<b>MySQL pristupne pouze z php a weboveho rozhrani</b>

<HTML>Behem dnesni noci dojde k presunum mezi servery, takze uzivatelske databaze uz budou pristupne pouze z php skriptu a weboveho rozhrani na mysql.wz.cz (sql server nebude mit primou linku do Internetu).</HTML>
Tak to je skveli uz se mi ulevilo a dneska budu moc klidne spat.

DIKY MIRO.

Zase budu webzdarma chvalit jako nejlepsi webhosting v CR.
Aha :-) Tak už vim proč mi to blbne :-) Tak fajn a držim palce
Hoj, znamena to teda, ze uz MySql nebude vubec pristupny z venku, nebo je to jen docasny ?
Pripadne da se nejak dohodnout o otevreni jen konkretnich uctu ?

Diky
Luda
nevim nevim,ja kdyz vlezu na web,tak mi to pise "Nepodařilo se připojit k databázi".......
Mohli by set aj napisat, kedy bude ten presun ukonceny. Dnes je 16.12. a stale to blbne.
Tak je 15:35 a stale mam hlasky:

---
Warning: mysql_query() [function.mysql-query]: Lost connection to MySQL server during query in /3w/wz.cz/m/moira/STAT/vloz.php on line 25

Warning: mysql_query() [function.mysql-query]: A link to the server could not be established in /3w/wz.cz/m/moira/STAT/vloz.php on line 25
---

kdy tedy bude ten presun dokoncen? Dik

M.
JJ, pěkně to blbne, na svý stránce jsem musel změnit server z mysql.wz.cz na loki.anoweb.cz. Proč????? je pravda, že se na DB připojuju z localu, ale stejně, mělo by to šlapat, ne??? Budu muset ten DB server změnit nebo tam můžu trvale nechat loki.anoweb.cz ??? Dík Smíšek
<HTML>jedine spravne nastaveni je mysql.webzdarma.cz (nebo teda jeste mysql.wz.cz)

> Pripadne da se nejak dohodnout o otevreni jen konkretnich uctu ?

<cite>
... sql server nebude mit primou linku do Internetu ...
</cite>

a delat najake forwardovani portu nebudu</HTML>
Jo, to je sice dobrý, že jediný správný je mysql.webzdarma.cz, ale s tim mi to nejde :o( když jsem zapl Admina, tak mi to píše:
MySQL 3.23.52 spuštěné na loki.anoweb.cz, přihlášen klubsracu@odin
no tak jsem zkusil dát jako server loki.anoweb.cz a už to šlape.
> ... sql server nebude mit primou linku do Internetu ...
Dobra no ;-((. Znamena to pro me hledani jineho free serveru s otevrenym mysql ;-(((

Muzu se zeptat co Vas nas serveru vedlo k uplymu uzavreni ? Jde o ten zminovany utok ?

Luda

ps: nevite nekdo na jakem serveru poskytuji otevrene MySql ?
Já sem asi uplnej magor .. ale nějak to nechápu .. to znamená že na WZ nebude Db ???????? nebo že jsi mam dát nějakou jinou adresu ? prosím o vysvětlení o nováčky ohledně MYSQL !!!!!!!!!! a ono se mi to smaže ???? Kurva já sem lama .. helf ..Miro vim že jsi správnej člobrda .....ale tohle mi vysvětli ... jako bys to vysvětloval 3letýmu díťeti
<HTML>fajn, udelals mi radost, nejsem samotna lama ;-)

slo o to, ze driv nasi databazi mohli uzivatele pouzivat i z jinych pocitacu (treba domacich, ale casto z webu ruznych hostingovych spolecnosti, ktere jim mysql nenabizi atp.) ... no a to ted nebude, ted se pujde pripojit pouze z php skriptu na wz nebo z mysql.wz.cz (web)

ps: uvedeny priklad nebyl bezprostredni pricinnou teto zmeny</HTML>
Míro,můžu se zeptat jaký důvod má toto opatření..? :)
halo nezobrazuje se mi reklama... ukazuje se mi : the page cannot displayed . :( proc?
Hmmm a proc zase nebezi PHPMyAdmin z webu? Kdyz se chci hodit na http://mysql.webzdarma.cz/ tak pry stranka neexistuje... :-(((

M.
Hoj,
pro vsechny kteri potrebuji MySql mit pristupne odkudkoli a nejen ze stranek serveru jsem nasel server ktery to umoznuje.
Je to na www.host.sk. Udajne by to melo jit i na www.kgb.cz , ale server je momentalne nepristupny, takze to nemohu uverit.

Luda
2Míra: dobra chapu opatreni ohledne pristupu k MySQL. Kazdopadne se ted ke svoji databazi na wz nemuzu pripojit pomoci MySQL Front, ktery mi pripada 100x uzivatelsky prijemnejsi nez PHP MyAdmin. Znamena to tedy, ze mam smulu a od ted budu muset pouzivat PHP MyAdmin nebo jak?
<p>
dik Michael
A nebylo by zpis lepsi nastavit na SQL serveru firewall tak, aby odmitnul urcite IP adresy, to se z logu da celkem poznat, co je webhostingovej server a co je uzivatel.....
<HTML><cite>
... ps: uvedeny priklad nebyl bezprostredni pricinnou teto zmeny ....

... sql server nebude mit primou linku do Internetu) ...
</cite>

... tu druhou vetu sem pisu uz potreti</HTML>
Tak udělejte to, že se ta věta bude vkládat do každého příspěvku do záhlaví...
Mno tak tu druhou vetu si mi rikat nemusel, protoze moje odpoved na to je, ze se daj pakety celkem snadno forwardovat (treba ipchains) a da se tam celkem snadno omezit, z jakejch IP se forwardovat nebudou.....
A estli to neni hlavni duvod, tak jakej je ten hlavni?