misto pismena š otazniky...

Kdyz ulozim do databaze (at VARCHAR , TEXT ) misto pismen š mám otazniky... co stim...
JEste doplneni ... pri zpetnem vypisu na htm uz mi to z otazniku š dela.... Ale nebude to vadit pri exportu tabulky?
Možná by to chtělo problém lépe popsat. Tedy, jaké kódování používáš a stránkách, kdy se ti to v databázi špatně zobrazuje (v phpMyAdminovi?).

Jinak to zjevně zavání kolizí různých kódování.Už se to tady mnohokrát řešilo. Zaměř se na správné nastavení collate (porovnávání) u tabulek a sloupců varchar a text.
phpmyadmin pouziva k zobrazeni svych stranek kodovani utf-8 (tedy mluvim o WZ). Co takhle si u textovych sloupcu nastavit spravne porovnani?
mam tak porovnani latin2_czech_cz .. jake tam mam mit?
Těžko ti můžeme poradit jaké kódování tam máš mít. To je na tobě, co si vybereš. I přes můj dotaz to stále tajíš.

Obecně můžeš používat kterékoli z těchto kódování: iso-8858-2, win-1250 nebo utf-8. Všechna fungují bez problémů, ovšem jen když máš všechno správně nastavené. Tedy:

- v HTML: správný meta tag a statické texty ve zvoleném kódování
- v DB: správné porovnavani tabulek a sloupců, texty ve zvoleném kódování a případně i SET NAMES po connectu