smazani zaznamu po urcitem case

Ahoj,
mohl by mi nekdo poradit jak na smazani zaznamu(napr. registrovaneho uzivatele, ktery se neprihlasi dele nez 6 mesicu) z DB po urcite dobe?

Kde zacit a na co se orientovat. Premyslim nad tim a ani nevim, jestli se to da udelat v DB, nebo se to musi delat pres PHP skript.

Diky za radu.
no já bych to řešil přes PHP a to třeba takhle:
V DB bych uložil čas posledního přihlášení.
A někde (budto admin sekce, nebo při přihlášení admina, nebo při každém přihlášení) by si smazal prvně ty záznamy které jsou starší než dnešní čas-6 měsíců.

Pokud bysto použil při každém přihlášení, tak aby to nezpomalovalo načítání tak to omezit řekněme na určitou hodinu kdy "víš" že určitě někdo přijde ale nebude to tisíc lidí.

PS: nikde sem to nezkoušel a stouto tématikou si taky pohrávám třeba u fora, vzkazů, přihlášení ... Zatím jsem to ale nepotřeboval
me napadlo udelat nejaky php, ktery by se o to staralo a taky by se porad aktualizovalo, nahrat to na nejaky komp, ktery by se nevypinal. No ale to mozna u nejakeho velkeho projektu, jinak to budu asi resit tak jak rikas ty :)

diky
<HTML>Ja bych to resil jednim dotazem na principu:
DELETE FROM table WHERE last_login < (aktualni_cas - 6 mesicu)
Coz samozrejme pocita s tim jak rika RBN o ulozenem poslednim datumu a case posledniho prihlaseni.

Jedna se o jednoduchy dotaz se kterym si neni treba lamat hlavu a spustit ho lze kdykoliv treba i pri kazdem requestu (pokud jich neni moc)</HTML>
Tohle ja osobne resim tak, ze mam jeden skript, ktery dela dost veci (maze zbytky, stare uzivatele nebo treba jen spousti OPTIMIZE TABLE na nejvytizenejsi tabulky).

V db mam tabulku spousteni tototo skriptu. Pri kazdem otevreni sql pripojeni se testuje, jestli uz je z toho dne zaznam v teto tabulce nebo ne. Pokud zaznam neni, vytvori se a skript se necha probehnout. Zdrzi to jen jednoho uzivatele, a to nekdy o pulnoci, coz neni zadna tragedie. Soucasne prikazy muzou byt i dost slozite a nezatezuje to server.

Kdyby skript byl skutecne dost slozity (napr. optimalizovani tabulek s radove desitkami tisic zaznamu), muze se skript spustit nejak "bokem", ale to tady na WZ nejde (stejne tady ani temer nelze udelat tak velkou tabulku).
taky na tohle šel pouřít webcron, ale už jsem ho dlouho nepoužíval. Zadej do prohlížeče "webcron" a najede ti to
jeste me napadla jedna vec: u takovych prikazu vzdy pouzivej LOW PRIORITY, je to lepsi pro optimalizaci...
wow diky za rady, neco z toho urcite pouziju, ale asi ne ted :)