Jak získat počet count(něco) pro dvě podmínky WHERE?

SOS, marně si lámu hlavu nad MySQL dotazem, který by z tabulky úkolů, kde se vyskytují sloupce "login" a "stav", zobrazil počty stavů k jednotlivým loginům.
Konkrétně:

login / stav VYŘÍZENO / stav NEZÁJEM
Petr / 5 / 12
Jan / 8 / 16

zatím se mi povedlo jen

SELECT login, count(stav) AS vyrizeno
FROM tabulka
WHERE (stav="vyrizeno")
GROUP BY login

totéž mohu udělat i pro "nezajem", ale jak to spárovat, abych dostal jen jednu tabulku se třemi sloupci (a mohl potom počítat třeba % vyřízených), to už z těch kombinací začínám blbnout:-) Předem mooc dík za nějaký nápad.

Dali
mysql> SELECT login,stav, count(stav) FROM ukoly GROUP BY login, stav;
+--------+------+-------------+
| login | stav | count(stav) |
+--------+------+-------------+
| Franta | 0 | 2 |
| Franta | 1 | 3 |
| Pepa | 0 | 2 |
| Pepa | 1 | 4 |
+--------+------+-------------+

Stačilo by to takhle?
K tomu jsem došel, ale jak udělat, aby tam byl Franta a Pepa jen jednou. Mít řádky jen po jménech (ne pro každý stav) a jednotlivé stavy mít jako sloupečky ve kterých budou jejich počty, uf;-). Zatím se mi to povedlo jen jako kontingenční tabulka v Excelu se zdrojem dat v MySQL...
Díky
A co toto?

SELECT login, count( stav ) AS celkem, count( stav ) - sum( stav ) AS stav0, sum( stav ) AS stav1
FROM ukoly
GROUP BY login
Joo, asi dobrý směr, zrovna jsem si říkal, zda by se to dalo nějak dopočítat z celku v PHP. V SELECTu ale asi nemohu do závorek místo "stav" dát konkrétní stav např. "vyrizeno" nebo nějakou podmínku. WHERE tam také není, takže mám sice výstupní sloupečky login/celkem/stav0/stav1, ale počet je jen "celkem", stav0=celkem, stav1=0. Šlo by to nějakým složeným dotazem?
Dej se kus tvé tabulky "tabulka" a taky ukázku co bys chtěl dostat.

Možností je více: SQL dotaz, temporary tabulka, aplikační výpočet v PHP.
MÁM:
ZMENIL / STAV
Franta / vyrizeno
Franta / vyrizeno
Franta / nezajem
Pavel / nezajem
Pavel / vyrizeno

RÁD BYCH:
ZMENIL / POCET VYRIZENO / POCET NEZAJEM
Franta / 2 / 1
Pavel / 1 / 1

Díky moc.
No právě, když typ sloupce Stav změnís na INT (třeba i tinyint) a data na 0 a 1, bude ti fungovat můj SQL dotaz.

ZMENIL / STAV
Franta / 1
Franta / 1
Franta / 0
Pavel / 0
Pavel / 1