Import SQL ze souboru ořeže záznamy

Zdravím, po delší době se vracím zpět na webzdarma, převedl jsem tu znovu web, který tu kdysi začínal a pak byl na placeném hostingu.
Narazil jsem ale na problém s importem MySQL databáze (teď nemluvím o tom, že jsem musel z 20 MB snížit na 5 MB), kontrétně u příspěvků v diskuzním fóru (mé vlastní, není to phpBB) - na placeném hostingu jsem provedl export do souboru, to proběhlo v pořádku a záznamy jsou v souboru celé. Jenže při importu na WZ to příspěvky (datový typ text) ořeže tak, že nechá třeba jen 5 prvních písmen z příspěvku dlouhého stovky slov. Nepodařilo se mi zjistit, podle jakého principu to dělá, protože některé příspěvky ořeže extrémně, jiné třeba vůbec.

Nemáte někdo tušení, kde je zakopaný pes?
nestalo se mi. není problém s kódováním? nebo se speciálními znaky?
No tak vypadá to (nejsem si jistý, není v mých silách procházet celé fórum s tisícovkami příspěvků), že pomohlo, když jsem data neimportoval jako soubor, ale sql dotazy jsem nakopíroval do SQL okna phpmyadmin :O
Z toho stejného souboru, takže dotazy jako takové jsou v pořádku, spíš má webzdarma nějaký problém s importem souboru. Pozn. samozřejmě jsem dodržel (s rezervou) max. velikost 2 MB na soubor.
99 procent chyba v kodovani, take jsem to zazil