Kdo se moc ptá, nedoví se nic…

Dobrý den,
když něco nevím, tak se zeptám. Pokud se zeptám, očekávám kompetentní odpověď. Proč předpokládám, že se mi jí dostane? Protože stále (možná naivně) věřím, že existují nějaká pravidla společenského bontonu, která se dodržují. Ale to si asi jenom myslím...

3.8.2003 večer jsem zjistila, že mi byl zablokován můj účet way1.wz.cz. Podle příspěvků zde na fóru jsem poznala, že to nebyl jediný účet, který byl zrušen (myslela jsem si, že nějakým nedopatřením nebo zásahem v systému), a tak jsem připsala svůj příspěvek k jednomu uživateli s podobným problémem:

Re: neexistujuci ucet ?
Autor: w1 - (way1.wz.cz) (---.mistral.cz)
Datum: 03. 08. 2003 22:08

Dobrý den,
dnes se mi objevilo, že účet byl smazán nebo blokován...

Když se chci přihlásit, zahlásí mi to smazaný nebo blokovaný účet.
Na stránkách neporušuji žádná pravidla webuzdarma.
Proč by měl být účet blokován?...
Děkuji za odpověď...

Na tento příspěvek jsem nedostala odpověď, přesto, že admin odpovídal na jiné dotazy po tomto čase. Usoudila jsem, že se snadno přehlédne příspěvek, vložený jinam a tak jsem vznesla stejný dotaz znovu o den později, jako „nový příspěvek“…

smazaný účet ... ?
Autor: w1 - (way1.wz.cz) (---.mistral.cz)
Datum: 04. 08. 2003 15:02

Dobrý den,
včera se mi objevilo, že účet byl smazán nebo blokován...

Když se chci přihlásit, zahlásí mi to smazaný nebo blokovaný účet.
Na stránkách neporušuji žádná pravidla webuzdarma.
Proč by měl být účet blokován?...

Podle příspěvků ostatních uživatelů vidím, že to není jediný účet, který byl odstraněn. Pokud by se jednalo o výpadek, potom je dle podmínek wz vždy povinností informovat uživatele předem, že bude zásah v systému. Pokud se jedná o blokaci, potom mě zajímá, proč byl účet smazán, když na stránkách nebyla porušena žádná pravidla.
Děkuji za odpověď...

…a bláhově jsem doufala, že tady se odpovědi admina dočkám. Marně. Přibyl pouze příspěvek nezúčastněného návštěvníka WZ, za nějž děkuji.
Ovšem tento návštěvník se odpovědi admina dočkal, dokonce to přerostlo v jistou konverzaci. - Šťastný to člověk - a má naivita dostala další šanci – takže proč to nezkusit:

Re: MUJ NAZOR, aneb takhle to vidim ja...
Autor: w1 - (way1.wz.cz) (---.mistral.cz)
Datum: 05. 08. 2003 16:00

Autor: mira (admin) (---.cekit.cz)
Datum: 04. 08. 2003 19:44

ta smlouva (nazveme-li tak registraci) byla nejprve porusena ze strany zakaznika ...

... Na to si dovoluji reagovat. Žádám o vysvětlení, čím byla z mé strany porušena smlouva. Reklama byla umístěna na úvodní stránce nahoře a obsah stránek nebyl nijak narušen nepovolenými soubory. Stránka byla osobní, návštěvnost byla vysoká, tudíž i reklama byla často navštěvována.

Děkuji za názor uživatele Barad-Dur. Pokud přemýšlí o nějakém hostingu, možná mu tyto příspěvky pomohou v rozmýšlení.
Já osobně svou doménu přestěhuji jinam. Nejen z důvodu, že mi byl zrušen bez jakéhokoliv varování účet. Pochopím, že šlo například o omyl. Ale druhým faktem je i to, že mi doposud nebylo odpovězeno ani jednou na můj dotaz, proč se tak stalo. Přinejmenším to považuji za neslušné jednání a nezájem ze strany poskytovatele o své zákazníky (klienty).

Zdravím w1


I po tomto čase odpovídal admin na dotazy ostatních uživatelů, můj byl opět nezodpovězen. Jen mohu opět poděkovat dalšímu uživateli WZ, že si můj příspěvek přečetl a na něj reagoval.

Jaké z toho plyne ponaučení pro mě? Klepejte si, stejně vám nikdo neotevře.
Také se odnaučím děkovat za něco předem, alespoň v něčem mě tento server poučil.

S pozdravem w1
hmm ... nakonec tobe preci funguje ".net" tak se nerozciluj cesticko :-)
... hm ... hm ...
to w1 - (way1.wz.cz): Přesně tak, několik webů s doménou wz bylo bezdůvodně smazáno, aniž by porušovali pravidla a <b>admin se ani neráčí odpovědět, přesto,že odpovídá na jiné zcela míň prioritní dotazy </b>. No nic, zatím budeme muset počkat. Mějte všichni fajn den.
2wolfie: Mysim, ze na VAS dotaz kvuli smazanym strankam admin odpovedel, ze stranky byly hacknuty, s cimz admin nic neudela, protoze zabezpecit takoveto servery v podstate nelze.
zabezpecit server je neco jineho nez zabranit, aby se nekdo dostal na web pod spravnym heslem, ktere proste bud nekde vystoural, nebo zkousel a zkousel a zkousel... tohle jde mimo admina.