Downloady nefachaj!

V posledni dobe sem se casto snazil stahovat nejake objemnejsi soubory z webzdarma a at stahuju odkudkoliv, downloady jedou mizernou rychlosti a jeste k tomu porad padaj! Bylo by dobry, kdybyste s tim neco udelali, protoze je to nefer vuci navstevnikum stranek!
S pozdravem zim!
Máš špatnej net...
<HTML>> protoze je to nefer vuci navstevnikum stranek

osobne si nejsem prilis jisty do jake miry je chyba na serveru ci u klienta (nebo nekde po ceste) ... nejspis kombinace vsech 3

> downloady jedou mizernou rychlosti

jake mas pripojeni ? mne to u testovaciho 5MB souboru jede neco malo pres 50KB/s, coz je podle me pro freeweb slusne ne ?

stahuju to z Prahy do Brna k jinemu poskytovateli, takze pokud by ti takovato rychlost stacila a nedosahujes ji, bude zrejme chyba v Tvem 100Mbitu do NIXu ;-)</HTML>
od doby kdy wz vyhorelo didkove pole ty downloadynefachaji ani mne predtim to behalo ted to po 700KB- 2MB padnne (nahalsi to download complete a richlost se pokhybuje okolo 50kB/s po cca 10s to spadne na 10-17KB/s a pak to jeste nekaou chvilku facha pk rychlost spadne na 2B/s a pak nmi to nahalsi download complete ( muj testovaci sobor ma cca 10MB

1 1 ms < 1 ms < 1 ms ---.---.---.cz [---.---.---.---]
2 2 ms 2 ms 2 ms ---.---.netel.cz [---.---.3.133]
3 2 ms 6 ms 5 ms ---.cecom.cz [---.---.3.129]
4 4 ms 18 ms 8 ms nix.gin.cz [194.50.100.200]
5 16 ms 16 ms 20 ms www.webzdarma.cz [212.71.128.30]

trasování bylo dokončeno.
doufam ze toto jedostatecnej popis problemu
<HTML>problem by mohl byt snad jen v apache2, souvislost s diskovym polem nevidim, uprimne receno nevim moc jak tohle dal resit, sam jsem na to taky narazil (kdyz jsem pres modem zacal stahovat 8mi soubeznymi pripojenimi velky soubor na wz), na kvalitni lince jsem toto nevidel

zadne diskove pole nevyhorelo jen tak mimochodem :)

k pripadne poznamce o prechodu zpatky k apache 1.3.x: to neni aktualni, na te soucasne zatezi by 1.3 moc dlouho nevydrzel

popis to je dostatecny k pochopeni jak se to stava, nicmene ne proc se to tak stava, tudiz to k reseni nepomohlo</HTML>
proboha, lidi, o cem to mluvite? jakejch 50kB/s? ja jsem rad i za 5kB/s...
at zije modem a vysocina :o)
Hehe, nejlepší je pasunout download na 20 sekund (V download acceleratoru), kde je sice "na oko" pausnutej, ale furt se stahuje...tak to potom pustit a rychlost skočí na 800kb/s. Hehe. Ať nežije Telecom...
mam pripojeni 56k modem, coz je pokud vim nejcastejsi pripojeni v cechah- a ty downloady fakt padaj, nestahnu odtud na prvni nebo druhej pokus ani 500kb soubor a z ostatnich webu stahuju naprosto v pohode! nejsem zadnej inetovej zacatecnik, takze poznam, kdyz je chyba na druhy strane a ne u me :)
zim
to :admin
>popis to je dostatecny k pochopeni jak se to stava, nicmene ne proc se
> to tak stava, tudiz to k reseni nepomohlo

kdybych vedel proc se to stava a problem by byl na strane meho pripojeni
tak bych sem o tom ze mi taktez downlady nefachaji nepsal a zvedl telefn a zavolal prislusnemu cloveku co ma nastarosti moje pripojeni at s ty sve sluzby strci za klobouk kdyz to nefacha
ja co se tyka downloadu tak mam problem jen z wz u vetsich souboru nad 800 k jinak co se tyka downloadu z jinych serveru kromne niich rychlosti problamy zatim nemam (usudek: problem na ceste nabo z wz)

jsem ochoten ti pomoc s tim ze bychom se domluvili na urcitej cas a ja bych zacal stahovat urcitej soubor z webu a ty by jsi sledoval prenos dat ze strany wz (mozna by jsi zjistil kde je ten problem)
do prowozu wz nevidim o kostrukci severu typu wz taky nic nevim takze chtit po mne pricinu problem je trochu moc

to marek
>proboha, lidi, o cem to mluvite? jakejch 50kB/s? ja jsem rad i za 5kB/s...

