zase to zatracený kódování

Tak dámy a pánové!
Doufám, že se někdo odhodlá a napíše na WZ, že kódování ve 1250 není podporováno! Nebo se s tím dotyčnej bude sr*t minimálně tejden.
Už jednou jsem DB předělával, aby to nejelo bez otazníků... ale co je moc to je moc.
Trochu úlet ne?
V PHPadmin:

insert into foto values ('nezařazeno', 'xyz.jpg', 'prostě fotka', '1')

poté:

SELECT * FROM `foto` WHERE `album` like 'nezařazeno'

Váš SQL-dotaz byl úspěšně vykonán (Dotaz zabral 0.0502 sekund).
A kde ten výsledek sakra je?
WZ podporuje CP1250, ale tyhle nové phpMyAdminy jej nepodporují, ti umí jen UTF8. Nejlepší řešení je tedy buďto přejít na UTF8, nebo nepoužívat phpMyAdmin k úpravě dat apod.
Problém je v tom, že mi to už nefunguje ani na webu, tzn., že to nenajde řádek kterej obsahuje hodnotu se znaky jako je např. "ř", když zadám, aby bylo hledáno právě podle této hodnoty, doposud jsem to nepotřeboval, takže na tuto nefunkčnost jsem došel až teď... To, že wz podporuje 1250 je opravdu vtip, jedině přejít fakt na UTF :-((((( = práce kotel. Nové phpAdminy to umí, jen jde o to, aby to někdo uměl nastavit... (active24, repsektive hyperlink funguje s phpMyAdmin 2.6.2 a je to naprosto bez problémů.
Adios
Tak to su z toho jelen....
Proč je tu toto:
http://mysql.wz.cz/sql.php?lang=cs-utf-8&server=1&convcharset=iso-8859-2&collation_connection=utf8_czech_ci&db=snimikam&table=vzkazy&goto=tbl_properties.php&back=tbl_properties.php&sql_query=SELECT+%2A+FROM+%60vzkazy%60&pos=0

convcharset=iso-8859-2!

Stránku jsem předělal do UTF8, uploadoval DB v UTF, v adminu to je asi OK, ale proč se mi to na stránkách zobrazuje např. takoto?
"Pravda, str᮫y jsou to skv쬽, akorᴠnṠsuperrychl" = toto je paskvil, když přehodím v IE kodování na ISO tak je to OK ale zbytej ke samozřejmě zase v pr.... Už mně fakt tečou nervy!
Na WZ můžeš mít kterékoli kódování chceš (utf-8, iso-8859-2, nebo win-1250). Funguje to bezproblémově na stránkách i v phpMyAdminovi. Já třeba používám win-1250.

Řešilo se to tu tisíckrát. Stačí prohledat toto fórum.

Pro Nípala. PMA samo o sobě je napsáno v utf-8, ale to neznamená, že by nešlo použít pro libovolné jiné kódování.
mně to teda nejede a stěhuju se na ic.cz...
Má trpělivost má své meze.
Přeci mi to jen nedalo (nastal jiný problém s UTF) a zdá se, že vše nakonec funguje i ve 1250, hold ale stálo mě to celej den... Ze zoufalství člověk zkusí už i to v co nevěří....
Hmmm... tak nefunguje.... to sem se nějak sekl...
Takže, práce dovršila před několika hodinami naštěstí konce. A protože si to nenechám pro sebe, tak sem napíšu řešení (třeba někdo narazí na stejný problém):


Mám stránky s hlavičkou <http..... win-1250>

DB je taky 1250 a to takto: když jsem dal export, tak to vyplivlo
ENGINE=MyISAM DEFAULT CHARSET=cp1250 COLLATE=cp1250_czech_cs;
Všechny znaky jsou OK, žádný otazníky, nic podobnýho.
Porovnání je nastaveno na cp1250_czech_cs...
Při připojení použiju mysql_query("SET NAMES cp1250").
Pokud volám tímto:

"select * from foto where f_stupen like '1' and album like 'Nezařazeno' order by f_name asc" není nalezeno nic. Příkaz je 100% dobře, data sedí (byla uložena taky příkazem PHP ze stránek) Problém je s tím háčkem nad r.
Prostě ten příkaz nenajde "Nezařazeno". A babo raď, co s tím může být. Řešení je toto:

Takže porovnání nemá být cp1250_czech_cs, ale cp1250_czech_bin. Pak to jede. Tedy kdo má stejnej problém (a může na něj narazit až po měsíci, fungování kdy předělává web...) mknite sem http://www.webzdarma.cz/tmp/mysql-upgrade-src.php
a cp1250_czech_cs zaměňte za cp1250_czech_bin a ve skriptu je na konci chyba, kde má být místo proměnné $alterdatabasecharser tato proměnná: $alterdatabasecharset.

Čabas!
GL na wz
kdybych to vedel, nez sem byl nucen predelat komplet celou databazi z "otazniku" na utf8 !
<HTML>Problem neni ve WZ, ale v tom, ze si hold s novejsi verzi MySQL uz uzivatele nevystaci jen se znalostmi INSERT,UPDATE,SELECT,DELETE ale museji znat o neco malo vic a myslim, ze programator se nebrani tomu se neco noveho naucit... vzdyt o tom programovani je</HTML>
No, já používám na začátku připojení MySQL_Query("SET CHARACTER SET cp1250") a funguje to bez otazníků... (stejně tak mám cp1250 v "header" i v "meta")
stejne si myslim, ze neni od veci sjednotit vsechna kodovani do jednoho a ne tuhle iso, tamhle 1250 a onehle utf8...