MySQL + PHP

Zdravim, vyskytol sa mi problem na weboch ze nevie pracovat s funkciou "mysql_num_rows();". Pise ze funckia nie je validnou pre MySQL a pritom sa v PHP bezne vyuziva pre vypis z databazy.. Neviete mi nejako pomoct ? :/

druhy problem: ukazuje mi error pri PHP funkcii "foreach()", presnejsie warning "Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /3w/xf.cz/d/donnie/GameEngine/Automation.php on line 134"

Jedna sa o web kde je Emulator Travian browser game.

Vopred vdaka za rady, tipy, napady, pomoc.

S pozdravom Donnie
Přestože jsi sem skutečnou hlášku k mysql_num_rows() nepsal, dovolím si tvrdit, že sis ji přeložil špatně. Říká totiž, že parameterem funkce mysql_num_rows() musí být výsledek SQL dotazu (tzn. návratová hodnota mysql_query()). Střučně řečeno to znamená, že se neprovedl předcházející SQL dotaz (ať už kvůli špatné syntaxi nebo timeoutu serveru).
Pomoc je jednoduchá, stačí přidat kontrolu na výsledek dotazu ;)

Parametr foreach() musí být pole -- pokud není, hodí zmíněný warning.
Problém ale bude zřejmě důsledkem předchozího (beztak se parametr pro foreach() nastavuje uvnitř nějakého ifu nebo v cyklu při zpracování výsledků z databáze).
Funkce foreach() jako parametr získal neplatnou hodnotu. Respektive hodnotu, se kterou nemůže pracovat.
Což zde může představovat i prázdnou hodnotu z důsledku předchozí chyby z MySQL.

Když to tak vezmu, tak bych asi řekl, že jsi použil špatný SQL dotaz, který pak vyvolal sérii chyb.
no ja s php a mysql robit neviem :) cize sa rad ucim novym veciam :) diky chlapci, pozriem sa na to co to vlastne presne robi :) este raz dik :)