MUJ NAZOR, aneb takhle to vidim ja...

Zdravim Vas.
Nemam sice osobne ucet na WebZdarma, ale jak jsem tak nad tim zvazoval a procital i forum, tak se mi zda, ze neco tu neni uplne v poradku. Tolik stiznosti na to, ze byl uzivatelum smazan ucet? A duvod? Udajne Warez, Skladiste souboru a ja nevim jake vymluvy....

Nebude treba problem v tom, ze nekdo neco pekne podelal a smazal, co nema a ted se hledaji vymluvy, aby se nemuselo s pravdou ven?

Podival jsem se do podminek a tam je psano, co je zakazano.....ale neni tam uvedeno, co nasleduje, pokud zakaz porusim, jako uzivatel.
Take je tam napsano, jake povinnosti ma poskytovatel. A ten se zavazuje k tomu, ze bude dbat vsemi prostredky na to, aby sluzba byla vzdy dostupna. A pokud ma dojit k vypadku (a ruseni stranek je jiste vypadkem), ze bude uzivatele informovat. A jak tak ctu, tak se tak asi nestalo.
Takze plati zde heslo, vsichni jsme si rovni, jen nekteri jsou si rovnejsi?
Nebo jak to vlastne je? Musi uzivatel dodrzovat psana pravidla a poskytovatel je muze porusovat dle sve libosti?
Zajimal by me nazor nekoho ze spolecnosti, ktera tuto sluzbu nabizi. Ale nepocitam s tim, ze bych se ji dockal.

Uzivatelum nezavidim, ze prisly o svou praci. A poskytovalteli preji, aby se probudil a uvedomil si, ze sluzba Web Zdarma je vlastne sluzbou placenou (uzivatele za ni plati tim, ze maji na svych strankach reklamu). A to je preci zdroj prijmu, ne?

Co bude spolecnost delat, kdyz uzivatele odejdou jinam? Ze by ji to nevadilo?

Dekuji a tesim se na reakce........Vas Barad-Dur (Hora Osudu).

Arabske prislovi:
Polovinou dobreho obchodu, je dobre slovo.
mna vyzvali aby som si hladal iny hosting takze im nevadi ked odidu uzivatelia...
> ... a poskytovatel je muze porusovat dle sve libosti?

v celem tom vasem elaboratu jsem nenasel, co jsme udajne meli porusit, muzete to doplnit abych se mohl vyjadrit ke konkretni pripomince a ne jen planemu zvaneni z vyvolanych dojmu, ze snad ucty maze nejaky pomateny jedinec?
ja vase dojmy vcelku chapu, ale jsou to jen dojmy
No jak jsem to mel na mysli s tim porusovanim? Podle me je to z toho docela jasne.
Jsou nejake podminky, ktere si urcil poskytovatel teto placene sluzby (reklama je zbozi a smenny obchod je docela legitimnim prostredkem). A trva na tom, ze je musi uzivatele dodrzovat. Take si do podminek poskytovatel napsal, co bude dodrzovat. Je to ta pasaz:

6. Poskytovatel se zavazuje, že:
- učiní všechny dostupné kroky, aby byla služba poskytována bez přerušení a o plánovaných výpadcích (např. z důvodu údržby systému) bude informovat předem

Abych byl presny. Ale pokud nekomu bez varovani smazu stranky, tak by se dalo rict, ze se nesnazi poskytovatel cinit tak, aby sluzba byla dostupna, ne? A tak by se dalo rict, ze porusuje sve zavazky :)

Jak tedy lze "postihnout" poskytovatele, ktery nedodrzuje podle normalniho usudku sve zavazky?

Toto je pouze pohled bezneho cloveka, ktery se prijde podivat a shani nejake informace.....a take usudek na zaklade toho, co vidi a take cte. Jak reakce lidi, tak reakce (odpovedi) druhe strany, ktere mi pripadaji docela neadekvatni a mirne arogantni.....

S pozdravem Barad Dur (Hora Osudu).
ta smlouva (nazveme-li tak registraci) byla nejprve porusena ze strany zakaznika a tim byla jeji platnost ukoncena
smlouva definuje podminky behem sve platnosti a nikoliv predtim ani potom ... to je snad selskym rozumem jasne nebo o co vam jde?
Me svym zpusobem jen jde o to, abych celou tu situaci zde pochopil, jakozto clovek ktery je "nezucastneny". Je mi jasne, ze smlouva kdyz je porusena a vypovezena, tak je to presne jak rikate. Ja jen ze, kdyz jsem si ty podminky cetl, tak jsem tam nenasel nikde napsano, co se bude dit, bude-li smlouva porusena. Tudiz, jak mam tusit, ze je automaticky zrusena.

