Výběr z více tabulek či celé databáze

Prosím, nevíte někdo, když chci použít v MySQL výraz SELECT a za tím nechci napsat název tabulky, ale aby mi to vyhledávalo z více tabulek najednou, popřípadě z celé databáze.

Když třeba dvě tabulky za výrazem SELECT FROM oddělím čárkou, tak mi to nefunguje. Když za výrazem SELECT FROM napíšu jméno databáze, tak to taky nejde.

Pomozte prosím
Děkuji, Petr
Mam pocit, ze v MySQL tohle nejde (pouze v nekterych jinych SQL serverech), ale jistej si tim nejsem...
V čistym SQL funguje SELECT FROM table1, table2, atd... Nevim jestli to je implementovaný i do MySQL.
Je.

Ale nechápu, co tím dotazem autor přesně myslí. Fulltext nebo spojování tabulek?
Ani jedno z toho. Timhle prikazem sice muzes zmensit databazi, ale zarven tim muzes zrychlit celou operaci. Overil sem si to v phpMyAdminu a funguje to i v MySQL.

2Pavel: Kdyz mas treba table1 se zpravame a table2 s uzivatelema tak muzes pouzit SELECT * FROM table1, teble2 WHERE table1.ID = table2.User

To znamena ze ze z tabulky uzivaelu (table1) se vyberou zpravy a priraej se k uzivatelum.
> bohyn
No, to je pěkné. Ale myslím, že mi to vysvětlovat nemusíš ;-)

Ty Bláho :) stále nechápu, co tím vyhledáváním vlastně myslí. Fulltextové vyhledávání nebo pravděpodobněji asi něco jako SELECT z více tabulek.

Pomocí SELECT ... FROM table1, table2
dojde ke spojení tabulek podle podmínky WHERE. To nejspíše nechce.

On by si ale asi představoval něco jako že vybere různé záznamy z různých tabulek. K tomu slouží UNION, ale nemyslím si, že by v tom měl moc jasno, takže mu to tady raději psát nebudu, ať se nepoplete ještě víc.