Problemy s datem pri prevodu z MySQL pres ODBC do MS Accessu

Dobrý den, potřeboval bych poradit, jak dostat datum z MySQL databaze do MS Accessu ve spravnem formatu. Na wz mam v MySQL tabulku, ktera obsahuje sloupec formatu date. (A samozrejme nekolik dalsich...) Pro prevod do MS Accessu skriptem prevedu MySQL DB na textovy soubor a ten pak na svem PC zase skriptem (explode())rozsekam na jednotlive polozky a pres ODBC rozhrani prevedu do tabulky v MS Accessu, ktera ma stejny format jako ta v MySQL. Vsechno slape jak ma, ale nepodarilo se mi tam zatim dostat datum. Zatim se mi nepodarilo najit spravny vstupni format, aby to nehlasilo chybu:
Warning: SQL error: [Microsoft][Ovladač ODBC pro Microsoft Access] Syntaktická chyba v příkazu INSERT INTO., SQL state 37000 in SQLExecDirect in c:\apache\* on line *

Pokud neprevadim sloupec s datem, vse funguje, cili problem je v tom, jak pres ODBC rozhrani do Accessu dostat datum v datetime formátu.
Díky.
Asi bych to převedl přes text. Tedy z MySQL, pomocí fce (tuším) date_format() dostat datum do stavu 2006-07-19, jako text, což by Accessu nemělo dělat problémy. (případně jiný smysluplný formát - dd. mm. rrrr, ....)
No, to je přesně to, na co nemůži přijít. Zkoušel jsem všechny možné i nemožné kombinace textového formátu data. (jen 2006-07-19), s časem (2006-07-19 00:00:00), klasicky zadávané datum, jak to Access normálně bere (19.7.2006) Pořád syntaktická chyba. :(
Tak jsem to konečně rozlouskl. Problém byl v tom, že sloupec se krapet nešťastně jmenoval "date". V MySQL to nebyl problém, v Accessu samotném to taky problém nebyl, ale při nahrávání dat přes ODBC rozhraní to prostě nejelo. Sloupec jsem přejmenoval a vše funguje, datum se předává jako text ve formátu dd.mm.rrrr