require...

když mám věc : require "../db.php"; -která mě má připojit k databázi co tam mám napsat?

stačí když do toho souboru napíšu
<?
$spojeni = mysql_connect(localhost,"jmeno","heslo" );
?>

nebo co tam má být

já už sem hledal 3 dny ale sem asi úplně nechápavý
____________
díky
ano, ten zapis by mal stacit, ale:
1. ak napisete "localhost", bude to fungovat iba na vasom pocitaci, ak vam bezi serverovy program na PHP (najskor Apache)
ak chcete, aby to fungovalo na webzdarma, musite tam mat namiesto toho "mysql.webzdarma.cz"

2. za "jmeno" a "heslo" treba doplnita vase meno a heslo :) zase, ak skript bezi u vas na vasom pocitaci, bude meno a heslo pravdepodobne ine, ako tu

najlepsi je tento zapis:

if ($_SERVER["SERVER_ADDR"]=="127.0.0.1") {
define ("HOST", "x"); //vase udaje na vasom lokalnom servery
define ("USER", "y");
define ("PASSWORD", "z");
define ("DB", "a");
}
else {
define ("HOST", "mysql.webzdarma.cz"); //vase udaje na webzdarma
define ("USER", "x");
define ("PASSWORD", "y");
define ("DB", "z");
}

$spoj= mysql_connect(HOST, USER, PASSWORD);
$db= mysql_select_db(DB);


takto to pojde bez problemov
a co treba:

(
 @mysql_connect("mysql.webzdarma.cz","moje_jmeno","heslo") AND
 @mysql_select_db("moje_jmeno")
)
? true
: (
    (@mysql_connect("","localhost_login","heslo") AND @mysql_select_db("databaze_na_localhost") XOR 1)
    ? die("Stranky jsou momentalne nedostupne, protoze kvuli vypadku na hostujicim serveru
           doslo k potizim pri pripojovani databaze. Zkuste to pozdeji.")
: true
);

takhle to pouzivam (ne na wz), mam to uz dlouho... zatim to vzdy fungovalo.
OT: takovyhle "lidsky" zapisy delas casto?
OT: ani ne, teda krome takovejch blbosti jako echo "blabla".($podminka?"abc":"def")."blabla";. Nemyslim si, ze to vypada neprehledne, jen clovek neni treba moc zvyklej na ternalni operatory. Ale zrovna tohle vyplynulo tak nejak casem, puvodne to delalo i neco dalsiho. Ale co, hlavne ze to funguje. Clovek se s tim nemusi porad psat dokolecka...
Prosim poradte mi nepohybuju se v tom dlouho a tak zkousim co je tady spatne?

reguire_once ('../mysql_spojit.php'); //Pripojit se k databázi

// Vytvorit dotaz
$dotaz = "INSERT INTO uzivatele (uziv_jmeno, jmeno, prijmeni, email, heslo, datum_registrace)
VALUES ('$u', '$jm', '$pr', '$e', PASSWORD('$h'), NOW())";
$výsledek = @mysql_guery ($dotaz); //Spustit dotaz
if ($výsledek) {
Vypise to
Fatal error: Call to undefined function: reguire_once() in /3w/euweb.cz/e/eulog/registruj.php on line 121
dik moc.
ta funkce se jmenuje require_once()
Jeste jednu vec kdyz sem to predelal tak to vypsalo tohle:

Warning: main(): open_basedir restriction in effect. File(/3w/euweb.cz/e/mysql_spojit.php) is not within the allowed path. (from /3w/euweb.cz/e/eulog) in /3w/euweb.cz/e/eulog/registruj.php on line 121

Warning: main(../mysql_spojit.php): failed to open stream: Operation not permitted in /3w/euweb.cz/e/eulog/registruj.php on line 121

Fatal error: main(): Failed opening required '../mysql_spojit.php' (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /3w/euweb.cz/e/eulog/registruj.php on line 121
Dik moc
mas tam blbe cestu. tim ../ se dostanes do adresare nad tvym webem. takze proste to ../ smazni nebo to nahrad ./
ach jo, lidi, zkuste taky trosku premyslet sami :-/
Diky moc.Sem neco zkousel ale raci se zeptam.Dik moc.