to taky nechce mit pripojeni pres telecom(unismus)
to barakuda...
ja hochu nemam na vyber. mohl jsem si vybrat mezi telegrafem a telecomem, tak jsem si vybral telekom. holt k nam na vysocinu natahnou kazdej novej drat az jako na posledni flek na mape :o)
a kdyz uz to vypada na kabelovku, tak to telecom (!) s plynarenskou zatrhnou, ze kopat se tu proste nebude...
kdyz to vypada na bezdrat, tak to telecom zatrhne, protoze nejblizsi vysilac (vidim ho z okna, uz jsem na nej i vylezl :o) ) patri telekomu a ten to pronajal pegasu a ten to taky nedovoli...

AT ZIJE 56KB/S.... no tak, nostalgicky si zavzpominejte :o)
To marek
ja vim jaky to je kdyz clovek ma puoze 56kb/s
docle jsem si to vychutnal kdyz jsem potreboval pred vanoci neco zaridit na netu (stahnout par GB) a nejaky chytraci ukrajinci co provadely nejake zamni prace prekopaly i par kabelu a je mnel na 14 dni smulu
(jeste ze jsem nezahodil modem)
tentokrat zkousim stahovani z stk(stani tchnicka knihovna) (coz by mnela byt dobra linka) ale downloday stale nefachaj
miro pracuj na tom pls
Je to pravda, stale to nefrci, zkousel sem stahovat vetsi soubor, ale stale nic, pada to snad kazdymu. Cim to? Prooooosiiiim vas spravte to!!!! Dekuju
<HTML>spravime, zavedeme limity na prenos dat a bude pokoj

prosim o vyjadreni jake limity vam pripadaji primerene, jake byste radi
pri definitivnim stanoveni toho cisla takova diskuse bude mit stejne jen velmi malou roli, ale rad bych znal nazory jeste predtim nez k tomu dojde

dekuji</HTML>
Mrio, nemůžu posudit kolik, když ani nevíme, kolik máme...
Mno rozhodne by nemel byt limit mensi jak dejme tomu 10 MB, jestli vam zalezi na nejakem nepatrnem zmenseni, tak bych to zkousl do 8 MB, ale opravdu by se mi hodilo, dyby slo stahovat soubory, tkere si sem do velikosti dejme tomu 8 nebo 10 MB dam, aby bylo mozne, aby je nekdo mohl stahnout. Jak to teda vsechno je a funguje? Objasnite to nekdo? Spravi se to? Dost lidi si zacina stezovat.
Brekeke, pokud by byl limit menší než je prostor, tak to ztrácí logiku...
Mno pokud vim, mame tady misto 50 MB, ale jedna se tady o limit dat, ktery se propusti pri downloadu, jasne ze bych bral do 50 MB jakkoli velky soubor, ale jestli to tady hodla nekdo zmensit, tak ne pod 10 MB, docela by se mi hodilo, dyby uz to fungovalo. Stale sou problemy, zacina tady byt dost zavazna situace ;o). Tak co se s tim bude delat? Proc to nebezi a downloady se vetsine lidi kousaji pri 28 kb nebo jak???? Vysvetli to nekdo, jsem laik, tomuhle prilis nerozumim. Ptal sem se znamych, jednomu to slo stahnout, dalsimu ne a tak je to ted porad. Dik za odpoved a brzke vyreseni problemu od adminu, ktere trapi vsechny uzivatele.
Tak co bude s tim vysvetlenim? Proc to teda nefunguje spouste lidi a jsou stale problemy?
:o)