Osobne to opravdu neberte jako nejakou "osobni" zalezitost vuci Vam. Ja osobne jsem zastancem nazoru, ze jsme lidi a lidi se muzou vzdy domluvit tak, aby vsechny strany situaci pochopili....tedy pokud je zajem, ze.

Proto jsem zde uvedl svuj nazor, jak jsem i uvedl v hlavicce, coz je pouze uhel pohledu cloveka, ktery jako ja nevi o co presne jde a jedna pouze na zaklade tech informaci, ktere vidi.

Takze se opravdu nezlobte, ale vy vite, jak se presne veci maji, ale ja jako "cizi" osoba je zase vnimam jinak :)
Autor: mira (admin) (---.cekit.cz)
Datum: 04. 08. 2003 19:44

ta smlouva (nazveme-li tak registraci) byla nejprve porusena ze strany zakaznika ...

... Na to si dovoluji reagovat. Žádám o vysvětlení, čím byla z mé strany porušena smlouva. Reklama byla umístěna na úvodní stránce nahoře a obsah stránek nebyl nijak narušen nepovolenými soubory. Stránka byla osobní, návštěvnost byla vysoká, tudíž i reklama byla často navštěvována.

Děkuji za názor uživatele Barad-Dur. Pokud přemýšlí o nějakém hostingu, možná mu tyto příspěvky pomohou v rozmýšlení.
Já osobně svou doménu přestěhuji jinam. Nejen z důvodu, že mi byl zrušen bez jakéhokoliv varování zrušen účet. Pochopím, že šlo například o omyl. Ale druhým faktem je i to, že mi doposud nebylo odpovězeno ani jednou na můj dotaz, proč se tak stalo. Přinejmenším to považuji za neslušné jednání a nezájem ze strany poskytovatele o své zákazníky (klienty).

Zdravím w1
nestaci, ze jsem byl nazvan lharem (viz. moje stiznost ve foru), dnes mi prisla potvrzena registrace na domenu farma.wz.cz, kterou jsem si nikdy nezrizoval.

osoba zodpovedna za chod webzdarma.cz by mela prehodnotit sve schopnosti cloveka a znalosti "odbornika".
2mart-ravine: to, ze Vam prisla registrace na nejakou domenu muze byt pouze spam od nejakeho vtipalka.

2other:
I. mam pocit, ze Vy jste sluzbu na WebZdarma ziskali - ostatne jako vsichni ostatni vcetne me - bezplatne a jedine, cim se WZ zivi, jsou reklamy, ktere se zobrazuji jen, kdyz Vase stranky funguji (presneji: mely by se zobrazovat), cili pokud jsou Vase stranky zruseny, reklama se nezobrazi. Tudiz vyhody podminek uctu pro obe strany trvaji stejnou dobu.


II. pokud si mylsite, ze admin, ktery udrzuje v provozu velice dynamicky server s obrovskym mnozstvim uzivatelu i navstevniku, na nemz bezi ftp, php, mysql, mail, ... , neni odbornik, tak se mylite. S provozem serveru jako je tento jsou obrovske problemy, a mnohdy to znamena do noci sedet u pocitace a resit problemy s provozem serveru. Takze podle mne by spis pan mart-ravine mel prehodnotit sve schopnosti v posuzovani odbornosti v oboru informatiky.

PS: Za svymi zde zverejnenymi nazory si plne stojim.
2Barad Dur

> Arabske prislovi:
> Polovinou dobreho obchodu, je dobre slovo.

Nevim, co jte timto chtel rici, ale ja jsem se serverem WZ i s praci admina velice spokojen. (Uznavam, ze jsou pripady, kdy me stranky nefunguji podle mych predstav a mam pocit, ze vina neni uplne na me strane, ale zatim se mi nestalo, ze by se mi to nepodarilo vyresit.)
Já taky neměla problémy, až do této doby, kdy byla ze strany poskytovatele porušena moje registrace.
Naštěstí zálohováno bylo a Vám přeji hodně štěstí, aby Vás tento server nezklamal... :)))
to way1 >> jo stesti ... je krasna vec, ale webzdarma si za nej nekoupis ani jinak neuzpusobis k obrazu svemu .-)