SQL dotaz

Mam vytvorene dve databazy v txt subore, nacital som ich do SQL. Nacitanie prebehlo OK, aj zo stranky sa mi podarilo korektne prihlasit na mysql.wz.cz. Avsak sa mi nepodarilo napojit na prislusnu databazu. V PHP sa odvolavam na databazu napr. guestbook a v SQL ju mam pritom nacitanu. Neviem preco sa teda neviem na databazu z mojej stranky pripojit?

V SQL este mam taky problem (mozno suvisi s tym predoslym):

Pole Typ Atribúty Nulový Predvolené Extra Akcia
id int(11) Nie auto_increment
datum varchar(100) Nie
jmeno varchar(100) Nie
email varchar(100) Nie
web varchar(100) Nie
vzkaz text Nie

Toto je databaza guestbook.
Nerozumiem vsak nasledovnym kolonkam:

Indexy:
Kľúčový názov Typ Mohutnosť Akcia Pole
PRIMARY PRIMARY 0 id

Vytvoriť index na X stĺpcoch - co toto znamena, vytvorit index?

a druha ot.:

Spustiť SQL dotaz/dotazy na databázu xy Polia
SELECT * FROM `guestbook` WHERE 1 id
<< datum
(vlozit) meno

neviem co s tymto, ako to treba vyplnit a ci je to potrebne vobec vyplnit? Ked tam vlozim moje polia z databazy gustebook, vypise mi chybu, ze dana databaza uz existuje.

Vie mi niekto poradit? Hl. preco sa neviem napojit na moju databazu guestbook.

Dik
>> Vie mi niekto poradit? Hl. preco sa neviem napojit na moju databazu guestbook.

Neuvádíš zde ale jakým způsobem se pokoušíš připojit k DB pomocí funkce mysql_connect(), resp. jaké tři parametry obsahuje?
OK, takto nejako to vyzera:

<?
$conn = MySQL_Connect("localhost", "", "");
if(!$conn):
echo "Problém s připojováním k db...";
else:
$daba = MySQL_Select_DB("guestbook");
if(!$daba):
echo "Problém při vybírání db...";
endif;
endif;
?>
Pripojit na DB sa viem, ale neviem vybrat databazu guestbook...
$conn = MySQL_Connect("jmeno stroje, kam se chci pripojit", "prihlasovaci jmeno", "heslo");

To by mohlo pomoct.
LM:

Kde se připojuješ k databázi? Doma na localhostu nebo tady na WZ?
Možná to chce trochu ujasnit pojmy. Databáze je to, co můžeš vytvořit na wz jenom 1x. Navíc je její název určený při registraci. V databázi pak může být moc tabulek. Každá tabulka má sloupce, každý sloupec má typ a případně jiné vlastnosti.
Takže připojit se je nutné k databázi (db). To se děje pomocí mysql_connect().
Pak se vybírají jednotlivé tabulky přes SQL příkazy (select * from tabulka...)

Zvláštní věc zvaná index (primární index) je speciální struktura, která zrychluje vyhledávání, procházení a jiné akce nad tabulkou. V podstatě je to tay tabulka, která má v jednom sloupečku okopírované hodnoty, ze sloupečku tabulky nad kterým index je a ve druhém sloupečku má ukazatel na řádek v tabulce. Navíc je setříděná podle toho prvního sloupečku, takže se dá rychle procházet. Povětšinou je to složitější (binární strom), ale princip je takovýto.

SELECT * FROM `guestbook` WHERE 1 id
<< datum
(vlozit) meno

^^^^ toto je nějaké hodně zmatené, asi to bude chtít přečíst manuál. "where 1" je nastavené v SQL aby tam mohlo být to where. Pokud chceš jinou podmínku jak neustále pravdivou, tak to 1 smaž. Jinak cokoli za 1 je pak chyba. "<<" - možná to v SQL existuje, ale asi ne. Vložit meno se nedělá selectem.

Zkus raději slovně vyjádřit, co chceš vlastně dělat, a on už se najde někdo, kdo poradí. Nebo tě odkáže na patřičnou www, kde je to vysvětlené. Ostatně, zkus prolézt net, seriálů o SQL je tam hodně.
tak aby som to upresnil, myslel som nie vyber databazy, ale tabulky guestbook.

$daba = MySQL_Select_DB("guestbook");
if(!$daba):
echo "Problém při vybírání db...";
endif;

pritom guestbook mam normalne v SQL nacitany. To som prave nevedel, ci este nejako modifikovat tu cast

SELECT * FROM `guestbook` WHERE 1 id

alebo nie.
Jednoducho si neviem vysvetlit, preco neviem nacitac tab. guestbook, ked tam je. Nacital som ju z txt suboru a predpokladam, ze nic ine uz nemusim v SQL ozivovat. Alebo treba este nieco nastavit?
MySQL_Select_DB() slouží pouze pro výběr databáze, ne tabulky, tedy pokud se databáze jmenuje guestbook a je v ní tabulka guestbook, tak je to vpořádku.

Jméno databáze je stejné jako jméno domény 3 řádu. V tvém případně pravděpodobně "nboard". Podle mě bys tam teda někde měl mít mysql_select_db("nboard");

Ještě se podívej na http://faq.webzdarma.cz/otazka.php?46 a http://faq.webzdarma.cz/otazka.php?45

to taky pomáhá.
Jestli je správně nahraná tabulka v sql se podívej nejlépe v mysql.webzdarma.cz (jméno a heslo máš napsané ve webovém wz adminu)

toto "SELECT * FROM `guestbook` WHERE 1 id" myslím pořád není dobře, zkus to jenom takto: "SELECT * FROM `guestbook`"
Dakujem Ti, teraz som si uvedomil, co som si nedopatrenim nevsimol, ze som zabudol nahradit guestbook nboard-om.

Este raz dik za pomoc.