INSERT to

Na druhym řádku: '$r["jmeno"]', mě to hlásí

parse error, expecting `T_STRING' or `T_VARIABLE' or `T_NUM_STRING'

MySQL_Query("insert into data values('' ,
'$r["jmeno"]',
'$r["banka"]',
'$r["rozloha"]',
...hafec dalsich radku...
'$r["tovarny_zbrane_pokrok"]',
'$r["tovarny_technika_pokrok"]')");

díky moc...
---jsem zapoměl, kde to beru:

$vysledek = MySQL_Query("Select * from data where id='1'");
$r=MySQL_Fetch_Array($vysledek);
no myslím že to těm uvozovkama, použitýma v hranatých závorkách, rozhodíš. Prostě rozdělíš ten string zadaný pro mysql_query. Zkus nahradit uvozovky u indexů těch proměnných za apostrofy ($r['jmeno']), nebo pak takový zápis:

MySQL_Query("insert into data values('' ,
' " .$r['jmeno']. " ',
atd.
BACHA TY MEZERY TAM JSOU JEN PRO PŘEHLEDNOST, JINAK TAM NEPATŘÍ!
je tam vždycky apostrof (ten ještě patří do sql řetězce), pak uvozovkama řetězec skončíš, tečkou napojíš, napíšeš proměnnou s indexem v apostrofech nebo v uvozovkách, to by mělo být jedno, tečkou napojíš, začneš zase uvozovkama a napíšeš druhý apostrof.
Dík moc funguje to (ten druhej způsob, s tima apostrofama ne) ale nevkládá se mi to do db...

include ("pripojeni.php");
$vysledek = MySQL_Query("Select * from data where id='1'");
$r=MySQL_Fetch_Array($vysledek);

$text = preg_replace("/\n/", "<br>", $text);
$datum = date('j.n.Y; H:i:s');
$vysledek = MySQL_Query("insert into data values('' ,
'".$r['jmeno']."',
'".$r['banka']."',
....
...abych byl konkrétní, chci zkopírovat první řádek ale vůbec se mi nezkopírujee...
no záleží na tom, JAK nezkopíruje - buď nic nenajde, nebo je chyba někde v těch sql příkazech.

dej si za každý sql příkaz výpis chyby
echo mysql_error();

zjisti si jestli ten dotaz něco vybral; dej za něj (za $vysledek=) zobrazit počet vybraných řádků:
echo mysql_num_rows($vysledek);

pokud se jako počet řádků zobrazí 1 a žádný sql errory se nevypíšou, budem to koumat dál ;-)
Jo to se vybere, protože když to nechávam vypsat, tak to jede, ale nevloží se řádek do tabulky. Takže to najde. Chyba bude v tom vkládání, zkusim tam dát ten mysql_error(); a uvidíme :)
jen tak tipuju - jedna z běžných chyb je, že u INSERT máš jiný počet proměnných, než sloupců v tabulce... ale to jen tak zkouším
Počet proměnných je v poho, jen tam kde je id je '' ,
/viz tady:

$vysledek = MySQL_Query("insert into data values('' ,
'".$r['jmeno']."',
'".$r['banka']."', ...
Hlásí to chybu Duplicate entry '0' for key 1 fakt nevim co tomu je... (hned po insert into data values... a jak to končí tak tam to je..
Nemáš danej ID jako primary key a přitom si ho nedal jako auto_increment?
To by vysvětlovalo to hlášku.
'' se interpretuje jako 0 a ty se snažíš vkládat pořád za id 0, ale ten id jako primary key musí být unique-jedinečný...