vytvorenie sukromnej sekcie

ahoj
xel by som vytvorit stranky na ktorych by bola cast pre vsetkych a cast len pre mna a mojich znamych. zatial som urobil pytanie hesla cez jednoduchy php scirpt ale to nikomu nebrani dostat sa na stranku ak pozna jej lokaciu.
mohol by mi niekto poradit ako mam vytvorit nieco ako login na zaciatku a potom povolovat pristup do urcitych sekcii len urcitym uzivatelom?
v phpcku som len zaciatocnik takze uvitam kazdu radu. Dik
Máte ten súkromný súbor.
1, Vymyslite mu čo najzložitejší názov.
2, Zašifrujte ho Base 64-kou (podporuje aj binárne dáta) *1
3, V heslovacom skripte ho rozšifrujte a zobrazte. *2

Ako na to?
*1: Zašifrovanie súboru:

$obsahsuboru = file_get_contents("nazov_suboru.pripona");
$sifrovane = base64_encode($obsahsuboru);
echo $sifrovane;

Zobrazte stránku v IE, zobrazte zdrojový kód a uložte ho pod nejakým názvom (tento súbor bude ten zašifrovaný) - Poznámka môžete mu dať hicijakú príponu, ani nemusíte. Dobrý príklad: "5dce5db54". Tento súbor budem ďalej používať ako $sifrovanysubor.


*2: Dešifrovanie súboru:

if ([heslo je dobré]) {
$sifrovane = file_get_contents($sifrovanysubor);
$desifrovane = base64_decode($sifrovane);
echo $desifrovane;
}

Takto vám vypíše dešifrovaný obsah súboru.

POZNÁMKA: Ak chcete robiť zmeny v "tajnom" súbore, urobte ich a prejdite bod *1 znovu.

Potom odpíš, či to funguje.
vatvor si soubor ".htaccess" (zacina teckou")
donej uloz:
AuthName "nejaky nazev" //neni dulezity
AuthType Basic //muzes nechat tak jak je
require valid-user
AuthUserFile /3w/wz.cz/x/tvojedomena/adresar/.htpasswd //cestak k souboru z hedlama taktez nazev zacina teckou
pokud mas doma nainstalovanyho apache tak v adresari s apachem najdes program htpasswd.exe pomoci ktereho vytvoris soubor z heslam a jmenam opravnenych uzivatelu nebo pokud soubor nevytvoris tak do adresare nebude mit nikdo pristup krome php a ftp takze pak

if ([heslo je dobré]) {¨
readfile($soubor, ”r”);
}

lidove tvorivosti se meze nekladou
diki moc teraz nemam dobre pripojenie na net ale po prazdninach to vyskusam a urcite odpisem :-)
A nebo jednoduse, pokud mas v te tajne sekci pouze HTML(php) soubory, tak na zacatku pomoci require nacti nejakej skript, kterej skontroluje jmeno a heslo a vrati promennou napr: $prihl="ano"; Pred provedenim kontroly musis ale nastavit $prihl="ne; Musis ale upravit vsechny odkazy, takže možná bude lepší to napsane nahoře.