze sice se tvari jako ze tam je ale nefunguje jako kniha....
f ty super knize je 87 super eroru....
to je 2x vic nez sem mel na strankach ja :)
aha, tak nic...
Ale Superkniha je (pro php-barbary jako jsem já) stejně pohoda :-)

po tvém url se budu pídit až odpoledne, teď musím padat...