Začátečník

AHOJ, JEŠTĚ JSEM NIKDY PHP A MYSQL NEVYZKOUŠEL- ALE RÁD BYCH.
ČETL JSEM UŽ SPOUTU ČLÁNKŮ-AŽ MĚ Z TOHO BOLÍ OČI. A NEJSEM Z TOHO MOC MOUDREJ.PRINCIP CHÁPU TEORETICKY- ALE PRAKTICKY NEVÍM ODKUD ZAČÍT.
K VĚCI: MUSÍM MÍT NĚCO STAŽENÝ DO PC např.PHP nebo MYSQL,
nebo stačí k funkčnosti to co je na WZ ? a je potřeba se s tím jen spojit ?
Covece nervi. Vzdyt me boli oci uz z toho tveho cteni.

Jinak pro provoz dynamickych stranek (tedy v podstate to co je na WZ) potrebujes kombinaci web serveru Apache, skriptovaciho jazyka PHP a databazoveho serveru MySQL. Bud si je nainstalujes a nastavis sam, nebo muzes pouzit jiz kompletni projekty - XAMMP, VertrigoServ, apache2triad, apod.

Pro spravne pochopeni vseho doporucuji zacit v malem metodou pokus-omyl.
Nejdriv je dobre znat zaklady HTML, abys mohl mit nejaky uzivatelsky vstup a vystup. pak se vrhnout na PHP a pochopit jeho zaklady - jak se pracuje s promenmi, s podminkami, se cykly, prace se soubory a nakonec se vrhnout na MySQL. Zaklady SQL prikazu, propojeni MySQL s PHP.
Proste postupnou metodou. V zadnem pripade se nevrhat hned na nejaky velky projekt.
Pokud chceš dělat stránky pro WZ, prakticky nepotřebuješ doma žádné programy. Jde o to, že pokud si něco nainstaluješ na pc (já mám EasyPHP, je v tom asi vše co je třeba), tak můžeš php a mysql testovat i u sebe v počítači. Pokud ne, musíš to vždycky uložit na WZ a testovat to online. Je to na tobě.
Když jsem začínal, tak jsem to testoval jen online, protože mi přišlo moc složité si to instalovat na pc. Později jsem si něco nainstaloval (a nebylo to tak složité) a bylo pro mě jednodušší tvořit stránky s php a mysql. Teď své hlavní projekty testuju už zase jenom online, protože jsem líný udržovat pořád od všeho kopii u sebe v počítači (jen to občas zazálohuju samozřejmě).
Díky. HTML zvládám celkem dobře. ale SQL mi zatím moc neříká. Jde mi o to že jsem zloušel jednoduchý skript o vypsání nějaké věty. Pokušel jsem se o jednoduchý skript, ale nějak to nefungovalo. buď špatně zadané spojení. Musím do skriptu napsat "lokalhost" a nebo musí být místo toho napsané nějaké url databáze mysql? A ten mysql nevím jestli ho mám správně nastavenej, nešlo by udělat na wz mysql v češtině?
Taky se chci zeptat jestli existuje nějaký skript, který dokáže pojmenovat ip adresu. mám stránky kam mi chodí jen členové klubu cca15 lidí a každý má jinou IP adresu, šlo by udělat aby se nemuseli přihlašovat, ale aby web automaticky vypsal uživatel XY s IP4444444 je on line, něco jako ICQ. a pak drobnosti jako poslední přihlášení atd. je ktomu potřeba nějaká databáze kde se uloží jejich jména?
Pokud věříš IP adresám (a znáš problematiky dynamických a sdílených adres), tak si můžeš udělat podle IP automatické přihlášení. Ani nepotřebuješ MySQL. Těch pár jsem natvrdo napíšeš do PHP a je to.
Přes ty IP to jde a je to moc hezký nápad, a pokud tví kamarádi mají každý jinou pevnou IP, jsem pro :-) Ale nedávej tam žádné věci, ke ketrým by se neměl dostat někdo jiný, protože IP si může leckdo nastavit lecjakou, nedá se vůbec spolehnout na to že konkrétní IP je konkrétní člověk.