MySQL nejde!

MySQL už zase nejde co se to děje?
jo, neumis to.
Dotaz na mistra Marka z Markova.
Mohl byste mi prosím vysvětlit, proč nelze importovat data z textového souboru stávající databáze? (chyba 1045 - odepřen přístup). Po inaktivaci a opětovné aktivaci db to určitou dobu jde, pak opět nikoliv. Jsem blbý já, či je chyby někde jinde?
Díky za vaši odpověď.
Odpověď pro inkognito:
Nevím, jak provádíte import dat z textového souboru, proto odpověď může být mlhavá až nejasná. Nic méně mě napadají dvě možnosti"
1. Snažíte se připojit jako uživatel, který nemá právo na zápis do db.
2. Ve skriptu importu db je nastaveno používání a/nebo změna vlastníka tabulek, databáze a jiných udělátek v db. To na wz nemusí být povoleno.
Marek z Markova:

To co popisuje inkognito, se týká nahrání dat z CSV souboru do tabulky přes rozhraní PHPmyAdmin. A na to musí být přihlášen. Tak bod 1 asi nebude problémem.

Add 2. pokud by to bylo nastavením v importu, tak to museli změnit, protože to fungovalo. Nebo tam mají chybu.

Jinak ten problém je dlouhodobější - http://www.webzdarma.cz/forum/read.php?f=5&i=7077&t=7077
Milý chytrý Marku!

nejde se mi přihlásit do MySQL? kdybych to neuměl tak ho nepoužívám. a tuto diskuzi s tebou končím

PS: mysql_close();
jak píše Jirka; dělám to přes phpmyadmin, vždy to bylo bez problémů, poslední dobou je to tu nějaké divné, i upload přas ftp se seká - server dlouho neodpovídá, po odpojení a opětovném připojení mi hlásí, že je offline, po chvíli pro změnu, že nelze provést dvě souběžné spojení...
ale zpět k mysql.
Moudrý Mistře Marku z Markova.
Proč mi do čersvě aktivované db jde skrz phpmyadni importova data z cvs a po chvíli to už zase nejde kvůli odepření přístupu do adresáře na serveru (.../temp/nekde/neco...). Tato chyba asi nebude na straně uživatele hostingu....
To vas tolik zere, ze nekdo neco umi a nekdo ne? Taky neumim vsechno...
Proc delate exporty/importy pres csv? Proc ne pres std text, ve kterem je SQL?
Ale uz jsem si u pubertaku zvykl, ze si vsechno chteji udelat sami.
Jeste: rady jsou od toho, abych si je precetl a udelal si nazor, ne abych je vezhlave zkousel. Nikdo holt neni dokonaly.
Ani jsem nepostřehnul, že by tu snad někomu šlo o to, že by někomu záviděl něco, co on sám neumí....
A já se zase zeptám, proč neimportovat data z csv, když rozhraní, které poskytovatel hostingu dává k dispozici to umožňuje? (To je jako kdyby byl strojvůdce pendolína označen za hlupáka jen proto, že neumí párkrát klepnout do klávesnice a změnit si něco v kódu, aby se to heblo rozjelo...)
A nevidím důvod, proč bych měl data, která dostanu v xls měl přepisovat do něcěho jiného (pokud jsem si dobře všiml, tak OpenOffice, co se prostého textu týče, umí akorát ten csv...). Naposledy to bylo něco přes 4000 řádků, to by se mi opravdu přepisovat nechtělo....
> Ani jsem nepostřehnul, že by tu snad někomu šlo o to, že by někomu záviděl něco, co on sám neumí....

kousavé poznámky tomu dost nasvědčují.

Hosting dává k dispozici phpMysqlAdmin, pracovat se s tím musí naučit každý sám. Když si koupíš třeba kiu, taky nemůžeš výrobci nadávat, že udělal zapínání světel jinak jak škodovka.

teď k tématu:
import z CSV je poměrně ošidná záležitost zvlášť přes phpadmina. Jeslti ses někdy díval na to, co dostaneš z exportu do CVS, tak ti asi bude jasné, že zpětný import neproběhne asi úplně bez problémů.

1. v CSV není nikde určeno, která data jsou pro kterou tabulku.
2. při importu se používá příkaz load from file (nebo tak nějak - viz dokumentace k mysql), kde se musí určovat, do kterého souboru se data z CVS importují, to jsem v rozhraní nenašel. Tedy pokud nemám něco vyzkoušené, nemůžu říct "ono to přece podporuje" když nemívm jak.
3. pokud mám formát CSV je otázkou asi tak 10-ti řádkového skriptu v čemkoli, tohle CSV přepsat do textu s insertama.
4. (teoretická úvaha) pokud dám CSV do pole, kam se má strkat SQL, nepojede to.

P.S.
fakt chci pomoct, ale když někdo napíše: "MySQL už zase nejde co se to děje?" a já vidím, že jede, protože ho používám, co mám napsat? Navíc to tu lidi píšou 4x za den. Většinou je ignoruju, ale občas mám prostě náladu trochu zarýpat.... ostatně "Milý chytrý Marku!" od Davida, není nic jiného jak rýpání.
Mno... já bych se zastal MzM. To co sem cpete... ty bbčka atd... to je neskutečná kouřová jak pro sql server, tak pro webserver. Dám každýmu dobrýho tipa. Používejte takový sw, který se na P166 načte do 1s. Jinak to zabalte, protože to nemá cenu. Co se týče těch "chyb". Pokud dáš podmínku do php, aby se zkoušel znova po nějaké době připojit (např 0,3s), tak jsem přesvědčen o tom, že to bude fungovat. Navíc mám dojem, že je tu limit na sql connect(1000/h) a sql query(6000/h). To že SQL server nestíhá, to je dáno tím, že ho zatěžujete věcma, který otvíraj miliony tabulek... Pokud tak bědujete, běžte jinam, nebo si ty tabulky dejte na vlastní SQL server, což mimochodem není zas takový problém.
Majkls, díky za zastání, ale myslím, že konkrétně tady jde o úplně něco jiného. Nejde tu o výkon, ale o import/export.
Poměrně často se setkávám s tím, že si lidi stáhnou něco, co je zadarmo a chtějí po tom, aby to bylo naprosto perfektní, bezchybné a nejlépe kdyby to všechno dělalo za ně. Pokud to tak není nejsou si ochotni přečíst ani readme natož nějaký delší návod.
Není se čemu divit, slogan "vše bude snadné, intuitivní, dosažitené několika kliky myší..." hovoří za vše... Kde já jsem jenom ten slogan četl?