Zjištění dne z linuxovýho času

Zdravim,
potřeboval bych pomoct s několika MySQL příkazy pro moje počítadlo přístupů na stránky. Chci, aby to bylo takový to super-počítadlo, které počítá on-line, celkem, měsíc, týden a den. A právě tyto údaje bych chtěl vytáhnout z databáze z linuxového času (který se tam při každym přístupu zapíše).

Takže tabulka je jen takto:
CREATE TABLE pocitadlo (
time int(20) NOT NULL default '0',
PRIMARY KEY (time))


No a já nevim, jakej příkaz mi zjistí den v měsíci. Mám na mysli něco jako je:
"SELECT count(*) AS pocetm FROM pocitadlo WHERE (YEAR(time) = " . Date('Y') . ") AND (MONTH(time) = " . Date('m') . ")"
pro zjištění měsíce.
Zkoušel jsem "DAY(time)", "YEARDAY(time)" i "MONTHDAY(time)", ale pořád nic. Jediný co jsem zjistil je WEEKDAY, ale to je mi k .....


Předem dík
Jo, ještě si musim nechat poslat mailem odpovědi :o)
nevim jak v mysql ale v php je na tohle mktime () .. takze v sql bude neco podobnyho .. hledej ..
Lynx: Ale prd, velebnosti :o) To právě nejspíš nejde, já zkoušel už Date() a nic, ono to má právě svoje příkazy např "... WHERE YEAR(datum)=Date("Y")"
jenze year(), month() day() atd.. plati jen pro datum typu date("Y-m-d") -> curdate() a ne time() ... a nebud linej, je to v dokumentaci ;-)
Fakt to platí jen pro Y-m-d? No tak to je v ..... No tak já se kouknu do manuálu
normalne to muzes udelat pres php.. pomoci mktime prelozis datum do linuxu, v dotazu to porovnas a pri vysledku pouzijes Date()
normálně v php vypočítáš časové "hranice" měsíce a pak použiješ:
"SELECT ..... WHERE time > '".$zacatek_mesice."' AND time < '".$konec_mesice."'";
Nějak mi nedochází, proč vlastně nepoužít:

"SELECT COUNT(*) FROM table WHERE email='".$email."'";
a dále:
if (MySQL_Result($query, 0, 0) > 0)
  echo 'je tam';
else
  echo 'neni tam';
Pif: Tys mě nepochopil
Pavel: Já potřebuju SQL příkaz nebo funkci, která mi vytáhne z linuxovýho času den, měsíc a rok a porovná je se současnym datumem
pak se koukni na fci gmdate .. a just bych ten linuxovej cas nechal i v databazi, usnadnil by sis tim praci a zjednodusil to cely
Lynx: Teď Tě moc nechápu, ale GMDate zkusim
spatne sem se dival, bery .. mno udelej to jak chces .. ale do time () se da snadno prevyzt pomoci mktime ():

prvni den v mesici: mktime (0,0,0, $month, 1, $year)
posledni den v m.: mktime (23,59,59, $month, $max_day, $year)

.. a mas interval v kterym muzes hledat